Přestup na fotografa

Od: Datum: 18.06.17 22:40 odpovědí: 11 změna: 19.06.17 18:16

Ahoj,

momentálně jsem ve třetím ročníku na střední, obor mě baví, ale nejde mi to a propadám. A tak zvažuji přestup na jinou školu. Moc ráda fotím a myslím, že mi to i celkem jde. Vím, že fotografické školy jsou i s maturitou a velmi mě to zujalo. Prošla jsem si stránky snad všech foto. škol v Brně, ale nikde jsem nenašla, jak je to s přestupem z jiné školy (samozřejmě bych šla zas do prváku). Popřípadě jaké jsou podmínky- vím, že se dělaji talentové zkoušky, al nevím, jestli je stanovena minimální hodnota foťáku, jestli už musím něco umět s photoshopem a tak dál.

Proto mě napadlo, že se zeptám tady. Nemá s tím někdo zkušenosti? Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.17 22:45

Obraťte se na ředitele školy, na kterou chcete přestoupit, a dohodněte se na postupu s ním.

Jinak si myslím, že byste měla zabrat a třetí ročník řádně dokončit. Co říkají nápadu s přestupem rodiče? Budou ochotni Vás dále živit?

Ohodnoceno: 2x

Od: lll*
Datum: 18.06.17 23:12

Já mám zkušenost, že dnes fotí každý hňup, takže s tou školou bude velice těžké se nějak normálně prosadit. Navíc ze třetího ročníku do prvního? To taky nezní moc rozumně.

Ohodnoceno: 0x

Od: boubelak
Datum: 19.06.17 08:49

Dobrý den, ano vím, že dnes fotí spousta lidí, ale škola je stejně s maturito a ve finále je podle mě jedno, jestli mám maturitu na umělecké střední nebo na odborné.

Datum: 18.06.17 23:18

Asi to nechtělo jít na střední školu, když na ni nestačíš, ale na učební obor.

Datum: 19.06.17 08:50

mám v plán vysokou, ale těžko se na ni dostanu z učnáku

Datum: 19.06.17 09:54
Vysokou jakeho zaměření? Stredni fotograficka bude uzce zamerena... a na obecné prijimacky na VS nemusi dobre připravit. Navic, jak uz zaznělo nade mnou... fotis rada. A dal? Mas nejake vysledky, portfolia, dobry fotak a hlavne talent? Kdekdo foti rad , ale to neznamena, ze foti dobre. Kazdy, koho bavi zpivat a celkem mu to jde, taky nepujde na konzervu.
Jaka jsou kriteria prijeti na fotografickou skolu?

Datum: 18.06.17 23:29

Zdravím. Nechci být protivná, ale nějak se mi zdá, že tady jde o parádní lenost. Nejde mi to a propadám = jsem líná se učit, tak půjdu na jinou střední. Samozřejmě od prváku. Tak se zeptám, za kolik mi rodiče budou muset koupit foťák a program - fotošop a budu se flákat zase 3 roky na fotografické škole. Pak si najdu zase jinou. Rodiče koukejte makat, protože já makat nebudu. Že se nestydíš. Koukej se učit, nebo jdi do práce. Ida

Datum: 19.06.17 08:48

Hezký den, když nechcete být protivná, tak protivná nebuďte. Na něco jsem se zeptala a vy na to odpověď nemáte, tak sem ani nepiště, když nic nevíte. Je to zbytečné a akorát mi tím kazíte náladu, paní.

Další věc je, že to opravdu není o lenosti. Propadám z matiky a jsem si na 100% jistá, že kdyžto nezvládám i s doučkem přes školní rok, tak to rozhodně nezvládnu přes prázdniny.¨

A nakonec bych Vás chtěla požádat, aby jste se zklidnila. Bydlím sama a vše si také platím sama. Takže i foťák, photoshop, popřípadě školné.

Datum: 19.06.17 10:14

Děvčátko, když jste tak samostatná, tak byste se mohla (a měla) zeptat přímo u pramene, ne? Každá z těch škol, které jste prohlížela, má zajisté uvedený kontakt.

Datum: 19.06.17 18:16

A na nové škole matematiku zvládnete?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.06.17 10:11

Boubelak - Jen drobná poznámka - hodnota foťáku určitě nerozhoduje. Dobrý fotograf musí udělat slušnou fotku i s "dírkovou komorou" (jestli tušíte, co to je). Být dobrý fotograf neznamená jen umět ovládat techniku (to se naučí kde kdo), ale především znát základy kompozice, vlastnosti světla a mnohé další. V neposlední řadě to chce i talent (ten hned tak někdo nemá). Nevím, jaké programy musí umět dnešní fotograf, ale počítejte s tím, že budete muset ovládat i klasické postupy (vyvolat film, zhotovit papírové kopie, základní znalosti chemie... prostě práce v temné komoře). Že Vám to "celkem jde" Vám někdo řekl, nebo si to jen sama myslíte? Zkuste navštívit nějakou organizaci, zabývající se fotografiemi (redakce časopisu) a předveďte jim své fotky. Jen tak se dozvíte, jestli máte vůbec šanci.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.