Dva evaluační testy za den + 1 test navíc

Od: Datum: 19.03.17 16:31 odpovědí: 1 změna: 22.03.17 09:50

Dobrý den, nevíte jestli lze psát dva evaluační testy za den + 1 normální test navíc?

Někde jsem slyšel, že se dá v jeden den psát pouze max 2 evaluační testy a žádný jiný ne.

Nevíte jestli to tak platí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 22.03.17 09:50
avatar

kde je problém?

citace z jednoho z mnoha webů:

valuační testy ve školním roce 2015/2016

Jednou z možností, jak zjistit kvalitu výuky na dané škole, je využití evaluačních testů. Testy se píší na začátku a na konci studia. Výsledky se srovnají a výstupem je kvalita vědomostí získaných za celou dobu studia. Zároveň si žáci zvykají na testy podobné přijímacím zkouškám, ostatně i státním maturitám. Vybrali jsme testy společnosti SCIO, se kterou spolupracujeme již hodně let. Náš zřizovatel navíc každoročně organizuje testování KVALITA.

Studenti píší testy v průběhu celého školního roku – různé ročníky vždy v různou dobu. V závislosti na ročníku se testy píšou z:

OSP (obecné studijní předpoklady)

ČJ

M

AJ a NJ

Většina testů je na 45 minut čistého času, test OSP a M je na 60 minut. Testy KVALITA jsou na 60 minut. Po celkovém vyhodnocení testů dostane škola i každý žák komplexní analýzu včetně srovnání svých výsledků se vzorkem všech žáků, kteří psali tyto testy. Škola se dozví své postavení mezi školami stejného typu, které tyto testy psaly.

Výsledkem testování v období studia na MGO bude také tzv. přidaná hodnota školy, tj. jakého posunu ve vzdělání daný žák docílil srovnáním testů v prvním a posledním ročníku a "co mu tedy škola dala". Celkovou analýzu obdrží každý žák i škola jako celek v posledním ročníku po napsání posledních testů.

Testování není v žádném případě zaměřeno ani proti žákům, ani proti vyučujícím! V současné době je zkrátka nutné umět testy psát, už kvůli přijímacím zkouškám na vysoké školy, které se ve většině případů dělají testovým způsobem. Výsledky testování jsou jedním z faktorů, podle kterých se může hodnotit škola jako taková a srovnávat se s jinými školami. Věříme, že se budou všichni snažit dosáhnout co nejlepších výsledků.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.