Maturitní četba

Od: Datum: 08.02.17 22:06 odpovědí: 3 změna: 08.02.17 23:16

Zdravím, jen se chci ujistit...
"Poezie se od prózy liší tím, že je text psán ve verších."

Když je Evžen Oněgin veršovaný román a Křest sv. Vladimíra veršovaná skladba, jedná se tedy o příklady poezie že?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.17 22:11
avatar

Jak byste nazval básně v próze nebo dramata psaná ve verších? Půjde v prvním případě o prózu nebo o poezii? A v druhém případě o poezii nebo o divadelní hru?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lllkkk
Datum: 08.02.17 22:26

Já opravdu nevím. Snad vás to neurazí, ale mně literární teorie moc nezajímá a snad to teď nevyzní drze, ale byl bych raději kdyby jste mi prosím řekl(a) jestli tyto dvě díla jsou skutečně poezie nebo ne. Ideálně byste mi mohl(a) odpovědět sám/sama na otázky, které jste mi položil(a), prosím.

Jinak se omlouvám, jestli tato má odpověď vyzní nějak špatně... jsem už unavený, krom toho je mi celý den špatně a už mi nejde přemýšlet.

Datum: 08.02.17 23:16

V obou případech jde o poezii, ale zvolte si raději ještě jiné dílo z poezie, ať máte jisottu a klid. Přečte se to rychle a mluvit se o tom dá snadno (Kytice, Máj, nějaký Neruda...) Pro snazší orientaci primitivní pomůcka - próza je psána ve větách a ty se člení do odstavců, poezie je psána na část řádku (ne až do konce), to jsou verše a ty pak tvoří sloku, no a drama je psáno do replik (je uvedeno, kdo to říká) a repliky tvoří dialog.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.