Má škola právo rozhodovat co ke svačině?

Od: Datum: 09.02.17 15:38 odpovědí: 59 změna: 07.03.17 17:04
Zdravím vás.Chtěl bych se zeptat,zda má škola pravomoc diktovat co má žák dostat ke svačině sebou do školy.
Dnes mi domů přišla uplakana dcera (2.ročník),protože ucitelka rozhodla že rohlik je nezdravé pečivo a všem kdo jej měli ho vzala s tim,ze bude tolerovat pouze chleba s maslem a zeleninu!
Chystám se za paní učitelkou tak chci vědět jestli má na toto právo.Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.17 15:46
avatar
Treba jit za ucitelkou a krasne od plic ji rict at se stara sama o sebe. Nektere ucitelky uz si fakt nevidi do huby a kape jim na majak.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.02.17 15:50
avatar

Také zdravím. Učitelka nemá na toto právo. Je to jen na uvážení rodičů co svým dětem kupují ke svačině. Jak se děti stravují mimo školní jídelny, není věc učitelek. Zašla bych za ředitelkou školy a upozornila jí na chování učitelky, která překračuje své pravomoce.

Ohodnoceno: 9x
 
Od: zak
Datum: 09.02.17 15:53
Děkuji myslel jsem si to.Šlo mi jen o ověření jak se veci mají než se setkám s paní.
Datum: 09.02.17 15:58
avatar

Situaci ve škole řešte v každém případě klidně. Pokud je učitelka hloupá, mohla by se mstít na dcerce.

Sdělte, že vás těší, že se zajímá, jestli má dítě svačinu, ale to je tak všechno, co jí z funkce přináleží. Druh svačiny už je čistě vaše rozhodnutí. Sdělte, že uvítáte spolupráci se školou skoro ve všech dalších záležitostech, ale že si přejete získávat důležité informace telefonem nebo na rodičovském sdružení. Ne přes dítě, které pak přijde domů s pláčem. Nenechte se vyprovokovat ke zvýšení hlasu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.17 16:00
avatar
Doufám, že jim za ty rohlíky poskytla zdravou náhradu... Ta by teda viděla! Co na to asi řekne vedení škoky?
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.17 16:07
avatar

Došel bych učitelce připomenout její pravomoci. Při té příležitosti bych donesl dceři svačinu, jitrnici nebo tlačenku, a učitelku poslal pro čerstvý rohlík.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.17 16:11
avatar

To je absolutní, co je dnes všechno možné...Určitě na to právo nemá, musí být úplně hloupá nebo se špatně vyspala. Každopádně bych jí to šel vysvětlit, ale pozor, s blbcem se nedá moc dobře domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 16:13
avatar

Ne právo na to nemá .. nikde to zanesené není - a kdyby bylo tak je to jednoznačne protiprávní ... nesmí pít alkohol, konzumovat drogy a kouřit ... V práci Vám také zaměstnavatel striktně diktuje co budete jíst? No samozřejmě, že ne - nežijeme v dikátorské zemi. Kdyby toto někdo udělal mě, tak se po něm nejen pořádně svezu, ale budu po něm také chtít aby mi rohlík zaplatil - ne, že by to byla extra částka - ale z principu ... Zajímalo by mě co s těma rohlíkama potom udělala. ..

Někteří učitelé si myslí, že jsou nadlidé .. zajděte ji jasně připomenout kde jsou hranice toho co má a co ne .. Má učit ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 16:17
avatar

No...učitelské platy nejsou žádný zázrak, asi má doma pár hladových krků. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 16:29
avatar

Učitelka na tohle právo určitě nemá, ale ten rohlík je opravdu nezdravé pečivo. Já bych se nad tím zamyslela a než bych se tam šla hádat, tak bych dceři dávala zdravější svačinu. Nemusí to být zrovna ten krajíc s máslem, ale je i jiné pečivo. On ten obyčejný chleba také není pro zdraví nic moc. Přece jde hlavně o to, aby Vaše dítě jedlo zdravě. Je to v jeho a Vašem zájmu. Učitelka to zřejmě myslela dobře, ale špatně svou myšlenku realizovala. Já bych jí to po chvilce přemýšlení za zlé ani neměla.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.02.17 16:35
avatar

