Co je to Saldo a k čemu slouží?

Od: Datum: 30.01.17 18:39 odpovědí: 6 změna: 02.02.17 19:22

Dobrý den,

Prosím Vás, nenašla by se tu dobrá, hodná duše, která by mi vysvětlila, na jednoduchém příkladu, co je to saldo a k čemu slouží?

Já myslela, že saldo, je, nebo spíše přes saldo sledujete, zda-li máte zaplaceny třeba FP nebo FV. Myslela jsem si, že saldo znamená, když máte například fakturu přijatou, a zaplatíte ji, tak to saldo je 0. To znamená že máte saldo v pořádku, ale bylo mi řečeno, že to není pravda. Myslela jsem si, že přes saldo FV sledujete, zda máte zaplacené vydané faktury od odběratele, nebo třeba to, jak Vám platí určitý odběratel. Ale žeprý to není pravda.

FP - Přijatá faktura

FV - Vydaná faktura

Děkuji za odpověď. *plac* Prosím, moc, prosím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 18:46

Saldo je prostě zůstatek na účtu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.01.17 19:02

Takže:

Když mám odběratel Antonín má hodnotu FV 1000 kč a uhradil jen 300 Kš, tak hodnota salda pana Antonína je 700?

A když mám pána Bé má hodnotu FV 1000, ale úhradil je 1000 tak hodnota salda pána B je 0?

Takže když dám Saldo účtu 311 (odběratelé) tak budu mít 2000MD/1300D a saldo bude 700? To znamená zůstatek účtu 311?

Nebo to zase nechápu?

Datum: 31.01.17 12:42

saldo je termín z hantýrky velkoekonomů.

Není to sledování zda máte nebo nemáte zaplacenou fakturu, ale pojmenování rozdílu příjmů a výdajů. Když jsou vaše příjmy vyšší než výdaje, máte aktivní saldo. Když jsou vyšší výdaje než příjmy, máte pasivní saldo. :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.17 08:32

Můžete mi prosím uvést nějáký příklad? Děkuji.

Datum: 02.02.17 08:53

Od: neregctenar
Datum: 02.02.17 19:22

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.