Přijímací řízení do školy

Od: Datum: 08.02.17 12:36 odpovědí: 8 změna: 10.02.17 07:04
Chci se přihlásit do školy, ale musela bych projit přijímacím řízením, přijímají jen 25 žáků na dálkové studium a nevím jestli bych měla šanci.
Co vše obnáší přijímací řízení?
Ústní i písemné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.17 14:03
Konkrétně se zeptej přímo na škole. Staci zavolat na sekretariát a urcite podají přesne informace.
Na dálkové studium SS? Na soukromych školách berou všechny. Na státních taky dost...o dálkové studium SS az takovy zájem neni. Přijímačky mohou byt jenom formalita.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.02.17 14:18
Jak to mame vedet? Ja si vesteckou kouli dneska zapomel v praci.
Vse zalezi na skole , nekde jsou jen pisemne , nekde jen ustni , nekde talentovky...
Sance je vzdy.

Od: neregctenar
Datum: 09.02.17 09:49

Přijímací řízení pro daný obor je popsáno na webu školy.

Napiš školu + obor a my se podíváme.

Od: n
Datum: 09.02.17 13:24
http://skolajecna.cz/soss/ sociální činnost, prvá verejnospravni činnost na dálkové studium a nebo http://www.danae.cz/index.php?leid=361 verejnosprávní činnost také dálkově
doplněno 09.02.17 13:37: http://infoabsolvent.cz/Skoly…u-Praha-/SOS?kodOboru=6843M01
Datum: 09.02.17 17:55

Danae: hlásilo se 8, třídu vůbec neotevřeli

SMVV: soukromá, placená (15tis./rok), hlásilo se 37, vzali každého a ještě jim 13 volných míst zbylo

Ječná: církevní škola, zdarma, jen denní studium, hlásilo se 33, vzali 31 (mají jen 1 třídu o max.30 lidech, proto 2 poslední odřízli)

Zkoušky u všech uvedených škol jsou písemné v rozsahu Jednotných testů z českého jazyka a matematiky pro přijímací řízení na střední školy.

doplněno 09.02.17 18:13:

Oprava:

Ječná dálkové studium (viz červený text dole na stránce). Podmínky přijetí zde v odstavci "DÁLKOVÉ STUDIUM PĚTILETÉ PRO ZÍSKÁNÍ MATURITNÍHO VZDĚLÁNÍ", bližší informace v PDF.

Nevypadá to, že dostat se na tu školu bude těžké.

doplněno 09.02.17 18:22:

Ten jednotný test z ČJL a MAT je podle zákona povinný při přijímačkách na všechny stř.školy s maturitou.

Co máš za vzdělání (dokončená Zš, ...) a jaký jsi měla průměr v 1.pol.9.třídy?

Od: n
Datum: 09.02.17 19:55
Děkuju.
Základkou jsem prošla s odřenÝma ušima, ne proto ze bych byla hloupá, ale kvůli zdravotním problémům a sikane. Ze skoly jsem vyšla z 8 třídy kvůli opakování 6. (Absence školní docházky). Teď když jsem na tom zdravotně lépe, ráda bych měla střední školu nebo učiliště, ALe dálkově
. Přijímacího řízení se bojim a nevim jestli bych ho dala, nejaký ten rok jsem ze školy venku.
Datum: 09.02.17 23:19

Škoda, žes nepožádala o pokračování do devítky. Teď by se ti těch 15 bodů za průměr do 2,2 u přijímaček do Ječné hodilo.

Takto nezískáváš za průměr ze ZŠ žádné body a všech minimálních 40 bodů k přijetí (ze 100; ČJ i Mat po 50 bodech) musíš získat z toho jednotného testu.

Tuším, že na internetu jsou vzorové testy (případně dohledám, jestli je nenajdeš), tak si je zkoušej udělat. Půjč si učebnice z devítky (ČJ/M) a douč se z nich, stejně jako ze svých sešitů a učebnic ze 7. a 8.třídy.

Tuším, že na přihlášce musíš uvézt známky (průměry) z posledních 3 pololetí a nechat si je potvrdit v bývalé ZŠ.

Zkus také tento trik: na přihlášku můžeš napsat 2 střední školy. Buď máš už 2 vybrané nebo uveď Ječnou a jednu náhodnou školu blízko domova. Ten test budeš psát v každé škole uvedené v přihlášce, ale bude se brát jen ten lepší pokus pro účely přijímacího řízení na obou školách. Takže když ten první test zvoráš, tak máš ještě jeden pokus o několik dní později. Jestli třeba myslíš, že dělat první test rovnou v Ječné je velký stress, tak uveď Ječnou až druhou v pořadí a na první test běž do té "nezajímavé" školy.

InfoAbsolvent.cz znáš, tak doufám, že z těch oborů nabízených v ne-denním studiu sis vybrala to, co tě zajímá, protože chodit 5 let do školy na obor, který tě vůbec nezajímá, jen proto, abys měla maturitu, to tě otraví strašně rychle a je velká šance, že tu školu nedoděláš a v životě ji nepoužiješ. Tedy ztratíš 5 let, nenaučíš se to, co tě v práci baví a potřebuješ to k postupu výše a vydělávání více peněz.

Datum: 10.02.17 07:04

Zadavatel jednotných testů uvolnil nějaké ukázkové otázky. Určitě se dají dohledat lepší kopie než tato, na kterou jsem teď náhodně narazil. Tebe se týkají otázky pro 4-leté obory, tedy konkrétně otázky č.1-6 pro ČJ a č.14-22 pro matematiku. Můžeš si pochopitelně zkusit i ty otázky pro páťáky nebo sedmáky jdoucí na 8-mi a 6-ti letá gymnázia.

P.S. Lepší je se podívat přímo na originály u Cermatu. Soubor se jmenuje "xxxxx-testový_sešit". Jsou tam údajně i návody a řešení (neprohlížel jsem je).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.