Suzy, zcela s vámi souhlasím, že chleba je zdravější než rohlík. A chutnější. Osobně rohlíky nejím, ale to je vedlejší. Učitelka si nemůže ze dne na den usmyslet, že její žáci budou ode dneška jíst jen zdravě. O nevhodných svačinách má hovořit přímo s rodiči. Ale zabavovat rohlík? A rozbrečet dítě? Obojí je úplně špatně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.02.17 05:59
avatar

chleba je stejně zdravý,jako rohlík.Obě jsou to škroboviny,nutriční hodnota chleba je možná větší.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zak
Datum: 09.02.17 16:36
Za zlé bych ji to neměl v případě že se o takové věci zmíní například na rodičovských schůzkách nebo jakkoliv předem.Styl ted vám vezmu svačinu a doma vyřiďte že příště chleba s máslem,to neberu jako seriózní jednání.Taky nevím podle čeho usuzujete že živím dceru jen rohlíky.
Datum: 10.02.17 19:07
avatar

Jak je vidět, přeložil jste si mou odpověď podle svého. Z toho mohu usuzovat, že jste nám také referoval i tu příhodu se svačinou trochu jinak, než se opravdu odehrála. Já jsem přece nikde nenapsala, že si myslím, že krmíte svou dceru jenom rohlíkama. Možná, že kdyby se k tomuto případu mohla vyjádřit i ta učitelka, tak by to vypadalo poněkud jinak. Ale ani Vám tu Vaši popuzenou odpověď nemám za zlé. Nechci se zastávat učitelky a už v první odpovědi jsem napsala, že nejednala správně, ale nyní jsem trochu přehodnotila svůj názor na celou věc. Ono to mohlo být trochu jinak. Tak nějak nevěřím tomu, že by jednoduše dětem zabavila svačinu a nechala je o hladu. To by byl vážný přestupek v jejích povinnostech a pravomocech a určitě není tak hloupá, aby si to neuvědomovala. To je můj názor, mohu se mýlit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 18:46
avatar
Furt lepší rohlík z domu, než bagety z obchodu s naprosto šíleným složením...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 16:38
avatar

Ovšem něco jiného je nová školní vyhláška o prodeji nezdravých potravin ve školních bufetech a automatech.Dobře prodejné sladkosti a limonády typu COCACOLA,bagety nacpané salámy a různé čokoládové sušenky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 16:52
avatar

Ano ... koupit je na pozemku školy nesmí .. ale třeba ihned ve vedlejším obchodě ano a jelikož jde o běžně dostupné potraviny splňující specifikace pro prodej potravin smí je potom i konzumovat - a to i na pozemku školy.

Oni se všichni strašně moc radují - jak nebudou nezdravé jídla ve škole apod. Ovšem, takový lidé asi mají v hlavě jen část mozku (dobře na tom první stupni, u těch menších dětí to může mít odůvodnění) ovšem u těch starších - jen další buzerace. V kantýně sice bude plno "zdravých" věcí, které se ani moc nedají žrát a o jejich zdravosti bych si dovolil zapochybovat také - ono tady ty zdravé svačinky jsou většinou 3-4x dražší než to co se tam prodávalo předtím.

Byl jsem v jedné školní kántýně ještě než to zavedli - měli bagety, koupil jsem si kuřecí, čerstvou, nebyla to ta zabalená, kuřecí maso, dresing, nějaká zelenina - 40Kč - byla dobrá, ohřátá, čerstvá a byl jsem i celkem najezený. Tento týden jsem byl ve stejné kantýně - ale ten provozovatel už tam není, nyní je tam dle nové vyhlášky nový co prodává zdravé jídlo (přesněji jídlo které je v souladu s vyhláškou) koupil jsem si studenou bagetu v igelitu, byla tam šunka, okurek, byla suchá, hnusná, malá - nenajedl jsem se a stála 70Kč ... *smich**smich**smich* Ale prý je to takhle lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 16:41

Já myslel, že jste obětí pamlskové vyhlášky a učitelka jen vyhnala mladší děti z bufetu. My jsme se na podzim na třídních schůzkách základky i gymplu dozvěděli, že provozovatelé kvůli EET a pamlskové vyhlášce ke konci roku ukončí provoz školních bufetů. Provozovali to bývalí zaměstnanci školy jako přivýdělek k důchodu a na další buzeraci už neměli sílu.

