Má led větší objem než voda o stejné hmotnost

Od: Datum: 02.04.17 20:59 odpovědí: 16 změna: 03.04.17 16:41

Dobrý večer,omlouvám se,že vás otravuji,ale chtěla jsem se vás zeptat jestli náhodou někdo nevít jestli má led větší objem než voda o stejné hmotnosti? A pokud ano,uvědte prosím nějaký důsledek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.17 21:03

Odpověz a zdůvodni. Někdo tě v případě potřeby opraví. (Úkoly neděláme a odpověď máš v učebnicích a sešitech.)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.04.17 21:08

Já si myslím,že led má větší objem než voda o stejné hmotnosti,protože led nabyde.Je to tak?

Od: paw®
Datum: 02.04.17 21:26

Ze led nabyde neni dusledek. Ale prave skoncila zima. Letos bylo ledu hodne. A jaka je jedna z charakteristikledu oproti vode? Napovim, ze to melo zasadli vliv na Titanic.

Datum: 02.04.17 21:07
Víme to. Mohli by jsme uvést nějaký důsledek. Ovšem jelikož to je tvůj úkol, rádi by jsme tu viděli nějakou tvoji snahu. Potom se můžeme bavit dál jak to je.

Datum: 02.04.17 21:09

mohou snahu už můžete vidět v předešlé odpovědi :)

Datum: 02.04.17 21:16
Jakás takás snaha je. V pořádku.
Proč si myslíš, že led nabude?

Datum: 02.04.17 21:11

Napusti láhev (raděj plastovou) vrchovatě vodou, zavři ji a dej mrazáku. Ráno se tam podívej. Úkol budeš mít vyřešenej.

Datum: 03.04.17 00:27

Já jen zírám, jaké je tady množství Ámosů Komenských. Kdo vás ustavil do pozice, aby jste někoho chtěli učit! Pokud vím, stránky se jmenujou PORAĎTE, a né , pane učiteli , můžete mě to naučit? Jestli je to žák, tak tyhle kecy už jednou slyšel ve škole.

Kde jsou cenzoři ! Jakto že je nesmažete!

Byla daná otázka , tak máte odpovědět.

Hlavně že vám vadí, když se používaj sprostý slova, to téhle honoraci učitelů, kterých se na to nikdo neptal, nejde pod mozeček.

Pro tazatele: hustota vody je 1,000 kg/m3 při 3.98 °C a hustota ledu je 917 kg/m3 . Takže 1000 kg ledu bude více než 1 m3. Flaška plná vody ti v mrazáku za pár hodin praskne tím rozpínáním ledu.

PS: Už se těším, jak ty samozvaní páni učitelé budou kopat nožičkama. Nebo mě zase smažou, aby si tady užívali ten svůj totáček.

doplněno 03.04.17 14:37:

pro ampéra a všechny učitelé národa: copak je to tady tak, že se to tady přeplnuje stovkami domácích úkolů od vychcaných studentů? Pokud chcete na dálku učit ostatní soběstačnosti a rozvíjet jejich intelekt, tak přece neradte nikomu. Ať si každý namáhá bednu a hledá informace kde ho napadne. Proč ostatním radíte, když většina dotazů se vyřeší jedním vyhledáním na googlu?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.17 10:21

Bylo je a bude:

Z7 - poskytovat návod k páchání trestných činů nebo nečestnému (podvodnému) jednání
Zdroj: https://www.poradte.cz/pravidla-poradny/

Ono opsat úkol od někoho je fakt vrchol cnosti. Ano, jmenuje se to tu Poraďte, ne Dejte mi řešení.

I když musím uznat, že mnohdy lze některé věty formulovat diplomatičtěji.

doplněno 03.04.17 15:08:

@slaisa: Vstoupil jsem do problému jako do rozjetého vlaku, nereaguji na Vás, ale na Vykuka. Nevím, v kterém ročníku se nacházíte a jsem upřímně zděšen (už několik let) úrovní našeho školství. Musím říct, že Vy, narozdíl od některých zde projevujete alespoň (slovy Jenyka: jakoustakous) snahu o komunikaci a náznak toho, že je na čem stavět. Nedržte se reptajícího davu, který tvrdí že nepotřebuje vědět proč, ale kolik příklad vyjde. A ano, ve Vašem případě neradím, protože už dost nakousli jiní, nemám ve zvyku mlátit prázdnou slámu.

