Nejste přihlášen/a.
Ve škole jsme počítali příklad: Rychlostí se šíří vlna, jejiž frekvence je 100Hz a vlnová délka 0,34m
v=λ/T
v=0,34/0,001=340m/s
ale na internetu jsem našel skoro stejné příklady a rychlost počítali: v=λ*T
Například:
Jakou rychlostí se šíří vlna o frekvenci 100 Hz, jestliže má vlnovou délku 10 m?
a vyšel 1000m/s
Jaký je v tom rozdíl?
v=λ/T
v=0,34/0,001=340m/s
ale na internetu jsem našel skoro stejné příklady a rychlost počítali: v=λ*T
Například:
Jakou rychlostí se šíří vlna o frekvenci 100 Hz, jestliže má vlnovou délku 10 m?
a vyšel 1000m/s
Jaký je v tom rozdíl?
1 odpověď na otázku
Řazeno dle hodnocení
dominikbnp*
0x
Tak jednak u toho prvního příkladu má být 0,34 / 0,01 = 34 m/s, nebo máš mít frekvenci 1000 Hz. Ale podstatné je to, že frekvence v hertzích se značí f, a perioda v sekundách se značí T. A platí v = λ * f nebo v = λ / T. Takže v druhém příkladě nepočítáte v = λ*T, ale v = λ*f, což se rovná λ/T.
Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.
Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]