Na základce už ho neotevřeli, na gympl teď přišla firma, která sice nabízí potraviny odpovídající vyhlášce, ale vše za dvojnásobné ceny. ANO líp už bylo ... ;-/

Ta Vaše učitelka je mladá nebo pamatuje socík? Třeba v ní pamlsková vyhláška zažehla vzpomínky na to, jak bylo za komančů třeba děti usměrňovat i v otázce oblékání, stravy a společenské uvědomělosti ...

Tohle bych nerozdejchal a šel si to s učitelkou vyříkat, obzvláště proto, že jeden z potomků má cukrovku a potřebuje v daném čase námi pečlivě připavenou a odváženou dávku sacharidů ...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.02.17 17:05

Ještě bych dodal, že v rámci programu mléko do škol, školních obědů a obědů v nemocnicích se běžně dodávají výrobky, které jsou pamlskovou vyhláškou zakázány.

A mezi zakázané by spadla i většina jogurtů a uzenin v našich lednicích a i doma vyrobených moučníků ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 15:17
avatar

- kdyby učitelka pamatovala socík, tak by takhle bl... nebyla !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 16:49
avatar

Jednavěc je, zakázat dětem bezdravíé jídlo. I o tom lze diskutovat, ale to nechme stranou; druhá věc je, že v tomto případě pančitelka dceři její svačinu ukradla.Takže bych vyžadoval náhradu škody.

Jinak není v tom jediná, slyšel jsem o podobných případech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 16:58

Já jsem velice klidné povahy, ale stát se toto mému dítěti, tak bych na učitelku vlítla a ani bych jí nepustila ke slovu. Diplomacie stranou, páč tím, že dětem opravdu ukradla jídlo, si nezaslouží slušné chování. Jasně, rohlík není zdravý, ale určitě je pro dětský organizmus lepší, než hladovění po celé dopoledne a vyvolání breku u malé holky. Uvědomuje si vůbec, jak jí teď ty děti vnímají? *ee*

Jedině by ji v daném případě omluvilo to, kdyby těm dětem rozdala zdravou svačinu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ucitel
Datum: 09.02.17 21:37

Proč hned vyhrožovat násilím. Učitel je záslužné povolani. V podstatě che jenom naplnit vládní nařízení, aby děti nekonzumovali jidlo, které je zakázáno prodávat v automatech. Jsou horší činnosti. Třeba ti co parazitují na oddlužení

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 23:22
avatar
Myslim, ze skola ma pravo na to urcit, co bude napr.v automatech a v jidelne. Nemam deti a ze skoly jsem uz x let, ale toto, si myslim, neni vubec v kompetenci ucitele. Bud je vase ucitelka nezdrave posedla zdravou vyzivou, nebo nevim, rozhodne podle me nema pravo zabavit zakum svaciny.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 10.02.17 19:14

Nemá právo rozhodovat o svačině. Učitel nemá žádné jiné práva jako jiný občan.

