Chci se něco naučit a být žádaný

Od: Datum: 12.07.17 17:42 odpovědí: 9 změna: 14.07.17 16:57

Ahoj, za rok budu končit gymnázium a tak nějak se rozhoduji co dál. Jediné co vím je, že se chci doopravdy něco naučit, být v tom expert a být potřebný, něco budovat, vytvářet a mít z toho dobrý užitek. Ne studovat nějaké humanitní obory, jazyky a tak, něco pořádného, abych si řekl, že něco umím a ostatní mě potřebovaly. Napadá vás něco?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 12.07.17 17:45
Zkuste nejdřív češtinu...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.07.17 17:55

A Tebe po 4 letech gymnázia a tom, co tu píšeš, nenapadá, jaké obory by to tak mohly být? Pokud aspoň trošku sleduješ dění, tak víš, že nedostatek odborníků je snad ve všech technických oborech, IT, strojařina, stavebnictví..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.17 18:37
avatar

Napadá. A sice to, že by sis měl napřed ujasnit kdo a co vlastně jsi a teprve pak řešit nějakou budoucnost.

"Je mi 23 let a IT je už pro mě asi bohužel tabu ..."
"Ahoj, je mi 25 let a jsem student, tedka v lednu mi bde 26 let ..."

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.07.17 18:40
Lékařství, doktorů je třeba vždy a všude
Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 12.07.17 20:42

Jak být žádaný se naučit nedá. To není učivo zeměpisu 7.B. Je to stejně jako když ateista bude chodit na doučování náboženství, protože se chce naučit věřit v Boha. Ale věřit stejně nebude, jen se o víře něco dozví. Můžete se snažit být žádaný a nebude mít úspěch nenbo naopak, budete mít přirozené charisma, dobrou myšlenku třeba v podnikání - a úspěch se pak může dostavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.17 23:54
avatar

Po Ládinově odpovědi už asi nemá moc smysl reagovat, ale možná si otázku i odpovědi přečte někdo další → někdo, komu mohou být k užitku.

Základem je chtít se něco naučit sám pro sebe, třeba jen proto, že chci něco umět. Pokud si správně vyberu, můžu ve zvoleném oboru být i dobrá a postupně něčeho dosáhnout a možná i prospět dalším.

Pokud ale někdo hledá, v čem by mohl "být expert a žádaný", většinou skončí dříve, než začne pořádně hledat. (Hledat a nacházet talent a schopnosti totiž musí každý sám v sobě.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidc
Datum: 13.07.17 11:44

Já bych se chtěl naučit létat *smich* Jak ti můžeme poradit při výběru zaměstnání, když nevíme, co ti jde a na co jsi dřevo. Můžeme ti tu radit programování CNC/strojírenství a nemusí tě to vůbec bavit. Můžeme ti tu poradit uměleckého řezbáře a ty neumíš ani se šroubovákem... pokud chceš být v něčem žádaný a expert, tak k tomu musíš mít nějaký vztah a jít si za tím a ne si nechávat radit, co máš dělat. V dnešní době je spousta věcí, které lze dělat a jsou dobře placené pokud nějak ostatní zaujmeš.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: melichar
Datum: 14.07.17 15:25

no jsem úplné dřevo na techniku, nikdy mě to nezajímalo, nikdy jsem neměl technické předměty a nenávidím fyziku a chemii, jinak vše ostatní můžu, trochu mě zajímá stavebnictví a IT, protože bych chtěl něco tvořit, vydělat v tom peníze a mít radost z něčeho nového, na co se mlžu po čase podívat a říct si, jsem dobrý. Když se podívám na něajké kody stránek, nic mi to neříká ani mě to nějak neoslnuje a naučit se to psát a dělat software a aplikace které mají tisíce řádek kodu, který mě nic neříká, no nevím nevím, stavebnictví, tam se jen počítá a rýsuje, ale zase kreslit neumím, ale jako přímky a kružnoce umím, jazyky mě taky problém nedělají, biologii a dějepis mám rád, ale právníka dělat nechci, s tím bych se v zahraničí neotočil a doktor moc záživné povolání není, představa že bych trčel v nemocnici celý den nebo byl v ordinaci je děsivá

Datum: 14.07.17 16:57
avatar

No. Taky jsem si přečetl Ladinovu odpověď nahoře a chtěl jsem tuhle otázku zaklapnout, ale přece jen ti něco připíšu.

Musíš se dostat do pozice, kdy tvoji šéfíci tě potřebují víc, než ty svoje šéfíky, proto postupuj systematicky a krok za krokem.

Třeba takto :

1/ Nauč se dobře jeden technický obor a až ho budeš umět, přidej další.

2/ zároveň se dobře nauč cizí jazyk a pak druhý a ještě i třetí a to na takové úrovni, abys byl schopný komunikovat po telefonu s Anglánem anglicky nebo s Němcem německy.

3/ Nauč programovat, například Visual C++. V tomto programovém prostředí je psaný ACAD a lidi co umí past apgrejdy na ACAD, se z práce prostě nevyhazují, ať se děje co se děje.

4/ Vymysli ajťácké řešení nějakého problému, které pak bude používat celá firma.

5/ Postav svoje šéfíky před hotovou věc, že buďto tě dobře zaplatí nebo jdeš jinam.

6/ a pak si užívej. Co řekneš, to je svaté, nikdo se s tebou nehádá, když se ti nechce dělat tak neděláš nebo si zajdeš sem na poradnu, pravidelně úkoluješ svoje nadřízené, občas zmizneš někam do rekreační oblasti na nějaké samozřejmě velmi nutné školení, z práce jsi nevypověditelný a tvoji šéfíci kolem tebe chodí po špičkách.

7/ A jestli chceš aby tě lidi brali, tak nelži. Jak sis možná všiml, lhaní se pozná nejen při pozici z oči v oči, ale i na dálku přes net.

Přeji ti mnoho zdaru. :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.