Je studium stavebního inženýrství dobrá volba

Od: Datum: 11.07.17 20:54 odpovědí: 4 změna: 18.07.17 18:44

Ahoj, jsem přijat na stavební inženýrství, jeden obor už vystudovaný mám, ale chtěl bych ho ted propojit se stavebnictvím. Myslíte, že studim tohto je dobrá volba v dnešní společnosti? Stavět se bude pořád, to nevymře. Jen jak je to náročné na počítání a rýsování, já totiž moc kreslit neumím a kolik to tak zabere času


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.17 22:05
avatar

Já myslím, že to dobrá volba je, přesně z těch důvodů jak uvádíš. Dnes se už stavební výkresy tvoří spíše na počítači, na to už jsou pokročilé grafické programy. Nauč se je a kreslit ručně nemusíš, PC to vytiskne za tebe.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.07.17 22:22
avatar

Odpovídám pouze na zadání otázky v nadpisu. Podle mne je to víc než dobrá volba z důvodu nedostatku zájemců o toto studium. Pokud školu zdárně ukončíte, nebudete mít o zaměstnání nouzi i s dobrým finančním ohodnocením.

Staří budou odcházet a stavebních inženýrů bude málo. Jako lékařů a zubařů, či odborných řemeslníků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stavarina
Datum: 18.07.17 18:44

Nevím o žádné fakultě /stavební/ kde by byl nedostatek zájemců. Můžete konkrétně jmenovat kde je nedostatek uchazečů, aby tazatel měl možnos lépe uspět?

Na ČTUV do Brna je problém se dostat, zájemců je více než třeba, obor máte zvolený dobře, uplatnění jistě bude.


doplněno 18.07.17 18:57:

*fast vut

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 22:33

Ahoj, no a jaký obor máš vystudovaný tedy? Ono totiž v dnešní době je dost dobré umět se alespoň trochu orientovat ve více oborech najednou (pochopitelně že jeden budeš asi vždy ovládat lépe, podle toho, na co by ses v budoucnu zaměřil, pakliže bys tu stavařinu udělal - jaký obor na té stavebce by to měl být?). Ber to tak, technické obory jsou hlavně o počítání a kreslení, to jinak nebude. V první etapě studia matematika, fyzika, mechanika, pružnost a pevnost atp., v druhé etapě pak už Tě to může začít bavit (pokud Tě to zajímá, jsi-li tak založen a líbilo by se Ti to, kreslit ale alespoň od ruky budeš muset umět pořád ve stavebnictví, ale na to se dá zvyknout, na škole - nevím, jak dnes, ale za mě to tak bylo - že první semestry budeš muset ručně, pak už na počítači AutoCAD či jiné), ale prostě ty předměty povinné musíš udělat (pokud Ti třeba některé nebudou uznány na základě výsledků zkoušek z předmětů, které už udělané máš - ovšem neuvedl jsi jakou školu nebo co). To už tedy musíš si sám rozhodnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.