Herecká škola a zpěv

Od: Datum: 08.02.17 16:06 odpovědí: 3 změna: 08.02.17 17:27

Ahoj,

zajímalo by mě, jak je to se studováním herecké školy. Hrála jsem už v několika comparzů a uvědomila jsem si, že jsem se v tom našla. Můj problém je ale zpev. Je nějaký způsob se dostat na hereckou školu bez zpevu? Existuje nějaká škola spojená s herectvím, která by nepožadovala v talentové zkoušce zpěv? Tanec, herectví, recitování, to vše je v pořádku. Ale ten zpěv :(. Poradil by mi někdo, co s tím? Nebo se opravdu mám vzdát svého snu - studování herectví. Ovšem, to se mi nechce.. jsem z toho v rozpacích. Byla by jsem vděčná, kdyby tu byl někdo kdo by mi uměl poradit.

Děkuju

Kristýna


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.17 16:28
avatar

Myslím si, že účast v komparsu ještě není herectví. Komparsista sedí třeba v hospodě a pije pivo, sedí na lavičce a čte noviny, servírka roznáší obědy.. Jakou roli jsi měla ty? Byla to role němá nebo mluvená? Podle účasti v komparsu se ještě nepozná, jestli máš talent. Zapojuješ se do činnosti nějakého dramatického kroužku, měla jsi někdy nějaké vystoupení na pódiu? Nadání je velmi důležité, existují dokonce herci, kteří hrají ve špičkových divadlech a natočili spoustu filmů bez hereckého vzdělání (např. Jaromír Hanzlík). Součástí přijímacích zkoušek na jakoukoli uměleckou školu jsou talentové zkoušky; jsi přesvědčená o tom, že je zvládneš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tynka
Datum: 08.02.17 16:46

A bylo někde psáno, že účast v comparsu beru jako herectví? Opravdu to šlo někde vyčíst? Některé byly mluvené, některé ne. S podiem mám také zkušenosti...ovšem to, co jsem tím chtěla říci, bylo to, že mě to baví. Je na tom něco špatného snad? Že někoho něco baví? Má otázka zněla, jestli se na hereckou školu či na divadelní školu lze dostat bez zpěvu. Hledám informace, ne demotivaci.

Od: ben®
Datum: 08.02.17 17:27
avatar

Dobrý den, já Vás nebudu demotivovat, ale ani motivovat. Zkrátka si na talentovky nacvičíte takovou písníčku, kterou zvládnete, resp. zvládnete ji lépe, než např. Pavlína Filipovská (také žádná zpěvačka, ale nijak jí to nevadí v práci herečky). Takže, u talentovek buďte dobrá ve všem a ve zpěvu to může být o něco horší - spousta herců neumí zpívat a někteří to přesto dělají. Zdravím!

P.S. Toto dá snad každý .


Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.