24 hodinové pravidlo pro zrušení hodiny

Od: Datum: 31.01.17 20:36 odpovědí: 5 změna: 01.02.17 08:49
Dobrý den.
Učitelka mně stanovila 24 hodinové pravidlo. To znamená, že z hodiny se mohu odhlásit bezplatnĕ 24 hodin před jejím začátkem.
Nicméně jak jsem se již přesvědčil - pravidlo neplatí naopak. Už dvakrát mně v telefonu přistála smska se zrušením hodiny 3 (!) hodiny před jejím začátkem. To mně samozřejmě vadí a učitelky jsem se na toto zeptal. Odpověď mě však nemile překvapila. Já prý přijdu pouze o lekci , ale ona o příjem či prostě příležitost si vydělat. Tohle mně osobně přijde krajně neférové. Dobře. ..já jsem ještě "blbý" student a lekce mám v dny kdy nemám školu, ale zároveň taky žiju nějaký život a docela si vážím svého volného času. S takhle pozdním zrušením už si nemohu nic naplánovat.
Dotaz sem na poradnu vkládám, protože mě velice zajímá názor dalších lidí. Jak byste na toto lektorovi odpověděli?
Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.17 20:50
avatar

Filipe, jsem lektorka. Takové pravidlo nemám, jelikož je mi podstatně jedno, zda člověk zruší hodinu den předem nebo jen pár hodin, náhradní příjem stejně nenajdu. Spíš jedu podle pravidla "závažný důvod". Když je závažný důvod (nenadálá pracovní cesta, náhlá nemoc...), nic neřeším. Když není a student ruší často a pozdě (v 9 ráno přijde sms, že žák je na školním výletě a nepřijde v 15:00 - to nevěděli dopředu?!), tak požaduji zaplatit hodinu. No a stejně to mám já. Když mám závažný důvod, klidně hodinu zruším a nic neřeším. Za rok se mi to stalo 2x. Jednou se mi stalo, že jsem na hodinu nedorazila, tak jsem studentce dala další hodinu zdarma.

Být v kůži Vaší lektorky, tj. s tím pravidlem, bych si nedovolila Vám hodinu takto rušit. Možná jednou, výjimečně. (Jen otázka - 2x se to stalo za jak dlouhou dobu? A když Vy rušíte, požaduje striktně platbu?)

No, závěrem - je to služba jako každá jiná, když se Vám nelíbí chování prodavačky v Tescu, jděte do Billy

Ohodnoceno: 1x
 
Od: filipk
Datum: 31.01.17 21:03
Děkuji za odpověď.
Já pravidla dodržuji a lektorce jsem dal vědět nejpozději večer před. Takže mě ještě pokutovat nemohla.
3 hodiny před mně byla hodina zrušena po roce a čtvrt. Nicméně podstatně víckrát mně byla hodina zrušena třeba ráno - což bylo někdy i se sedmi hodinovým předstihem, ale stejně. ...možná jsem divnej, ale jediné co chci jsou stejná pravidla pro všechny. "Srandovní" je, že zrovna před měsícem mně toto pravidlo bylo znovu připomenuto jen když jsem se zmínil, že příští hodinu budu muset možná vynechat kvůli doktorovi.
Datum: 31.01.17 21:09
avatar

Neberte to jako pokutu. Kdyby kdokoliv pracoval tak, že může kdykoliv být bez jakékoliv části svého příjmu, tak by se mu to taky nelíbilo. Bohužel si dost dobře nemůžeme vydělat na ty "prázdné měsíce" jako jiné profese. Já úpím, když mám "produktivní měsíc" (tj. měsíce bez svátků, prázdnin, ne léto, prostě kdy výuka běží) a pak mi tady někdo ruší, tady ruší, tamhle nepřijde, támhleten je nemocnej... protože já si prostě potřebuju vydělat na nájem v červenci a srpnu *ee*

Nenapadlo Vás zrušené hodiny nahrazovat? To je alternativa, kterou nabízím svým studentům. Já naprosto chápu, že mají důvody, proč nepřijít. Mám se studenty bezvadný vztah a vím, že mezi nimi nejsou lajdáci, kteří si občas přijdou a občas ne. (Ale byli i tací...) Takže když už musí rušit, jsem úplně nejradši, když hodinu nahrazíme. Vlk se nažere a koza zůstane celá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filipk
Datum: 31.01.17 21:33
Nenazývat pokutu pokutou je pouhé slovíčkaření. Já chápu, že to ne vždycky máte jednoduché, ale chtělo by to trošičku respektu ke klientovi, který vás platí. V mém případě jsem lektorce dával za příklad absenci pouze v případě nemoci. Ono se totiž většinou stane to, že se ráno vzbudíte a není vám dobře. To tam mam jít nemocný? Myslím, že poté byste přišla o mnohem více hodin. Tato pravidla toto pouze posilují... vím, že vy je nemáte , tak snad toto nevezmete osobně.
Samozřejmě , že pokud bych byl v mém případě pokutován za pozdní odvolání hodiny využil bych možnosti okamžitě odejít bez úhrady oné pozdně zrušené hodiny. To je však ten nejkrajnější případ.
Od: lego®
Datum: 01.02.17 08:49
avatar

Vzdyt to sam pises, ona to pravidlo stanovila Tobe a ne sobe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.