Nejste přihlášen/a.
Světelný paprsek dopadá do vody pod úhlem 42°. Určete úhel lomu, je-li index lomu pro vodu 4/3.
1 odpověď na otázku
Řazeno dle hodnocení
dominikbnp*
0x
Podle Snellova zákona
sin alfa / sin beta = 4/3
kde tedy alfa = 42 stupňů. Tedy sin beta = sin alfa / (4/3) = 3* sin 42° / 4 = 3*0,669 / 4 = 0,502
a beta = arcsin 0,502 = 30°7´20´´
Teď jde jen o to, co myslíte tím úhlem lomu. Pokud je to úhel, který svírají dráhy paprsku ve vzduchu a vodě, pak je to
180° - alfa + beta = 168°7´20´´
Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.
Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]