Jak nutíte dítě k učení?

Od: Datum: 16.11.12 15:32 odpovědí: 14 změna: 17.11.12 19:10

kámoška má potíže s klukem ,kterej se v 9 třídě vůbec nechce učit ( má sice jen čtyři dvojky ,ale je mu jedno jaké bude mít známky ) . Jak to řešíte? Pomáhaj zákazy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 16.11.12 15:34

A co by se ještě měl učit se 4ma dvojkama? První syn, když začal čtyřkařit, tak měl zákaz PC. Ideální - během dvou týdnů došlo k absolutnímu zvratu. Ale 4dvojky - to by mě taky nebavilo se učit. Skoro bych řekl, že vlastně ani není co.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 16.11.12 15:38

Tak mu zřejmě stačí co pochytí ve škole, 4 dvojky v devítce a na kluka... to jsou krásné známky - proč by ho měla nutit? Tak staré "děti " už dobře vědí, že se učí pro sebe .Nevím tedy, u nás zákazy nebyly třeba .

Pokud jsou děti menší je třeba je motivovat a učit se s nimi a naučit je - jak se mají učit . Hlavně je důležité,aby věděli,že ve škole mají dávat pozor a co si odnesou z hodiny, kdy učitel látku vysvětlí je podstatné .Doma pak už jen mnohdy stačí si látku zopakovat. Takže začít opravdu od začátku školní docházky a říct dětem nejprve splníš úkoly a pak se budeš bavit.

To je můj názor, jistě se nebude líbit všem, každá rodina to má jistě jinak. A má na to svůj metr.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 16.11.12 15:49

Má krásné známky, stačí mu dávat pozor ve škole, což zřejmě dělá. Do učení bych ho nenutila. Mohlo by se také stát, že zbytečným nucením k domácí přípravě mu školu otrávíte. Pak bych se nedivila, kdyby si prospěch naopak zhoršil.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: daniell*
Datum: 16.11.12 15:53

čtyři dvojky ... to je uplně bezva v 9 třídě. Jsou to opravdu dobré známky někdo se doma učit nemusí a určitě bych ho do toho nenutil jen by jste mu tu školu ještě více otrávila kdyby měl čtyři čtyřky tak je to něco jiného ale tady prostě není co řešit ;).

Ohodnoceno: 4x
 
Od: artik*
Datum: 16.11.12 16:04

nyní mu hrozí jedna trojka a tak má kámoška strach , že si tím pokazí ostatní známky a nedostane se na nějakou školu ,jen díky tomu , že pokazil poslední vysvědčení ( do 8mé třídy měl nejhůře tři dvojky ). Kdyby byl hloupej tak je to ok ,ale takle?

Od: krkovicka*
Datum: 16.11.12 16:13
Myslím si že přijdou horší řešení v životě než známky ve škole.I bez vyznamenání je určitě šikovný.Měla jsem spolužáka.Vyznamenání celých devět let.Pak v devitce trojky.Víte co dělá?Šel na prumyslovku a dnes má firmu v Německu a úspěch má zaručen;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 16.11.12 16:17

ona je otázka ,jestli se dnes s jednou trojkou na průmku dostane , v tomhle věku je škola základ a pak může podnikat , jestli teda bude za pár let v čem

Datum: 16.11.12 17:41
avatar

Čtyři dvojky u svého syna neřešte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.12 18:28

Prosím Vás pěkně, pokud je tomu tak, jak jste napsala, tak vůbec nepanikařte. V deváté třídě mít v pololetí dvojky a ještě k tomu, když je to kluk, to musí být nejlepší ze třídy, alespoň z kluků, nechte to být.

Teď někdy byly nebo budou, záleží na jak které škole, třídní schůzky, tak ať se jich kamarádka účastní a probere to s třídním a vyučujícím daného předmětu, ještě je hodně času na opravu, máte půlku listopadu, celý prosinec a půka ledna, takže v pohodě.

S přijetím také rozhodně problém být nebude, tedy pokud nebude chtít na školu, kde jsou nutné přijímací zkoušky, jakože na většině škol nejsou, i když jsem toho názoru, že by je v pohodě zvládl. Školy budou rády, že budou mít dostatek žáků, stále jsou slabé ročníky, takže pro syna určitě výhoda. Vemte si, berou v pohodě lidi i s několika čtyřkama.

