Učitelka mě zmlátila

Od: odpovědí: 57 změna:

Dobrý den, chci si nechat poradit.

Měli jsme hodinu Přírodopisu, a šli na školní zahradu, která patří škole, i učitelce, která nás právě měla. Prohlíželi jsme listy stromů, větve apod. a ke konci hodiny jsme šli na poslední místo. Měla tam záhonky. Jeden hlíněnej, a vedle toho byl taky záhonek ale porostlej nějakým jetelím. Řekla, že pokud jí někdo šlápne do toho záhonku, s tím si to osobně vyřídí. Já si však všiml jen toho hlíněného. Ten jsem pečlivě obešel a spokojeně si stoupl na ten druhý, o kterém jsem nevěděl. Učitelka na mě začala křičet a já nevěděl proč. Zatahala mě za NOVÝ tričko, který mě málem roztrhla a začala mě silou bouchat do zad a do hlavy. Pak jsem si uvědomil, že jsem stál v tom jejím záhonku. Je tohle správný? Mám to říct ostatním učitelům a začat to řešit, nebo to nechat plavat?

57 odpovědí na otázku

 

 


7x

Škoda rány, která padne vedle a Ohýbej mňa mamko, dokud jsem já Janko *smich*. Bylo by docela dobré, dělat exkurze "do minulosti". Do škol tak před 50ti lety. Školní výlet tak na týden, aby někteří studenti poznali, jak pádná dokáže být ruka kantorova :-D *ee*

 


6x

Asi by se to muselo vyšetřit, zda to taky tak bylo, či nebylo... Také to může být v poslední době takzvané vysírání a provokace vůči učiteli... Na druhou stranu nemá učitel nikoho co bít, i kdyby měl být dotyčný bitý už od rána... Dneska je doba, kdy každý má svoje práva, ale nedívá se, ža má také nějaké povinnosti a slušně se chovat... Taky by se muselo zvážit zda jde o bití, či třeba drobné strčení... Někdo občas dělá z komára velblouda...

 


6x
avatar jenyk
Moc rád bych slyšel verzi paní učitelky.

 


6x

Moje rada - nechovej se jak hysterka a přijmi to jak chlap ! .V žádném případě to nijak neřeš - obrátí se to proti tobě. Jak se říká : čím víc se hovno rozmazává , tak tím víc smrdí. ...Věř mi , že kdyby jsme my starší měli po každé raně od učitele psát takové elaboráty na net ( tehdy samozřejmně nebyl) tak neděláme nic jiného než že sedíme u komplu a neustále si stěžujeme.

 


5x
avatar ben

Dobrý den, Vám se nevyplatila nepozornost, protože varování bylo vysloveno včas a zřetelně. Paní učitelka se tam "piplá" se záhonkem a Vy se jí po něm projdete - to by naštvalo každého. Myslím, že o zmlácení nešlo, ale o výchovné upozornění pomocí rukou. Doma to raději neříkejte a neste to jako chlap, který byl právem pokárán za svou nepozornost. Zdravím!

..jestli mezi "jetelím" nerostli nějaké speciální vzácné "konopkopřivy"..

To bychom mohli také říci, že když někoho zbuší policista za překročení rychlosti, že byl dotyčný taky včas a zřetelně v autoškole varován, že rychlost se nepřekračuje *zed* . Mě teda takováto reakce jako adekvátní k dané situaci nepřipadá.

@ondr - Pokud by takový trest byl v zákoně, tak by to asi bylo v pořádku, ne? Teď tam jsou peníze a body, tak místo obuškem přes záda dostaneš složenku a k tomu dva bludišťáky. *smich*
Nicméně, nechápu, co tě na tom tak namíchlo. Mícháš jablka s hruškama. Jak by podle tebe měla učitelka žáka potrestat?

 


5x

Ber to jako lekci do života... teď už víš, že máš lépe poslouchat a nebýt takové poleno *smich* díky této zkušenosti už třeba po záhoncích chodit nebudeš, ale po chodníčkách jako každý normální člověk...

 


5x
avatar culdabulda1

@abudabi

- zajímalo by mne, co bys udělal Ty, kdyby Ti někdo zničil věc, na které Ti záleží - a to ještě evidentně schválně a ze zlomyslnosti ! Zkus se někdy vcítit do kůže druhého !

 


4x
Škoda rány, která padne vedle. Za mých školních času jsme byli rádi, když se vše vyřešilo ve škole a doma rodiče nic nevěděli.