Já bych se zeptal co udělala se zabaveným pečivem. Pokud jej vyhodila, tak je to evil-person, protože vyhazuje potraviny, když současně tolik lidí na světě trpí hladem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ucitel
Datum: 10.02.17 20:24

Srandisto. Obchoďáky toho vyhazují tuny. Co když to učitelka po vyučování vrátila. To v jednom nejmenovaném městě si na taneční zábavě starých babiček pořadatelé pozvali bezpečnostní službu a ti zabavovali i buchty, když se některá chtěla pochlubit jak dobře upekla. Žádné jídlo pořadatelé nenabízeli. Jen alkohol. Po zábavě si okoralé zase donesly domů. Stanovisko ČOI bylo, že je to v pořádku. Když může pořadatel, proč by nemohl učitel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 10.02.17 23:14

Nezlobte se, ukazovat, že obchoďáky vyhazují, tak já budu vyhazovat taky, to je chabý argument. Učitel, pokud se snaží vychovávat děti, které nejsou jeho, by jim "cenzurovat" svačiny neměl. To nedělali učitelé ani za komunistů. A to komunisti byli jinačí kabrňáci.

Zabavováním svačin opravdu Západní německo nedoženeme.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: eset®
Datum: 11.02.17 04:48
avatar
Pokud to vratila po vyucovani tak to decka posvaci o dalsi prestavce.Tudiz uz budou zdravy,ale kdyz je vrati na konci skolniho roku a bude je skladovat v igelitu dokaze pak ze rohliky jsou opravdu nezdrave A protoze jsou stale ucitele mzdove nedoceneni myslim ze je pak s kafickem v kabinete zdlabla sama.Meli by jim fak pridat na platech at jim rodice nemusi kupovat svaciny.Vzdyt je to ostuda ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: majka4
Datum: 10.02.17 20:49
Nekteri ucitele jsou ponekud zvlastni. Syn prisel domu s tim, ze na lyzarsky vycvik pojedou vsichni a omlouva jen lekarske potvrzeni. Syn jet nechce, i kdyz jsme ho premlouvali. Je introvert, ale jeho tridni ucitelka na tom trva. Jak vidim, nejsem v tom sama. A na svacinu si snad kazdy muze nosit co chce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 10.02.17 23:28

Myslim, ze lyzak patri ke vzdelani a jako rodic bych ho tam dokopal, i proto ze je introvert... Ale tridni mu to naridit nemuze, rekl bych ze pokud chce narizovat tak at to taky zaplati :D Ovsem tridni chapu - kdyby mela mekci pristup tak by tam nakonec mohla jet sama...

Ohledne sebrani rohliku jako "nevhodne svaciny" tezce prestrelila. Opravdu ukradla diteti jidlo a podle toho bych s ni jednal = slusne ale nekompromisne. Nahrada skody a verejna omluva pred celou tridou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ucitel
Datum: 10.02.17 23:34

Každej děsně chytrej. Nevím jak lyžařský kurs, ale třeba kurs plavání bude povinně zařazen do osnov. Možná kvůli pohybu, možná kvůli tomu, že jsou děti vyžrané. I po těch rohlicích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.02.17 01:50

Žeru rohlíky a vyžranej nejsem = rohlík problém není. Co dělat s děckama na tělocviku, když s nima skoro nic nemůžeš.. Za nás kdo si zlámal nohu ten byl blbej a mohl si za to sám, dnes se hledá viník. Ja chceš v týhle situaci cvičit např. kotoul plavmo přes švédskou bednu? A honit tlustý děcka po lese aby seaspoň 2h týdně hejbaly? Povinný kurs plavání to nezachrání, spíš se ti někdo rozplácne na dlaždičkách a bude se úřadovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 10.02.17 23:39

Mně to příjde celé nějak divně, bylo pololetí, třídní schůzky probehly, rodiče se jistě zúčastnili, a pak z čistého nebe blesk a "zahoďte rohlíky a od tohoto momentu budete jíst pouze co je zdravé!", celé je to nějaká kravina. Neumím si představit zkušenou kantorku, jenž by něco takového nařídila a realizovala a už vůbec si neumím představit potom jejího ředitele se stížností na dané téma v budoucím jednání na způsob "mrtvého brouka" . Spíš si myslím, že ona událost se stala krapet jinak a pokud to byla opravdu špatná zkušenost, pak bych jednal bez kompromisů s vedením školy i s ohláškou jejich nadřízeným.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ucitel
Datum: 10.02.17 23:47

