Držení hokejky - pravák x levák

Od: Datum: 04.01.17 20:23 odpovědí: 8 změna: 06.01.17 08:37

Dobrý den,

dnes jsem sedmiletému synovi kupovala hokejku. Je to pravák, píše a vše dělá pravou, ale vybral si okamžitě pro leváky, ještě stokrát si ji zkoušel, pak i praváckou, ale s naprostou samozřejmostí řekl, že bere leváckou.Mě to nevadí, jen ,mě napadlo, jestli nebude podporovat něco, co mu časem bude dělat problémy..?

Diky Eva

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.17 21:33

Žádné problémy mu to v životě dělat nebude.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.17 21:35
Mám to taky tak,žádný problém

Datum: 04.01.17 22:00

ale to není přesně tak, jak píšete. hokejka pro leváky nebo praváky neexistuje. rozlišuje se jen tím, jestli má levé nebo pravé držení hole. levá ruka dole=levé držení, pravá ruka dole=pravé držení. drtivá většina praváků používé levé držení hole. a je to logické - u některých herních situací se hokejka drží jen v jedné ruce - levé držení hole= pravá ruka nahoře a hůl se tedy drží pouze v pravé (tedy té silnější) ruce.

Od: ctenar
Datum: 05.01.17 00:16

Většina Evropanů a 2 regiony v Kanadě používají převážně hokejky "pro leváky" (levá ruka níže na hokejce). Většina Američanů používá hokejky pro "praváky". Výrobci hokejek mají přesná čísla prodaných zakřivených hokejek v regionech světa.

Váš syn je tedy úplně normální.

Stejně by držel třeba baseballovou pálku, tenisovou raketu při obouručním backhandu apod.

Kupodivu krumpáč nebo motyku by mohl držet s pravou rukou níže.

U obouručního meče nebo dlouhého bojového klacku je to otázka, co by zvolil.

Od: davidc
Datum: 05.01.17 11:30

Tohle je prostě individuální záležitost, většinou to je převzaté od rodičů nebo po čem šáhne dříve (co mu přijde normální). Zrovna u hokejky to je většinou lepší držet stylem. Jsi levák? Tak pořiď hokejku, kde budeš mít levou ruku nahoře, jsi pravák, tak opačně.

Datum: 05.01.17 12:01

hm. V čem by mohl mít problémy? Ve fotbale taky můžete kopnout pravou nebo levou nebo většina leváků drží kytaru normálně s krkem nalevo, jako praváci.

Od: davidc
Datum: 06.01.17 08:37

Zrovna kytara se s tímto srovnávat úplně nedá.

Od: krtek
Datum: 05.01.17 12:13

Když jsem byl děcko, dělali se hokejky, které měly lopatu rovnou :) osobně jsem levák a hokejku mam napravo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.