Mohu mluvit z vlastní zkušenosti. V osmé třídě jsem měl v pololetí také jednu trojku, a rodiče z toho dělali také to samé, co děláte nyní vy, a pak mě přijali na všech školách, na které jsem si podal přihlášku. Kamarádka může využít dnů otevřených dveří na středních školách, navštívit internetové stránky škol či se může syn zeptat přímo na náboru u nich ve škole, jaké mají kritéria přijetí. Také jde o to, z jakého předmětu ta trojka je.

Kamarádka ale může počítat s tím, že se syn možná nebude chtít učit ve druhém pololetí devítky, kdy už jsou známky vpodstatě jedno a spousta lidí na ně kašle.

A mimochodem, myslím, že syn má už dost rozumu na to, aby věděl, že na jeho známkách nyní hodně záleží, opakuje mu to jistě více lidí například ve škole a ne jenom kamarádka. Nechal bych to na něm, a volný čas mu určitě dopřál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja44442*
Datum: 16.11.12 18:30
Čtyři dvojky je na 9. třídu opravdu dost slušný výkon! nemyslím ,že by se nějak musel učit! Myslím si, že dává jen pozor ve škole (co říkají učítelé, atd.. ) a zapamatuje si to. Někteří takový lidé existují. Co slyší, tak si hned zapamatují, a pak to nemusí dohánět doma! Měla by být na svého syna spíš pyšná, než ho nutit do učení!Z dospěláckého hlediska- Ano, trochu bych ho uháněla do učení, ale jen něž vyjde za zákkladní školy. Pak půjde ne střední školu a tam už to nebude tak skvělé, jak na základní škole.Z dětského hlediska- Ne, má svůj život! Musí se rozhodnout, co chce dělat v budoucnosti ( jako zaměstnání ) a jak chce dopadnout. Jestli umí např. Dobře tančit, tak nemusí mít tak špatné známky, ale zase neříkám, že by se měl nějak shoršit! ; ale kdyby chtěl být nap. učitele nebo vědcem, tak to by musel mít dobré znáky ( a vysoku školu )...Skuste si sním promluvit! Držím palce...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.12 17:45
avatar

Vyznamenání bez domácí přípravy je na 2. stupni ZŠ velice dobrý výsledek (nejen v 9. třídě). Ani podle mne není nutné jej do učení nijak nutit.

Spíše bych volila motivaci. Kam chce kamarádčin syn jít po ZŠ?

Na většině středních škol rozhodují o přijetí přijímací zkoušky. K vysvědčení ze ZŠ se přihlíží až v případě stejných výsledků zkoušek u více uchazečů. (Základky se liší ve výuce i v hodnocení žáků.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.12 18:51
avatar

Když bude kamarádka pořád synovi říkat, ať se učí, stejně se asi učit nebude. Je ve špatném věku, taky jsem si tím prošla. Ale na to, že se vůbec neučít, tak mít jen čtyři dvojky, tak to je snad krásné vysvědčení, ne? Co by kamarádka chtěla? Učení synovi naprosto zprotivět? Co tím získá? Nic, jen ať si klučina sám zkusí neúspěch a možná, že se začne učit. Moje zkušenost - zákazy nepomohly. Pomohlo až puberta odstoupila stranou a synek zjistil, že bez učení to daleko v životě nedotáhne a začal se učit, protože to SÁM CHTĚL. A to je, co syna vaší kamarádky vyléčí, musí to chtít sám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kareljeden
Datum: 17.11.12 19:05

Jo to je problem.Na to neexistuji univerzalni rady.Na kazdeho plati neco jineho.Jinak cekejte,ze se v tomto veku prospech trochu horsi.Jinak bych se spise priklanel k nazorum tu recenym a to k tem,ze neni nutne tlacit na pilu.Neni dobre mu naznacovat,ze je hlupacek,ktery potrebuje abyste ho peskovala.Mladi potrebuji sebeuctu...Spise mu naznacte neco v tom smyslu,ze kdyz se nebude ucit,nebude mit informace a kazdy ho ocura...;) Volbu bych nechaval na nem,ale komunikujte s nim a spise v klidu,ikdyz byste ho nejradsi kolkrat prerazila...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 17.11.12 19:10

Život si známkama nepokazí já měl v 9 třídě několik 4 , 3 a nějaké 2,1 a nyní mám uspěšnou vcelku velkou firmu.

doplněno 17.11.12 19:11:

jak jeden moudrý člověk řekl "nezaleží co zvládnete ve škole ,ale co zvládnete v životě"

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.