Asi jsi trefil hřebík na hlavičku. Teď je děsnou módou se strefovat do učitelů a chránit ty své mazánky. Šikana se rozrůstá. Za chvíli budou muset chodit učitelé ozbrojeni. Najde se již dost příkladů

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 11.02.17 01:40

Já bych učitele ozbrojil rákoskou. Trest musí být co nejdřív po provinění, musí být citelný, výchovný, nesmí ublížit. Tohle nějaká poznámka "dnes zlobil" nesplňuje. Zato rákoskou přes prdel ano. Dřív nebo později se beztak zjistí, že sluníčkářství nefunguje a zase se vrátíme k "obecné škole"

Ohodnoceno: 2x
 
Od: eset®
Datum: 11.02.17 04:05
avatar
Neznam zadny takovy zakon,ktery by to umoznoval.Videla bych to jako omezovanoli osobni svobodtmy a ppdle Listiny na ochranu lidskych prav a svobod nikdo strpet to co sam nechce.Kpukam ze nam z tech nssich deti chtej udelat uz od detstvi stado ovecek.Je to logicky bude se kim pak s nima lip manopulovat a vyu zivat je.Kdo plati svacinu
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eset®
Datum: 11.02.17 04:30
avatar
Neznam zadny takovy zakon,ktery by to umoznoval.Videla bych to jako omezovani osobni svobody a klidne i psychicke tyrani.Podle Listiny na ochranu lidskych prav a svobod nikdo nesmi byt ponizovan a strpet to co sam nechce (neni to doslovna definice,proste nikdo me nemuze nutit jist to co nechci).To je jako kdyby nekdo vyhral ve sportce a ja ho nutila,aby ty penize dal na charitu,vzala nu je a poslala na ucet treba nejakyho detskyho domova,protoze je to tak spravne a deti jsou potrebnejsi.Tak me odsoudi za krades a kdovi za co jeste.Koukam ze nam z tech nasich deti chtej udelat uz od detstvi stado ovecek.Je to logicky bude se jim pak s nima lip manipulovat a vyu zivat je.Takze asi takhle: PANI UCITELKA KRADE DETEM SVACINY pokud je deti sami MUSI odevzdat tak PANI UCITELKA SIKANUJE DETI PROTOZE JI MUSI DAT SVOJE SVACINY tudiz se obohacuje na nezletilich ;) Ja bych ji to vysvetlila,ta by jela z ty skoly takovym fofrem ze by nestacila rict anu ROHLIK !
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eset®
Datum: 11.02.17 05:00
avatar
Rohlikama to zacina cim to asi bude pokracovat?Co vezme detem priste?No a nechci ani vedet cim to bude konct.Vzdyt tohle je uz konecna prikazovat co jist a co ne a odebirat.Takze muzu ocekavat ze jednoho dne prijde sef a sebere mi svacu pac kdyz je neco nezdrave a skodlive tak pro vsechny konzumenty bez rozdilu.Nakonec kvuli tomu zavrou pekarny nebo spis vydaji narizeni ze musi pect jen chleba a nic jinyho Ja se z tiho p...osmeju
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ucitel
Datum: 11.02.17 09:06

Doporučoval bych se vrátit do školy a vyzkoušet si to na vlastní kůži. A copak rohlík. To dětem dokonce "kradou" mobilní telefony.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eset®
Datum: 11.02.17 10:43
avatar
Pokud vim skoly predem upozornili,aby zaci bud nenosili mobilni tel. do skoly nebo je meli pri hodine vypnute.Mozna kdyby ucitelka dala rodicum na vedomi ze pokud bude mit zak ke svacine rohlik bude mu svacina odebrana.Pak by jiste zminovana divenka mela ke svacine chleb i kdyz Listina na ochranu lidskych prav a svobod jednani ucitelky nepripousti a je v rozporu se zakonem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 18:05
avatar

No to snad nemyslíte vážně. Možná zabaví mobil po dobu vyučování, ale pokud ho nevrátí, tak to by ovšem krádež byla a možná přímo trestný čin, v závislosti na ceně toho mobilu . Ale co učitalka udělala s rohlíkam, to v dotaze nebylo, ale silně pochybuji, že ho po vyučování vrátila. A to sice asi není trestný čin, leda by ten rohlíj byl plněný lanýži a kaviárem, možná, ale sprostá krádež to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ucitel
Datum: 11.02.17 20:07