doplněno 03.04.17 15:24: @vykuk: Pokud chcete na dálku učit ostatní soběstačnosti a rozvíjet jejich intelekt, tak přece neradte nikomu.Popřít vlastní myšlenku v jedné větě (pardon, souvětí) se jen tak někomu nepovede. :-D Učení - mlčením?Opravdu si myslíte, že lepší říct někomu, že výsledek příkladu je 6,542, než ho donutit k samostatné práci, aby si to mohl příště spočítat sám a případně to vysvětlit někomu jinému? Co až to bude naostro? Už jsem tu taky kdysi viděl dotaz: Kolik to vyjde, ale rychle, jsem u zkoušky!
Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.04.17 14:18
Zapomněl jste na takový menší detail : Pro vás je to jednoduché protože se tím třeba zabyvate(nebo vás to zajímá),ale jak si s tím máme poradit my studenti když dostaneme otázky k vypracování a informace k tomu nikde nemáme ani v sešitě ani v učebnici.Takze se asi nemůžete divit tomu že když se tato stránka jmenuje poraďte že očekávám že mi odpovíte
Datum: 03.04.17 14:31

Milá tazatelko. Já nejsem ve vyhledávání na netu žádný odborník. Ale stačilo mi dát do vyhledavače "objem vody a ledu" a hned mi vyjelo několik odkazů . Tady třeba první a velice pochopitelně napsaný http://fyzika.jreichl.com/mai…vislost-teploty-tani-na-tlaku

Vidíš to a jsme u toho. Nám kdysi pan profesor říkával : "Neumíš všechno znát, ale musíš vědět, kde informace najdeš." A to bylo v době, kdy počítače neexistovaly, takže jsi musela pěkně do knihovny a hledat dost pracně v knihách ! Poděkuj svému učiteli, že vás učí používat svůj vlastní mozek. A používej ho!

Datum: 03.04.17 16:41

Tak si přemýšlím, zdali je pro tazatele přínosnější najít si to na googlu nebo na poradně. On je to totiž fakt, který nevymyslí, ten se musí odněkud dozvědět (poklud to ovšem není strýc František, jehož metody ovšem nejsou vždy "nejdoporučeníhodnější"). Ideálně by se to mněl dozvědět od učitele. No, já nehodlám tuto problematiku rozebírat hlouběji, ani z hlediska faktografického, ani z hlediska pedagogického či snad dokonce etického, tohle jsou jen takov= "nápady čtenáře detektivek".

Nicméně když už jsem u těch nápadů, asi bych se trochu zamyslel nad rčeními, v nichž se m,uví o špičce ledovce.

Datum: 03.04.17 10:49

Vykuk. Ano, máš pravdu, jmenuje se to tady "Poraďte", nikoliv však děláme úkoly za jiné. KAŽDÉMU tazateli, který sem dá svůj postup (i když od začátku chybný) je porazeno. NIKDY jsem se tady nesetkala s tím, že by mu rádci NEPORADILI, kde dělá chybu a tak ho přivedli ke správnému výsledku.

Neustále slyšíme nářky, jak nejsou děti k ničemu vedeny, jak se od mala snaží vyvléci ze svých povinností atd. Tím, že jim tady dáme řešení příkladů jak na stříbrném podnosu, tak vlastně přispíváme k jejich lenosti. Já občas také nevím, jak dál, když děláme s vnučkou úkoly. A klidně se tady optám ne postup. Na tom nevidím nic špatného. Ale kdybych zjistila, že vnučka kašle na úkoly, stále je od někoho opisuje, nebo dává zadání sem, na poradnu, tak by byl doma sekecmazec.

Holt máme každý jiný pohled na výchovu. Já se domnívám, že se dítko má snažit především samo, používat logiku, hledat postupy. Přeci to nedělá pro mě, ani pro známky ve škole, ale proto, aby se později v životě dokázalo vypořádat s problémy. Najít si práci, být úspěšný atd. Ty se zase asi domníváš, že dítě nemusí nic, že to za něj prostě vždy někdo vyřeší. Jo, tady na poradně se vždycky nějaký takový najde. Později v životě ale už ne.

Datum: 03.04.17 11:58
Ano, máš naprostou pravdu.
Jmenuje se to tu PORAĎTE.
Nikoliv vyřešte to za mě, mě se nechce.
Cítíš ten rozdíl, viď.
Takže ty jsi neporadil, ty jsi vyřešil. Pokud si myslíš, že to je správný, dělat dětem úkoly do školy, mysli si to. Já si to ani v nejmenším nemyslím.
Samozřejmě, když přijde a řekne, nějak mě to nejde, takhle to mám spočítaný, doplněný i/y, nebo cokoliv jinyho, kde mám chybu, poradíš? Kdokoliv mu tady rád poradí, kde a co má špatně.
Ale musí být vidět nějaká snaha. Pokud sem dá jen fotku se zadáním a víc už nic, nevidím sebemenší důvod cokoliv řešit.
Pokud ti to vadí, nechoď sem a všichni budou spokojeni. Případně si založ svoji poradnu, Vypočítáme, vyřešíme.cz.

Datum: 03.04.17 14:32

jenyk, neopisuj ;)*placni*

Od: krtek6*
Datum: 03.04.17 09:30

Led má cca 9% větší objem než voda

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.