Na kterou Moravskou ekonomku?

Od: Datum: 03.02.17 22:18 odpovědí: 2 změna: 15.02.17 11:41

Dobrý den,

jsem ve čtvrťáku na obchodce a dále bych chtěl pokračovat v oboru. Chtěl bych mít nějaký přehled o ekonomkách na Moravě, protože se nemůžu rozhodnout, kam jít. Nejde mi o prestiž školy. Chci získat titul, co nejvíce se toho naučit a dobře připravit pro trh práce. Určitě nechci jít na jednoduchou školu, kterou udělá každý, ale zároveň nechci mít problémy s učením do ranních hodin a nezvládáním předmětů. Žádám proto o radu.

Hodně lidí mi třeba řeklo, že na PEF je to hodně těžké, a že by tam nikdy nešli. Byl jsem se teď na PEF podívat na DOD a fakulta se mi velice líbila. I učitelé vypadali celkem příjemně. Samozřejmě vím, že ve skutečnosti to není tak růžové, ale opravdu to na mě působilo velice kladně. Mimo prohlídku jsem se ptal jednoho studenta a ten mi řekl, že naopak se mu to zdá těžké na Masárně. Vylíčil mi, že PEF je hodně prakticky založená, Masárna je naopak hodně o tom robotickém učení nazpaměť. Titul z VÚT zase podle něj nemá žádnou váhu a získá ho bez problémů každý. Zrovna to učení těžkých definic nesnáším, jsem spíše prakticky založený, takže by mi to vyhovovalo na PEF. Pokud je to opravdu pravda. O FAME ve Zlíně jsem slyšel jen zlé.

Je opravdu těžké vybral školu, když slyšíte od každého jiné názory. Proto sbírám názorů co nejvíce, abych se poté mohl lépe rozhodnout. Nebudu sázet na jednoho koně, přihlášek si určitě podám více. V úvahu pro mě připadá Mendlovka, Masárna, VÚT a Zlín. O školách v Olomouci zatím nic nevím.

Za každý názor a zkušenost budu velice vděčný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kader
Datum: 04.02.17 10:28

Na výšce, je každý profesor do značné míry autonomní jednotka, která když bude chtít, tak ti toho naloží tolik, že se od knih nezvedneš nebo prostě odejdeš po semestru a může to být jeden profesor., takové náročnostní poměřování je proto postavené na hlavu. Každá vysoká škola je o moři teorie a na moudré hlavě je (především na ní), být schopen tu teorii přetavit do své praxe. Nejlépe je, pokud maturant sám inklinuje k určité konkrétní ekonomické oblasti, zná lidské kapacity v oboru a jde vyloženě tam, kde tito lidé přednášejí a pracují. Pokud jde o kritéria zaměstnatelnost a znalosti ve velmi troufalém a hrubém zjednodušení reality, potom platí, čím větší město, kde se univerzita nachází., tím lépe..tj. Brno, Praha nejlépe.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: phil
Datum: 15.02.17 11:41

Děkuji za odpověď.
Budu se hlásit na MENDELU i na MUNI. VUT si dám jako takovou pojistku, kdybych se nikam nedostal. Zkoušel jsem si přijímačky VUT z minulého roku a dostal bych se tam naprosto v pohodě, takže to bude taková záchrana. Jinak ještě nevím, jestli mám jít na management, nebo na finance. Velice mě zajímají akcie a všechno kolem, akorát zaměření na investiční činnost bude spíše až na magistru/inženýru. Myslíte, že by šlo na bakaláři studovat Management obchodní činnosti a poté se třeba rozhodnout pokračovat třeba obor Finance a investiční management?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.