Aplikace na učení anglických slovíček

Od: odpovědí: 9 změna:

Ahoj.

potřeboval bych se před prázdninama naučit co nejvíce anglických slovíček, máte někdo zkušenost s nějakým programem/aplikací, pomocí které je možné se slovíčka opravdu aktivně naučit?

Díky za tipy, Roman

9 odpovědí na otázku

 

 


3x
Vyzkousel jsem toho fakt hodne od neplacenych po placene a nejvic slovicek jsem se naucil zatim s appkou 2000 SLOVICEK. Jinak rozhodne doporucuju sledovani filmu, ale chce to vybirat ty, ktere alespon trochu znas, aby ses chytal.

Taky díky za odpověď. Filmy sleduju a docela se chytám, ale slovíčka z nich si pak nevybavím. Jako rozumim, ale sám bych to tak neřekl. Koukal jsem na tu appku a nevypadá to špatně, jak dlouho to používáš a pamatuješ si ty slovíčka? Díky za upřesnění.

Jedu podle ni uz zhruba 5 mesicu a musim rict, ze si naprostou vetsinu slovicek pamatuju. Pracuje na uplne jinem principu nez treba duolingo, protoze tahle te ta slovicka primo uci a hlavne te nuti je opkovat. A vyuzivam i toho, ze si tam sazim i svoje slovicka a ta se pak ucim stejnym zpusobem. Ale pocitej s tim, ze chce tomu denne venovat tak treba alespon 15 minut. Kdyby te jeyte neco zajimalo, ptej se.

 


1x

No spíš bych doporučil lístečkovou metodu. Na jedné straně lístku je český výraz, na druhé anglický. A pro lístečky máš třeba 5 obálek 1-5. V obálce 1 jsou neznámá slovíčka. Vezmeš první, když ho znáš, strčíš ho do vyšší obálky, když ho neznáš, dáš ho do nižší obálky. Když to nejde, tak ho ponecháš v obálce.

Dřív jsem si to programovali sami a zároveň aby to hlídalo, abys nebyl moc dobrý (to ti pak předhazovalo těžší výrazy z nižších obálek), ale ani abys neměl jenom samé chyby (to ti pak předhazovalo častěji slovíčka z vyšších obálek, které už znáš). Tak tě to i bavilo a přitom jsi dělal značný pokrok.


To vůbec nezní špatně, dík za reakci. Na procvičování to bude skvělé, ale myslel jsem spíš něco přímo na vlastní naučení těch slovíček.

 


0x

a co třeba Duolingo...na tabletu ideální k procvičování

 


0x

Nejvíc slovíček jsem se naučila s aplikací 2000SLOVÍČEK, vyzkoušela jsem i Duolingo, to není špatné a pak ještě Anki (to mi moc nesedlo).

 


0x

Naučit se "co nejvíce anglických slovíček" není optimální snaha. Úspěch totiž nespočívá v kvantitě. Lepší je učit se je v kontextu vět a situací, protože podle toho mají různé významy. Chce to tedy poslouchat živý jazyk (práce s rodilými mluvčími nebo alespoň filmy, TV, radio), a co nejvíc mluvit.

 


0x

Souhlasím s hns, že učit se slovíčka samotná je těžké, nezajímavé a málo užitečné. Když se učím cizí jazyk, tak se učím pokud možno celé věty, třeba jen krátké, ale takové, které mají pro mne nějaký smysl, anebo alespoň fráze, aby ta slova byla v kontextu. Tak třeba věci, které bych chtěla vyprávět o sobě - o svém životě, o svých zájmech, o svých zkušenostech apod. A chci to dělat tak, abych v té nové řeči hned od začátku myslela. Tak například, když se naučím slovo "horse", tak chci v mysli vidět rovnou koně, a ne napřed si to přeložit do češtiny, říct si "kůň" a pak teprve si toho koně vyobrazit. To se asi člověk musí vycvičit sám, možná pomocí obrázků; nevím, jestli by s tím pomohla nějaká aplikace. Také záleží na tom, za jakým účelem se tu angličtinu učíte. Chcete cestovat? Chcete pracovat nebo studovat v zahraničí? Podle toho pak je dobře si zaměřit studium na právě taková slova, která k tomu budou užitečná. A rozhodně je důležité si to každý den chvilku opakovat, jinak se to velmi snadno zapomene. Přeji mnoho štěstí! Kdybych mohla nějak pomoci, dejte mi vědět. Ráda učím a ráda pomáhám.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]