Mohu potvrdit. U nás se to řešilo v klidu a v kabinetě, facka nebo poznámka? Když se spolužák vrátil s ostiskem prstů na tváři, bylo jasné, co si vybral. Ale nenapadlo nás doma žalovat, nebo by přiletěla hned další od tatíka. Jedna paní učitelka měla pro facku krásný název: "mateřské pohlazení".

 


4x
avatar suzymon

A víte co je zajímavé? Píšete, že jste tam byli celá třída. Jak mi vysvětlíte, že Vy jediný jste si nevšiml, že tam jsou dva záhony a ostatní ano, protože jste si do záhonu jenom Vy. Ostatní ne. Ti stáli všichni mimo záhony. Tak buď jsou Vaši spolužáci, na rozdíl od Vás chápavější, nebo máte v tomto příběhu něco špatně. Ono když si vymýšlíme historky, tak to musíme sakra promyslet, aby v ní nebyla někde nějaká nepravděpodobná skulinka.

 


3x

@abudabi - Řekla, že pokud jí někdo šlápne do toho záhonku, s tím si to osobně vyřídí...
... tak jsem zkusil, co to udělá.

Paní učitelka jasně varovala předem - a jako matka zjevně pubertálního dítka trpícího selektivní hluchotou bych byla ráda, že to s ním nemusím řešit ještě jednou doma, případně navrch i ve škole ;)

 


3x

V pohodě, neřeš.

Zkus si někde obdělat záhonek a až to trochu vyroste tak ať ti to někdo pošlape. Taky budeš skákat metr vysoko... Malý průplesk a vyhazov ze záhonu je v pohodě.

 


3x

Dobrý den, já být na místě paní učitelky, asi bych už přišel o místo.

 


3x

No, já nebudu někoho soudit když nevím znění z obou stran,ale když mě učitel za podobnou vylomeninu dal "po čuni" tak že mě rozbil brýle,tak jsem doma raději řekl že jse mě to stalo při fotbale.Protože kdybych došel s fňukem "mamíííí on mě bije" tak bych dostal ještě jednu

 


3x
avatar ruze

Mně doslova vytáčí,jak většina mladých něco ,,udělá omylem,,! Tak ať se pak nediví,že ,,omylem,,dostanou přes hubu.

Vy jste nikdy nic neudělala omylem? Já tedy ano (a rozhodně ne jednou).

@ruze Vy jste tak dokonalá že jste nikdy nic neudělala omylem? *haha*

 


2x
avatar kapkanadeje

Dobrý den. V první řadě bys to měl řešit s rodiči. Vyslechnout si jejich názor na tvoji verzi a nechat na jejich zvážení případné další kroky. Že by si učitelka dovolila zmlátit žáka, tomu nevěřím.

 


2x

Abudabi...Hmm...Sám název napovídá kdo vlastně jsi !

Uvědom si laskavě,že učitelky jsou také pouze lidé,nikoliv stroje.

Řekla ti to naprosto jasně a ty jsi udělal schválnost.

Přiznej barvu.

A ještě si chceš jít stěžovat,že jsi způsobil úhonu?

Víš vůbec co to dá za práci něco vypěstovat?

Nevíš.

Tak mlč a šoupej nohama *bum*


Nebyla to schválnost. Byl to omyl. Já sám k učitelům mám velký respekt a tohle bych jen tak pro srandu rozhodně neudělal. Takovej nejsem.

I když třeba takovej nejsi a máš samé jedničky a všechny úkoly a povinnosti plníš beze zbytku, tak jsi prostě udělal chybu a dostal za ni trest. Co se ti na tom nezdá?

Trochu zvláštní trest... (pokud to tak opravdu bylo). Mně se někdy v 8. třídě na ZŠ přihodilo v podstatě to stejné, s tím rozdílem, že mě tedy nikdo následně netloukl (ale seřvali mě pořádně, čemuž i rozumím - pošlapaný záhonek člověka naštve :) ). Jinak schválně jsem to rozhodně neudělala.

