Nejste přihlášen/a.
Co přesně (míním přesnou formulaci) stojí ve školním řádu? Podle mne tam nejspíš nestojí obrat "komisionální zkoušky", pravděpodobnější je obrat opravné zkoušky.
Je potřeba rozlišit, o jaké zkoušky se jedná. V případě vysoké absence a nedostatku známek jde o zkoušku dodatečnou.
A v případě, že žák neprospěl, jde o zkoušku opravnou. Opravné zkoušky lze skládat maximálně ze dvou předmětů.
Oba typy zkoušek se skládají před komisí.
Z němčiny ani češtiny nebudete skládat opravnou zkoušku, ta se skládá v případě, že žák neprospěl. Vy ale nebudete klasifikován, což je jiná situace.
Z předmětů, z nichž nebudete klasifikován (čeština, němčina), budete muset složit dodatečnou zkoušku. Opravnou zkoušku budete skládat pouze z fyziky.
Kdybyste v češtině nebo němčině při dodatečné zkoušce neuspěl, mohl byste skládat opravnou zkoušku i z tohoto předmětu.
Teprve kdybyste neuspěl v češtině ani němčině, byste musel ředitele školy požádat o povolení opakování ročníku (ani "propadnutí" není automatické).
[Omezení na maximálně dvě zkoušky se vztahuje na opravné zkoušky. Opravnou máte jenom jednu.]
Komisionálky znamenají zkoušku, při které zasedne komise tří vyučujících, a jejích úkolem je stanovit známku za pololetí, kterou vyučující nemohl dát z důvodu vysoké absence žáka nebo chybějících námek. Známka může být různá a ta se pak napíše na vysvědčení. Pokud budou na vysvědčení celkem pětky jen dvě, může žák požádat o reparáty z těchto předmětů a proběhne totéž - tříčlenná komisionální zkouška, látka v rozsahu pololetí. Pokud ale byla z tohoto předmětu pětka i v pololetí, zkouší se u reparátu látka za celý rok.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.