Říká mi psycholožka pravdu?

Od: Datum: 23.01.17 08:05 odpovědí: 23 změna: 26.01.17 16:37

Moje školní psycholožka mi říkala, že mám podle testu IQ do Menzy, fenomenální pamě i představivost. Prý se dostanu na jakoukoliv střední školu jakou chci, že si prý mohu vybírat. Nemá o mě obavy, že bych neudělala přijímačky. A že na známkách nezáleží, stejně budu moci dělat v životě za povolání, co sama chci. (Hrozí mi teď v devítce čtyřka z matiky, budu mít trojky, dvojky a jednu jedničku na vysvědčení). Nechce se mě učit, rodiče mě zkrátka nutí.

Rodiče úplně zuřili, jak prý si psycholožka může dovolit říkat takové šílené nesmysly. Chtěli mi ji aji zatrhnout. Musela jsem kvůli nim udělat loňské přijímací testy na cermat.cz a z matiky jsem vybuchla. Tak nevím, co si myslet. Mám na nějakou dobrou střední školu nebo ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.17 08:17
avatar

Testy bych nepřeceňovala, ale ani nepodceňovala. Zřejmě máte IQ, pamě i představivost opravdu dobré. Jenže k čemu je dobrá skvělá pamě, když si do ní nechcete učením nic vkládat? To, co prokázaly testy, je jen základ. Velmi dobrý základ. Ale nesmí se to promarnit leností. Časem musíte sama přijít na to, že cílem učení není jen získávání dobrých známek, ale je to především cesta k získávání vědomostí. Jakmile člověk toto pochopí, už není potřeba se o něj bát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 08:24

Bylo by vhodné navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu, kde mohou udělat revizní posudek. I psycholog je jen jen člověk a mohlo dojít ke špatnému vyhodnocení.

Osobně jsem názoru, že pokud neumíš matematiku, tak pro tebe bude obtížné se na nějakou rozumnou střední školu dostat. To, že tě učení nebaví, tě v tomto případě neomlouvá.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.01.17 08:34

Pochopil jsem to tak, že hlavu máte v pořádku, jen nemáte vůli a motivaci. Vymyslete si nějaký sen, který si chcete splnit (třeba že budete lékařkou, mikrobioložkou, cokoliv) a pokaždé, když se Vám nebude chtít učit, si na to vzpomeňte. Ono to půjde.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milka*
Datum: 23.01.17 08:45

mit takové známky a mít fenomenální pamět, tak to je na přes d.žku. A k čemu je ti chytrost, když převažuje shnilost. I kdybys měla IQ 140 tak pokud nemᚠvůli a píli a svědomitost, tak to nikam nedotáhneš. je pravda, že dneska se dostanou děti na každou střední, kterou si vyberou, jesli ji pak dokončí to je otázka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 08:50

Střední školy a ani další život se neřídí dle testu IQ. To je jen číslo. Důležité jsou výsledky.A to jsou teď známky. A ty zatím mᚠvelice podprůměrné. Takže psycholožka ti lže. Nemᚠzatím na to, dostat se na jakoukoliv školu.

IQ není záruka úspěchu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.01.17 22:35

Nemyslím, že psycholožka lže. Známky totiž nejsou závislé jen na inteligenci, ale hlavně na píli, motivaci, hrají roli různé psychické stavy, někdy důsledky nějakých chyb ve výchově atd. Podle mě tazatelce pomůže ten cíl - stát se něčím, a všechnu energii do toho napřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 09:16

tak pokud jste zkoušela testy a naproto jste vybuchla, tak ne, na dobrou střední školu nemáte. ani se na ni nedostanete. a pokud máte problémy s učením už na základce, tak na střední je dost pravděpodobně budete mít taky, pokud nezměníte přístup k učení. a mezitím co na konci základky vybuchnete při státních přijímačkách na střední a zbydou na vás školy, které mají nouzi o žáky a berou kohokoli, tak na střední zase při stejném přístupu vybuchnete u státních maturit, pokud se k nim dostanete. bez potřebného vzdělání si povolání zrovna moc vybírat nemůžete.

psycholožka má pravdu v tom, že známky rozhodně nejsou to nejdůležitější, nicméně i tak o mnohém vypovídají. pokud jste opravdu inteligentní, potom základní školu můžete dát levou zadní a trojky a čtverky na vysvědčení vypovídají o tom, že jste líná a nemáte zájem učit se tak, abyste se dostala na dobrou školu. pokud jste v devítce, tak už určitě máte vybranou střední školu a určitě víte, jaké jsou podmínky přijetí na ni. každá škola to má jinak, ale obvykle ve větší či menší míře bodují i vysvědčení ze základní školy. pololetí devítky asi všude, někde chtějí i vysvědčení z osmičky. se špatnými známkami na vysvědčení by se teoreticky mohlo dát dostat na lepší školu, pokud člověk bude excelovat u přijímaček. pokud se sejdou špatné známky i špatný výsledek přijímaček, tak pravděpodobnost přijetí rapidně klesá. ale zase, jde o to, jakou školu jste si vybrala. protože jsou školy dobré, které si ze zájemců mohou vybírat, a proto si vybírají a jsou školy, o které zas až takový zájem není, takže vezmou každého, i toho, kdo v testech prolítne. s přijímačkami si tohle škola dovolit může. co je pak horší, to jsou ty státní maturity, tam když student prolítne, tak škola to nezachrání, nemůže říct "nevadí, stejně mu ji dáme".

