Jaký vybrat obor?

Od: Datum: 12.02.17 19:57 odpovědí: 4 změna: 12.02.17 21:11

Dobrý večer,

rozhoduji se o budoucí škole. Chtěl bych jít na stavebku. Bojím se, že po... přijímačky a nevezmou mě. Chtěl bych si totiž dát 2 přihlášky na jednu školu, ale jiný obor. Na tu školu se nehlásí hodně lidí, jsme slabé ročníky. Prý berou téměr všechny, ale kdo ví kolik se tentokrát přihlásí a jestli to tak opravdu je. Proto zvažuji ještě o jedné stavebce. Paní učitelku na první škole povídala, že když se bude u nich hlásit na 2 obory, budu dělat jedny přijímačky a říkala, že to prý není nevýhoda, což mi přijde divné. Říkala to dni otevřených dveří v listopadu, takže se to mohlo změnit, protože kamarád říkal, že bych měl dělat dvoje přijímačky. Takže nevím, co mám robit. Nevíte, jaká je situace a co by jste dělali na mém místě? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stavarina
Datum: 12.02.17 20:13

Co máš dělat? Dát si přihlášky na dvě různé školy. Může se ti stát, že se ti přijímačky na jedné škole nepovedou, tím tě nevezmou ani na jeden obor. Při druhých přijímačkách na jiné škole máš ještě šanci uspět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prijm
Datum: 12.02.17 20:35

Ale až když je po přijímačkách a vyberu si buď tu a nebo tu školu, vyberou testy s lepšíma výsledkama

Datum: 12.02.17 20:46

podle informací na stránkách CERMATu se dvoje přijímačky konají, i když se žák hlásí na dva různé obory na jedné škole:

V 1. kole přijímacího řízení má každý uchazeč právo konat jednotnou zkoušku dvakrát (na každé přihlášené škole nebo oboru jednou), přičemž se pro rozhodnutí o přijetí využije lepší výsledek.
Poznámka: Uchazeč bude konat jednotnou zkoušku v prvním kole přijímacího řízení na jedné škole 2x jen v případě, že by na téže škole uplatnil obě přihlášky do různých oborů vzdělání (případně odborných zaměření podle školního vzdělávacího programu), kde se jednotná zkouška koná (§ 60 odst. 5 školského zákona).

http://www.cermat.cz/jednotna…-zkouska-2017-1404035397.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 21:11
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.