Syntaktická chyba

Od: Datum: 20.04.17 20:36 odpovědí: 5 změna: 21.04.17 15:51

Dobrý den,

nevítě někdo co je v této větě (tučně) za syntaktickou chybu? Vůbec nic mě nenapadá. Možná nějaká koherence textu?

Děkuji

Pokud jste extravert v introvertní rodině, budete se chovat jinak, než když budete vyrůstat v extravertní rodině řídícím se zákonem "vítězí ten nejhlasitější".

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.17 20:52

Budeme skloňovat "rodina řídící se zákonem:

bez rodiny řídící se zákomen, k rodině řídící se zákonem, vidím rodinu řídící se zákonem... Je tam někde "m"?

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.04.17 14:07

No, tohle bije do očí, ale je to skutešně sybtaktické chyba? Moýná to je opravdu překlep, třebaže by se dalo očekávat, že v dotaze, tákajícím se sptávná podoby věty, by si tazatel dal pozor a to konzultovanou věětu opsal dobře. Nicméně, jako syntaktická chyba mi to nepřijde. Návrh Tiffany mý svou logiku, ale pro fundovanou odpověď bych možná doporušil obrýtit se na jazykovou poradnu Akademie. Písemný dotaz sice přijde dost drahom ale třeba by se to zvládlo telefonicky.

Anebo počkot,jsou tu ječtě další znalci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.04.17 14:18

Je to syntaktická chyba, konkrétně atrakce. Jak píšete, ve spontánním řečovém projevu běžná (to jsou ale všechny).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.04.17 12:05

Nejsem lingvistka, ale ... vadí mi vazba "než když budete vyrůstat..." protože nenavazuje logicky na větu před čárkou. Jinými slovy, za čárkou bych jako srozumitelné viděla vyjádřeni : ..., než extrovert, vyrůstající v extrovertní rodině, řídící se... . Jinak pokud jde o evidentní chybu "rodině řídícím se zákonem", vidím to jako Váš překlep, ale syntax je skladba.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.04.17 15:51

Souhlasím s Tiffany → i mně tam vadí "když budete vyrůstat".

Napsala bych: Pokud jste extrovert v introvertní rodině, budete se chovat jinak, než v extrovertní rodině, řídící se zákonem...

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.