Nevím jak na to

Od: Datum: 07.01.17 16:49 odpovědí: 1 změna: 08.01.17 10:37

Dobrý den , ze školy jsem dostal domácí úkol . Kde dřív roztaje led . Dříve roztál pod poklicí . Jak to mám dát do hromady? Je kapesník tepelný izolant? Děkuji za odpoved . PS : Bylo tam dalších pět otázek teré jsem dal z vlastní hlavy :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.17 10:37
avatar
Když máš těleso o určité teplotě a vzduch o určité teplotě, tak těleso má snahu předávat svoji teplotu vzduchu (nebo naopak) ve chvíli kdy položíš mezi ně kapesník, tak zabráníš přímému předávání energie protože molekuly vzduchu v kapesníku jsou zachycené vlákny kapesníku a nemohu tak účinně předávat energii dál. Tím kapesník funguje jako tepelná izolace. Co se týče ledu pod pokličkou tam máš dvě správná řešení a) pod hrncem netopíš - teplejší vzduch z okolí se kvůli poklici nedostane do hrnce , vzduch v hrnci ochlazuje led a proto led taje pomaleji než bez poklice.
b) Pod hrncem topiš - vzduch v hrnci nemůže kvůli poklici předávat energii okolí a proto se jeho teplota vůči okolnímu vzduchu zvedne a v důsledku toho led taje dřív než ve volném prostoru. Samozřejmě že z fyzikálního hlediska bys měl ještě počítat s tím, že kov hrnce má nějakou tepelnou vodivost a pod poklicí dochází i ke změnám tlaku a to má na předávání tepla taky jistý vliv, ale to od vás asi zatím ve škole nechtěli slyšet.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.