Nemam vyucni list

Od: Datum: 15.02.17 09:57 odpovědí: 13 změna: 16.02.17 20:18
Dobry den , bouzel pochazim tak trochu ze spatne rodiny , mam 5 mladsich sourozencu a maminka na nas byla sama... Bohuzel jsem musela zacit pracovat a nemam dodelanou stredni skolu.. Tet kdyz jsem se odstehovala tak nemam praci , a ani Vyucni list.. Jsem na dne penize jsou potreba a ja uz nemam ani na dalsi najem .. Socialka mi tvrdi ze nemam na nic natok az za 6 mesicu .. Muzete mi poradit , Uz bych chtela svuj zivot a ne byt jen ze sourozencama a s matkou... Dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 10:07

výuční list není zárukou k vydělání peněz. tisíce lidí pracuje bez VL a dokonce i bez jiných věcí

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 15.02.17 10:08

Je hodně lidí, co by chtělo něco jinak - a přitom vlastně nemají na výběr... Bezdomovců také není málo...

Bohatě se vdát? Nejrychlejší řešení.

Pro výuční list je nutné něco udělat - tj. opět začít chodit do školy. V případě starších ročníků může pomoct rekvalifikace na úřadu práce. Do svatby či získání zaměstnání vám nezbude moc možností - buď matka se sourozenci a pokorně pomáhat nebo most.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.17 10:36
Já to vidim na uřad práce poptat se a vybrat náký ten rekvalifikační kurz pak se ta práce schání lépe
I když tady na západě fabriky jako witte,porcelánka berou dělníky a je jim jedno jaký maj vzdělání ale ten plat neni žádná sláva leč aspon něco .

Od: satak
Datum: 15.02.17 11:00
Zaměstnání pod agenturou...lze pracovat i bez výučního listu.

Datum: 15.02.17 12:00
Nějakou rekvalifikaci přes úřad prace.
Pripadne výuční list se dá dodělat dalkove při práci. Ve větších městech tato možnost byva alespoň na jedné škole. Většinou soukromé, kde se plati školne. Ale najdou se i státní školy zdarma.

Od: neregctenar
Datum: 15.02.17 12:50

Nepíšeš, kam až jsi ve škole došla a před jakou dobou to bylo. Podle toho se odvíjí následné nejrychlejší cesty k získání nějakého vzdělání.

Velké firmy (Škodovka sváží lidi ráno do práce z velkého a dalékého okolí) berou snad úplně každého k pásu. Tam není žádné vzdělání potřeba - všechno tě naučí. Peníze u některých firem jsou více než dobré.

Supermarkety berou pořád. Peníze jsou ale mizerné.

V ČR je minimální nezaměstnanost, tak i kdybys byla ze špatného regionu, tak se vždycky můžeš přestěhovat jen s kufrem někam, kde je více práce.

Uz bych chtela svuj zivot a ne byt jen ze sourozencama a s matkou...
Život je někdy boj a když docházejí peníze, člověk musí dělat vše pro to, aby získal další. Všude vlézt, napsat a ptát se na práci, dělat věci a práce, které by jinak nedělal atd. Stejně jako to musela a musí dělat tvoje máma, aby 6 dětí mělo co jíst a kde bydlet.

Ohodnoceno: 1x

Od: libus
Datum: 15.02.17 13:00
Byla jsem ve tretaku le ukoncla jsem to po pololeti.
Datum: 15.02.17 13:24

Polovina třeťáku čeho? 3letého učňáku, střední školy? Jaký obor?

Datum: 15.02.17 13:12

Chtělo by to začít začít u sebe, naučit se na sebe i s vé okolí dívat jinýma očima. Žádná rodina není špatná, ani "tak trochu"! Tím bych začala.

Proč jste ukončila učení? Podle mne by bylo rozumné je dokončit. Nebo byste si mohla najít práci a k tomu dálkově střední školu (tu byste musela začít od začátku).

Bude to stát nějaké úsilí, ale pět let se do vydržet. Učňovský obor by sice byl snazší, ale nevím o žádném dálkovém (proto jsem navrhla SŠ).

Práce je v současné době poměrně dost i pro lidi se základním vzděláním.

K sociálce: Kde a na co přesně jste se ptala? Jestli máte nájemní smlouvu na své jméno, můžete o příspěvek na bydlení požádat poté, co budete moci doložit uhrazení nákladů na bydlení za kalendářní čtvrtletí. (Těch šest měsíců se mi "nezdá".)

Datum: 15.02.17 13:32

k tomu dálkově střední školu (tu byste musela začít od začátku)
Na stejné/podobné škole jako její nedodělaná, by ji ty 2 ročníky mohli uznat.

Učňovský obor by sice byl snazší, ale nevím o žádném dálkovém
Nějaké jsou. Nevím, jestli tam jsou všechny. Před pár dny tady byl odkaz na Automechanika dálkově, který v tom seznamu není.*sok*

Datum: 15.02.17 14:44

Tazatelka píše: "Nemám výuční list." → Myslím, že navštěvovala učňovský obor. Je otázka, jestli by jí některá střední škola dva roky učiliště uznala.

S dálkovými obory máte pravdu, dokonce jsem tam našla jeden večerní.

Datum: 16.02.17 15:25

Tazatelka psala: "nemam dodelanou stredni skolu". Neznal jsem učně, kteří své škole říkali "střední", ale možná se časy změnily.

Automechanik dálkově existuje, přesto v tom seznamu není. Přitom ten seznam má být přímo z databáze Národního Ústavu pro vzdělání (NÚV).

Datum: 16.02.17 20:18

Já jsem zase neznala učně, kteří by učilišti říkali učiliště. Vždycky mluvili o škole nebo učňáku. Častěji o škole, protože odlišovali školu a praxi... Výuční list se ale (většinou) získává absolvováním učiliště...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.