Článek s reportážními prvky

Od: Datum: 06.02.17 16:47 odpovědí: 3 změna: dnes 07:58

Chtěla bych se zeptat když budu psát článek s reportážními prvky mohu psát klasickou repoztáž? V přítomném čase?


doplněno 06.02.17 17:06:

Když bych chtěla prsát slohový útvar článek s repolrtážními prvky. Jaký je rozdíl mezi reportáží a článkem s reportážními prvky? Nebo to mohu psát jako skalsickou reportáž


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.17 12:20
avatar

Článek s reportážními prvky obsahuje některé prvky reportáže, ale o klasickou reportáž nejde. Co k tomu máš v učebnici a co sis poznamenala z výkladu?

Bylo by dobré alespoň v otázkách ohledně češtiny nedělat zbytečné chyby...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 777
Datum: 20.03.17 18:23

Omlouvám se, psala jsem to z telefonu a nezkontrolovala si to. Nemám k tomu žádné poznámky, ale zajímalo by mě, když to má být článek s reportážními prvky mám použít minulost pro ten článek a poté přejít do přítomnosti, když se má jednat i o prvek reportáže? A když mám článek s reportáží můžu jen stroze tu část článku popsat nebo by tam měli být i subjektivní názory aby se to vyobrazilo jako článek v té části článku.
Např část článku: přípravy už probíhaly od osmi hodin. Organizátoři si připravili stánky s atrakcemi pro obecenstvo. Instruktor Petr řekl "dnes to vidím na velmi náročný den". Uvidíme zda měl pravdu.

Datum: dnes 07:58
avatar
Zdravím,
reportáž nebo článek s reportážními prvky se píše na základě faktů vzniklých přímou účastní nebo pozorováním. Já bych tedy použil čas minulý, pokud bych ale nepsal o akci při účasti na ní. V TV také mají audiovizuální reportáže, a pokud akce skočila, již používají minulý čas.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.