Ale, ale. Spousta znaků se zdeformuje, ale ty uvozovky zůstaly. Ono se těm klackům nelíbí ani to, že mobily jsou jim vráceny až po vyučování. Nemají si s čím hrát. Aspoň o přestávce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 10:52
avatar

to ani ze srandy. nejspíš špatně pochopeno. nemyslím si, že by si někdo dovolil rozhodovat o tom, co budu jíst

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eset®
Datum: 11.02.17 11:13
avatar
Tazatelka pise: "...a vsem kdo ho meli ho vzala" . Tady nelze nic spatne pochopit. Ucitel ma ucit a ne kontrolovat kdo co ma k svacine.Navic jedna mimo vyuky na zaklade narizeni reditele skoly ten zase z prikazu Ministerstva skolstvi a o kazdem takovem narizeni-rozhodnuti musi byt zaci predem informovani spolu s jejich rodici.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ucitel
Datum: 11.02.17 12:06

Ach ta češtin. Neznalost zákona neomlouvá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eset®
Datum: 11.02.17 14:21
avatar
Ucitel tak kdo pronese tuto vetu o tom si myslim sve.Vazeny to by pak kazdy musel mit pravnickou fakuktu.Bohuzel nevim z jakeho duvodu pri psani se mi nekazuje text az kdyz je komentar vlozen a na opravu mi 2 min. nestaci.Na dotykovou klavesnici si nezvyknu.Pismena jsou tak zhustena ze to hazi jine nez chci.Snad kdybych nejedla rohliky tak bych mela prsty jako spejle a psala bych jako vy...lip.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ucitel
Datum: 11.02.17 14:30

Chce to investovat do lepšího hardware

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 20:05
avatar

pokud se chcete řídit doporučením učitelky, tak věřte tomu, že Vám dobře od žaludku nebude :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 11.02.17 15:00

Mě se líbí víc ten plavecký kurz víc než lyžařský kurz.

Proti lyžování je zde fakt, že potřebujete speciální výbavu (lyže, boty, přilba, oblečení atd...) a zaplatit ubytování a dopravu.

Na plavání stačí plavky, případně ještě čepice. Bazény a jejich provoz jsou už dotované státem.

PS. zváště, když jinde ve zprávách slyšíme, že někteří rodiče nemají ani na zaplacení školních obědů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 15:37

Desetitisíce dětí nemají na obědy a učitelé kradou svačiny?


doplněno 11.02.17 21:45:

Mimochodem, už se veřejně připouští podvýživa jako zdravotní problém našich dětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 11.02.17 16:20

http://www.obedyprodeti.cz/

Píšou, že Generali pojišťovna dala 500.000kč. Z toho mě vyplývá, že se nějaký ten školák najde.


doplněno 11.02.17 16:24:

A MŚMT dalo příspěvek 27.500.000 za 2016

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ucitel
Datum: 11.02.17 22:21

S tím se nezabývejte. To je daň demokracii

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.17 18:45
avatar

Mně se nějak nezdá, že by to proběhlo tak, jak dcerka popisuje. Nemohla si něco špatně vysvětlit? Ověřili jste si situaci u paní učitelky a/nebo s jinými rodiči?

Nezdá se mi pravděpodobné, že by učitelka dětem vzala svačinu a nechala je o hladu...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.02.17 11:08
avatar

Někteří lidé se asi zbláznili. Vnučku tlačila škola do nákupu zdravých svačin, učitelka psala do deníčku jako by sama z toho něco měla, dcera odpovídala stále NEMÁM ZÁJEM, snad už to učitelka pochopila, přestala psát. Vnučka mléko nepije, jogurty nejí, na svačinu má třeba tvaroh s cukrem a rohlík, nějakou buchtu, koláč, nebo tousty se salámem a kečupem, na pití opět sladký, jablečný mošt z vlastních jablek. Jsme rádi, že jí vůbec něco. Včera jsem se bavila u debaty o svačinkách, celé je to blábol nebo vy snad nadevše milujete nesladké a nízkotučné jogurty? Já ne, já si dávám s chutí zakysanou smetanu "Krajanku" nebo bílou a do té 1 vanilinový cukr a mletou skořici, kroasan.

