Zkoušky škola

Od: Datum: 07.02.17 13:19 odpovědí: 6 změna: 07.02.17 20:47
Mam základní vzdělání a chci se pomocí kuzu a pak přihlášení do dkoly ke zkoušce vypracovat na vyucni list nebo maturitu. Zajímalo by me jestli u zkoušek ve škole budu zkousena jen z praxe nebo i z teorie (matika, čeština atd.)? Nevíte nekdo?mate s tím někdo zkušenosti?Dekuji za odpověď
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.17 13:37
avatar

Žádný kurz Vás na závěrčnou učňovskou zkoušku ani k maturitě nepřipraví tak dobře, jako střední odborné učiliště nebo střední škola.

Podle mne by byla vhodnější cesta zvolit dálkový nebo večerní obor na vybraném odborném učilišti nebo na střední škole.

Co jste dělala po základní škole? Máte ukončen některý ročník učebního oboru nebo střední školy? Nemohla byste přestoupit na jiný obor nebo pokračovat v tom, který jste začala?

Chcete-li získat výuční list nebo složit maturitu, budete muset splnit stejné podmínky (složit stejné zkoušky) jako všichni ostatní.

Jestli se nemýlím, není možné se bez absolvování školy přihlásit k závěrečné zkoušce či maturitě. Podle mne byste musela doložit, že jste školu nebo učební obor absolvovala. [V tomto si ještě počkejte na další názory!]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 20:47
avatar

Já jsem se o toto zajímala hned v roce 2009. Když jsem ale přišla na to, co všechno by měl soubor dílčích kvalifikací obnášet, začala jsem radši doporučovat "klasickou cestu".

To, co (asi) máte na mysli, by odpovídalo úplné profesní kvalifikaci, která je časově a finančně (všechny zkoušky byste si hradila sama) náročnější, než učební obor s výučním listem nebo SŠ s maturitním vysvědčením.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 16:27
avatar

Článek z roku 2009... Nicm není úplně spolehlivým zdrojem informací, potkávám tam články (netýká se samozřejmě všech článků) s neúplnými informacemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 20:04
avatar

Zdravím,

o možnosti vykonat tímto způsobem učňovskou zkoušku jsem již slyšela i z různých oficiálních zdrojů, takže tuto informaci pokládám za věrohodnou. Stejně ovšem rozhodně doporučuji kontaktovat Národní ústav odborného vzdělávání a vše si pořádně prověřit a upřesnit.

Nakolik vím, po získání všech patřičných dílčích certifikátů můžete přistoupit ke klasické učňovské zkoušce. Její součástí je zpravidla pouze praxe a teorie odborných (oborových) předmětů; čeština či matematika by do ní patřit neměly (ale opět – je nutné se poptat v konkrétní škole, v níž budete zkoušku skládat).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.