Ověření výpočtu

Od: Datum: 11.01.17 18:26 odpovědí: 1 změna: 11.01.17 20:24

Zdravím, prosím o potvrzení správnosti výpočtu. Děkuji

Zadání:

Pavel jel osobním vlakem a bavil se tím, že určoval rychlost svého vlaku i vlaků na druhé souběžné koleji. K přibližnému měření použil stopky na svém mobilním telefonu. Vzdálenost mezi sloupy elektrického vedení v daném úseku byla l = 50 m, délka klasického osobního vagónu asi d = 25 m. Vlaky se v uvažovaném místě pohybují konstantní rychlostí.

a) Jak velkou rychlostí se pohyboval Pavlův vlak, jestliže Pavel za dobu t1 = = 1 min napočítal n = 18 sloupů elektrického vedení? První sloup, u kterého Pavel začal měřit čas, se přitom nepočítal.

b) Jak velkou rychlostí jel po druhé koleji opačným směrem rychlík, jestliže kolem Pavlova okna projelo za čas t2 = 5 s celkem k = 8 vagónů? Při výpočtu využijte rychlost v1 z části a).

c) Za jakou dobu t3 by kolem Pavla projelo k = 8 vagónů rychlíku na vedlejší koleji, pokud by rychlík jel rychlostí z části b), ale stejným směrem jako Pavlův vlak?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 11.01.17 20:24

a) V pořádku.

b) Vzájemná rychlost (tj. rychlost jednoho vlaku ke druhému) ti vyšla 40 m/s. Takže rychlost druhého vlaku (rychlíku) je
v2 = (40 – 15) m/s

c) Jely by vlaky souběžně, tak rychlost rychlíku vůči Pavlova vlaku by byla v = v2 – v1, nikoli (40 – 15) m/s. 8 vagónu má délku 200 m, nikoli 275 m. Ty délky nesčítej.

.

Řešení úloh musíš doprovázet vždy takovým slovním výkladem, aby každý, kdo si tvoje řešení přečte, porozuměl tvému postupu řešení. S přiloženého obrázku tomu tak není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.