známky si už nezlepšíš, ale můžeš zamakat na učivu k přijímačkám. mᚠna to ještě dvaapůl měsíce, jako inteligentní mᚠreálnou šanci se zlepšit a testy si "nacvičit" (ony se ty úlohy v principu dost opakují). jinak co mám zkušenost s psycholožkou u mé starší holky, tak ta po testech profesního zaměření taky pomalu padala do mdlob, jak je holka inteligentní a na grafech nám ukazovala tuhle nadprůměr, támhle nadprůměr, nejlépe jít na gympl... a naprosto nebrala v potaz, že za jedno holka na gympl fakt nechce a za druhé že na to ani nemá známky, aby se dostala. ale v jednom měla pravdu - holka je inteligentní a jakmile si vybrala školu a pochopila, že s trojkama se tam nedostane, v devítce vytáhla vysvědčení, že takhle krásné neměla za celý druhý stupeň a i na přijímačky veškeré učivo splavně dohnala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alen
Datum: 23.01.17 09:30

Včera přišla dcera s tím, že paní učitelka jim řekla, že se všichni dostanou, kam budou chtít, protože školám jde o žáky. Nikdo se z nich nehlásí na nějakou elitní školu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lach
Datum: 23.01.17 10:03

Psycholožka je, podobně jako personalistka, ve vleku určité teorie, kterou má naučenou a nic neriskuje, když Vám poradí blbě.

Podle toho, co popisujete je to kráva rohatá a nevěřil bych jí nos mezi očima. Pozitivní myšlení se sice dobře poslouchá, ale proti pravdě jsou všechny ideologie marné.

Pravdu si nelze magicky "přivolávat" nebo nějak sugerovat. Pravdu je možné jen hledat, poznat a respektovat.

Což nevylučuje nutnost se učit ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 18:30
avatar

Asi tomu nerozumím. Nemᚠdobré známky, nemᚠna to, abys udělala přijímačky a zajímá tě dobrá střední škola? No nepovídej! A kde má ta dobrá střední škola záruku, že se budeš učit, že se budeš snažit, že nebudeš zabírat místo někomu, kdo jde za svým cílem. Tvůj cíl je nějaká podivná diskuze s každým, kdo o to stojí. Ale že bys něco ukázala a dokázala, to ti nestojí za námahu? Fakt? *sok*


doplněno 24.01.17 07:09:

Zapomněla jsem na jednu hodně podstatnou záležitost. Střední škola navazuje na učivo na základní škole. Když nic neumíš, nerozumíš tomu, na co bude moci navazovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 18:42
avatar

Nezaměnila školní psycholožka tvé výsledky s výsledky někoho jiného?

Jestli se ti nechce učit, zapomeň na dobrou střední školu. Dobré střední školy si žáky vybírají → nejen podle průměru na vysvědčení, ale i podle toho, co uchazeči předvedou u přijímaček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahapardon
Datum: 26.01.17 12:27

máminy představy jsou skreslené :) na mé učení téměr nekoukají. zajímá je jen, jestli jsem zavřená v pokoji a mám dobrý známky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 16:37
avatar

hahapardon, schválně řekni, co bys dělala na mámině místě? Zamysli se a napiš. Moc prosím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.01.17 18:53
avatar

To, co říkáte, nemožné není - i když se mi zdá hodně nepravděpodobné. Někdo prostě má ferrari v garáži, ale ještě s ním nevyjel a jezdí starou škodovkou, na kole nebo pěšky. Nebo se plazí. Nebo sedí na místě.

Obodovala jsem mytrixovu radu objednat se do PPP. A pak radím zabrat ve škole a doma s učením (i bez posudku z PPP, to je jen diagnostika). Ono to ferrari nevyjede po spoustě let stání v garáži úplně snadno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjgz
Datum: 23.01.17 21:29

To jsou teda na základku (!) hodně mizerný známky a myslím, že budeš ráda, když se vůbec někam dostaneš. Samotná pamě a představivost jsou ti v matematice a i ve většině ostatních předmětů k ničemu. Navíc kdybys měla dobrou pamě, tak se ani doma nemusíš učit. Mně stačilo si učivo přečíst o přestávce před testem + to, co jsem si pamatovala z hodin. A to mám pamě dost průměrnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 22:06

