Socialni a zdravotni pojisteni

Od: Datum: 06.02.17 16:49 odpovědí: 3 změna: 07.02.17 19:14

chci zeptat synovi bude19 pourcitych peripetich chce ukoncit ucnak a nastoupit od zari na jiny aby se vyucil zda potu dobu od unora do zari mu bude stat pltit zdravotni a socialni pojisteni


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.17 16:52
avatar

V případě, že se půjde syn zaregistrovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, bude za něj stát hradit po dobu evidence pouze povinné zdravotní pojištění. Sociální ne, to není povinné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.02.17 17:28
avatar

Po jakých peripetiích? Nejde-li o vážné důvody (šikana na učilišti, zdravotní důvody apod.), prokazujete svému synovi medvědí službu, pokud jej necháte dalšího půl roku nic nedělat.

Evidence na ÚP je určena uchazečům o zaměstnání → tedy lidem, kteří hledají práci , chtějí pracovat a mohou třeba hned další den nastoupout do zprostředkovcaného zaměstnání.

Jestli Váš syn zaměstnání nehledá (Váš dotaz na mne působí dojmem, že práci nehledá), nemá pro něj evidence smysl.

Stát za uchazeče o zaměstnání hradí zdravotní pojištění. Sociální pojištění nehradí za nikoho (nehradil je za Vašeho syna ani v době přípravy na budoucí povolání na učilišti. Nepojištěná doba se synovi nikam nezapočte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 19:14

Bude mu ho stát platit, ale jen pokud se nahlásí na UP, Nebo se nemusí nikde hlásit a může si (pokud může) vydělat peníze na brigádě a zaplatit si ho sám i sociální i zdravotní. Sociální není povinné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.