Jděte se učitelky zeptat, možná to je všechno jinak ale je i možné, že paní učitelce hrabe. Trvala bych na svém, u nás se dětem dává to co chtějí jíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.17 11:15
avatar

Já bych k tomu ještě podotkla jenom to, že by bylo možná zamyslet se nad tím pravdivým sloganem, že jsme to, co jíme. Tím samozřejmě nechci omlouvat učitelku, jestli skutečně postupovala jak zde bylo řečeno. Ale bohužel opravdu přibývá obézních dětí, nebo dětí které jsou oslabené a mají porušenou přirozenou imunitu. To vše je v tom jídle. Jak se k ke svému chováš ty, tak ti bude odpovídat. Je mnoho lidí co si stěžuje na všelijaké neduhy a tloušťku, ale přitom nechtějí pochopit, že největší vinu na tom mají sami. Když někdo nedokáže odolat salámu, curům a zbytečným tukům jenom proto že jim to chutná, tak se pak nemá divit. Nechci tvrdit, že bych jedla odtučněné potraviny, ty jsou ještě horší, ale prostě všeho s mírou. Rozhodně bych to nejedla pravidelně. Dobře vím, že tímto prohlášením na oblíbenosti nezískám, ale nějak mi to nevadí. Snad také mohu napsat co si myslím zase já. A hlavně, nikomu to nevnucuji, každý svého zdraví strůjce. Kdyby nebyla otázka položena, tak bych já určitě nevkládala téma ve smyslu, že by někdo musel jíst jako jím já. Jen jsem se účastnila debaty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fik
Datum: 04.03.17 11:25

Nemá na to právo,svačinová vyhláška reguluje pouze to co se smí ve školách prodávat,ne co si můžou děti přinést. I když i to je neuvěřitelná kravina,protože obzvlášť děcka láká zakázaný ovoce,před školou nebo po škole půjdou a nakoupí si těch pamlsků dvakrát tolik.

Stát se to mě tak má paní učitelka vážně problém,za pár chvil by nevěděla kde jí hlava stojí jakej by dostala ceres. A mohla by se zkusit mstít na mým dítěti,to by byl řádově ještě větší problém-pro ni.

A to nedejbože aby dítě přineslo někdy nějakou propagaci islámu nebo to jak jsou migranti prospěšní,to by ta škola lehla popelem s celým kantorským sborem zamčeným v ředitelně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ucitel
Datum: 04.03.17 11:50

Pak to má nějak vypadat. Učitel již není žádná autorita a kdejaký agresivní rodič bude toho svého mazánka nesoudně chránit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 04.03.17 19:44

Tak jako já dám dítěti do školy rohlík se salámem a nějaká s prominutím ekoblbka mu to sebere že je to nezdravý? Nebo že bude motat mýmu dítěti palici s tím jak je islám mírumilovný,že tam vůbec nikdo nikomu neřeže hlavy,že tam nikdo nekamenuje ženský a že nikdo nepodřezává halal zvířata bez omráčení a že já si to dám líbit? To autorita neautorita,ale to neexistuje. Ať učitel nebo učitelka by to zkusili jednou a naposled. Já myslím že povolání učitele je děti vzdělávat,ne jim lhát nebo kázat co mají jíst


doplněno 04.03.17 19:49:

Já když jsem chodil do školy,mě moje třídní učitelka naučila takovou jednu dobrou věc,že se člověk nemá bát ozvat a bojovat za svoje. A to byla skutečně autorita

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.03.17 17:04

No jistě že ne! jak si to vůbec můžou dovolit! když oni můžou žrát co chcou tak my taky!*palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.