 


2x

Celou situaci bych nenechal bez dalšího jednání. Reakce zdejších rádců mě celkem zaráží .. Vám to opravdu příjde normální? ( zajímalo by mě kolika z vás, by přišlo stejně v pořádku, kdyby vás zastavil policista za překročení rychlosti a potrestal by vás stejně ) Mě celkem znepokojuje, že takováto nevyrovnaná osoba přichází do kontaktu s dětmi - co hůř je učí a má na starosti.

za závadové jednání považujeme takové jednání, kterým jsou porušovány různé druhy sociální nebo právních norem. - což v tomto případě je, pokud mi někdo stoupne do záhonku tak není adekvátní reakcí mu roztrhnout triko a začít do něj bušit.

Se situací by měl být obeznámen ředitel a k celé situaci se ze svého pohledu vyjádřit i dotyčná učitelka. Za závadové jednání by měl jednoznačne následovat trest.

I ty jsi se dopustil závadového chování, ovšem tvůj prohřešek je mnohem méně závážný- dal se nejspíše řešit ustním napomenutím, pokud by jsi neuposlechl tak dále řešit poznámkou, dutkou - před ředitele, s rodiči. To mě osobně tedy příjde daleko více jako adekvátní.

Ondr, za celý svůj život jsem nepotkala učitele nebo učitelku, kteří by někoho uhodili, natož zmlátili. Podle mne tahatel značně přehání (a to se držím při zemi), nevěřím mu.

Myslím, že podobně je na tom většina odpovídajících.

ondr - tazatel píše, že tričko bylo sice NOVÝ, ale roztrženo bylo jen málem. Spekuluji, že k této tragédii došlo při snaze učitelky co nejrychleji odstranit tazatele ze záhonku a zachránit podupané rostlinky. Celá událost by byla ještě zajímavější, kdyby ona učitelka byla zároveň i matkou tazatele - to by asi pohlavek nevadil, resp. vše by se právně posuzovalo obtížněji .

@ondr - Jak už jsem psal výše, čílíš se tady úplně zbytečně a myslím, že celou situaci bys takhle akorát zhoršil. Sám si ze školy pamatuju, že nejvíc se svým práv a napravování "příkoří" dožadovali právě ti největší "gauneři." Ten, kdo to měl v hlavě aspoň trochu v pořádku, potom řekl někde bokem, že je učitelka kráva, ale ani ho nenapadlo se snažit, aby se o tom dozvěděli všichni. Prostě trest přijal a jelo se dál, protože sám věděl, že udělal něco špatně. A i když se mu trest nikdy nezdál adekvátní, tak mnohem raději dostal pohlavek nebo facku, než aby dostal psaní do žákovské a pak to musel vysvětlovat rodičům, popřípadě dál řediteli.

 


1x
Nepokládej tu samou otázku vícekrát po sobě. Nechal bych to být a příště si dával větší pozor.

 


1x

Bral bych to jako poučení pro příště, že mám dávat pozor, co učitel nebo jiná autorita říká. V zaměstnání to může znamenat odebrání osobního ohodnocení, při opakování propuštění.

 


1x
avatar ruze

Když někdo na základce nebo dokonce i na ,,průmce,,přehnaně zlobil,vyrušoval,neslušně se choval v hodině...dostalo se mu: zatahání za pejzy,za culíky,herdu do zad,a v krajním případě i pořádných pár facek za dveřmi třídy,né ve třídě. Když jsme moc vyrušovali,jeden starý profesor po nás házel velký svazek klíčů a většinou mířil dobře.Myslíte si že si někdo dovolil si stěžovat? Žalovat to rodičům? Doma by dostali ještě ,,nášup,,že zlobili ve škole učitele ! Nikdy to nebylo přes míru ale dnes si každý pubertální hajzlík myslí,že si může k učitelům vše dovolit a kdyby ,,něco,,tak ho udáme na policii,dáme k soudu,znemožníme na FB apod.? Kdybych zjistila,že tohle udělal můj syn a ještě si stěžuje na poradně,tak bych ho seřezala,že by si týden nesedl ! Kde kdo má plnou pusu humanity a pak čteme že dospívající zabil svou babičku nebo dědu pro pár korun,znasilnil sestru a nebo bije a týrá vlastní rodiče.

Problém je v tom, že z takových přehnaně mlácených dětí často vyrůstají dospělí, kteří rovněž hoří touhou pořád někoho řezat... Což lze často pozorovat i v diskuzích podobných této. Tedy se tím vlastně jen podporuje agresivita ve společnosti.