Tvé IQ je víc než slušné, problém je ovšem ten, že k úspěšnému studiu je pouze předpokladem. Je na tobě, jak tento předpoklad využiješ a čím ho naplníš. A jak je vidět z tvých školních výsledků, tak žiješ jen z podstaty, a tím ho vlastně promarňuješ a naprosto nevyužíváš. A pokud jde o jakoukoliv školu, tak vybírat si určitě moct nebudeš. Dobré školy si totiž ještě pořád studenty vybírají. V této souvislosti je třeba připomenout, že IQ není vše, důležitým parametrem je i sociální a emoční inteligence. A vzhledem k tvému přístupu k učení to u tebe s tou sociání bude nejspíš hodně špatné. Nebýt tvých rodičů, kterým na tobě záleží a honí tě do učení, tak si nejspíš do budoucna hodně zkomplikuješ život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trochuskresleny
Datum: 26.01.17 12:25

Vybírat si určitě mohu. dělala jsem právěže testy podobný přijímačkám. ve stejném provedení a měla jsem to nejlepší ze třidy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dvacetctyrka
Datum: 23.01.17 22:51

Není paní psycholožka tak trošku uk, uk na hlavu? Je otázkou času, kdy se z toho zblázní a Dr. Chocholoušek bude mít zase práci... Ale ten závod jsem vyhrál jááá!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vykuk*
Datum: 25.01.17 00:24

Milá fenomenální studentko, s těma známkama mᚠna jakýkoliv učňák a tu pamě využiješ třeba na to, že si vzpomeneš kam složili písek a představivost tě povede, aby jsi zvládla ovládat lopatu bez návodu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wtfnemam4
Datum: 26.01.17 12:22

mámin kec. není to pravda. se 3x3 se dostanu na lepší školy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kailie
Datum: 25.01.17 17:19

Z vlastní zkušenosti ti mohu říct, že známky ve škole nesvědčí o tvém IQ. Sama mám IQ měřené Mensou, naměřili vysoké číslo. U psycholožky jsem dělala profesní testy a testovala celkově moje myšlení - skoro ve všem nadprůměrná, jen v jednom testu (souvisejícím s matematikou) mi vyšel výsledek jen lehce nadprůměrný. Na přijímačky na gymnázium jsem se neučila, protože se mi tehdy nechtělo, a i tak jsem se dostala. Zpočátku jsem měla trojky v předmětech jako je zeměpis a dějepis (naukové předměty!), vše se srovnalo až když jsem konečně dostala rozum a začala se učit. Časem jsme dostali špatnou učitelku na matematiku, takže jsem dvakrát měla z matematiky na vysvědčení čtyřku, i když podle testů bych neměla mít problémy. Tento problém jsem vyřešila doučováním, doučovala mě profesorka matematiky z jiného gymnázia, která ze mě byla nadšená a nechápala, proč chodím na doučování. :)

Mimochodem měli jsme ve třídě kluka, který tvrdil, že má IQ 160 a přitom měl hodně čtyřek a jednou nebo dvakrát i propadl. Pokud říkal pravdu, tak měl z nás pravděpodobně nejvyšší IQ, ale ztratil se mezi námi a málem ho i vyhodili, protože na to prostě kašlal, takže jen na své IQ taky nemůžeš spoléhat, obzvl᚝ když půjdeš na nějakou hodně prestižní školu.

Takže můj názor: určitě mᚠna to, aby ses dostala na dobrou střední školu, ale záleží jen na tobě a na tvém přístupu, jak tu školu budeš zvládat :)

Přeji ti hodně štěstí a netrap se kvůli rodičům, mě chtěli poslat na učňák :D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: diky
Datum: 26.01.17 12:24

mě zase rodiče přecenujou a projektují si na mě své sny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamineztrapnuj
Datum: 26.01.17 12:21

Tento článek psala máma a dost to zveličila. od tý doby, co se setkala s psycholožkou, která říkala že jsem nejchytřejší ze třídy a že známky mám taky dobrý. mám pouze tři trojky a tři jedničky z jiných předmětu nez jsou výchovy k něcemu. pak dvojky. nevím proč to mám máma tak zveličuje. psycholožčiny slova beru na vědomí, ale vím že je příliž optimistická. CHCI ABY O TOM MÁMA PŘESTALA MLUVIT. MLUVÍ O TOM JIŽ DVA TÝDNY A TENTO ČLÁNEK JE VRCHOL! JEŠTE DÁVAT SEM MOU EMAILOVOU ADRESU ABYCH VŠECKO MOHLA ČÍST. přitom to všechno zveličila a já dokonce přestala psycholožku navštěvovat a ona o ní i nadále mluví pri každé příležitosti. Asi se moc nudí a nezažije nic zajímavějšího než je návštěva mý psycholožky. měla by si najít kamarádky. DEJ MI S TÍM POKOJ MAMI, NEZAJÍMÁ MĚ TO. THIS IS THE PROBLEM. ZDAR. PS NIKDY SI ŽÁDNÝ ODPOVĚDI NEČTU XD

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.