 


1x

Já tomu věřím, že to bylo tak, jak říkáš. Prostě vlez jsi do záhonu a dostal jsi, co za to bylo slíbeno. Učitelce ruply nervy a Ty teď nevíš, jestli to dál řešit, nebo to nechat plavat. Jestli jsi to neudělal úmyslně, tak zajdi za ní,omluv se a vysvětli jí, že v tom nebyl záměr. Já být učitelkou v této situaci, asi se Ti omluvím také. Jako dva dospělí. Nikoho dalšího, jako rodiče, vedení školy...bych do toho netahala.

Kdyby do záhonku vstoupil schválně, tak ten pocit nespravedlnosti neřeší tady na poradně. Já jsem za svou praxi ve školství narazila na pár kantorů, kteří se uchýlili v krajní situaci k ráně. A byly to většinou situace, kdy jsem se ani nedivila.

 


0x
Ahoj,
já bych koupila paní učitelce nový záhonek. Taky jí to moc nebylo příjemné, když Vám o tom řekla, abyste dávali pozor.Možná to tady popisuješ jako andílek a ve škole jsi čert.Kup jí nový a omluv se (př. Paní učitelko moc se Vám omlouvám, že jsem omylem šlápl na záhonek, tady máte nový).Udělej to. Je to tvoje učitelka na přírodovědu a mohla by ti pohoršit známky..Píšu z mobilu.Doufám, že to přečteš.

Copak o to, přečíst to jde. Jen marně přemýšlím, kde se dá koupit nový záhonek *ee*

kup ji kytičku a omluv se.

 


0x

Jdi se paní učitelce omluvit. Jako fórek to bylo hnusné, a ty si ještě stěžuješ.

Možná bych se také neudržela.


Nebyl to forek, byl to omyl.

I tak se jdi omluvit.

Učitelka vás předem upozornila.

 


0x

Určitě to vidělo víc lidí. My tam nebyli. A tak těžko radit. Nějak se mi to nezdá. A ty jsi nepoznal,jak vypadá záhonek,že jsi tam náhodou stál? Možná tě bila do hlavy, ale nebyly to spíše nějaké "muší" rány?


Opravdu ne. Všiml jsem si jen hlíněného záhonku, a ten druhý ve kterém rostl nějaký jetel, splíval s ostatní trávou.

 


0x
Fyzické tresty jsou zakázané a ta učitelka by ti měla dát spíš poznámku, ALE NEJDŘÍV by si měla vyslechnout, proč stojíš v záhonu.
Jsem zřejmě jediná, kdo nesvědčí proti tobě, protože všichni tady jsou ze"staré školy", takže jim to přijde normální, ale mě je teprve 14 a hodně se bouřím proti nespravedlnosti, takže podle mě bys to měl začít řešit a neposlouchej ty kecy PŘIJMI TO JAKO CHLAP,protože ona může začít zase.
A mám dotaz:Vyjela takhle už i na někoho jiného?

nikicz - je fajn, že se bouříte proti nespravedlnosti. Jenom doufám, že jak znáte svá práva, tak také znáte své povinnosti. V mládí se na povinnosti často zapomíná, ale na práva nikoliv.

@nikicz - ale mě je teprve 14 a hodně se bouřím proti nespravedlnosti
Skoro všichni my "ze staré školy" jsme se ve čtrnácti bouřili úplně stejně ;)

nikicz: To je dobře,že se konečně ozval někdo, kdo stál vedle "postiženého" a vše sledoval na vlastní oči a viděl ty šrámy,odřeniny a psychický šok spolužáka.

 


0x
Kdo ví jak se to semlelo. Možná by nebylo marné za ucitelkou zajít s tím, že tě to mrzí a uvidíš jak se to vyvine a podle toho se zachovat.

 

 


0x

Úplně na rovinu řeknu (a myslete si co chcete), že POKUD TO DOOPRAVDY BYLO TAKHLE, zavolal bych si hned po útoku učitelky záchranku a nechal se odvézt do nemocnice. Dva až tři měsíce bych předstíral bolest zad a hlavy (neprokazatelné). Na učitelku okamžitě trestní oznámení (ublížení na zdraví), poté civilní žalobu na náhradu škody (bolestné, nemajetková újma atd.).
Myslete si, že jsem hysterka, ale pokud má děti učit takováhle zdrápanina, co se nedokáže ovládat, jiná správná cesta není...

@jezevec - No právě - "POKUD"...

to je fakt - a pak se lidi diví, že se v Americe žáci brání vystřílením třídy ! - ti si na hlavu s... nenechají !

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]