Jak všechno zvládat?

Od: Datum: 03.01.17 19:05 odpovědí: 2 změna: 03.01.17 20:01

Chodím do čtvrťáku na gymplu a logicky letos maturuju...Problém je, že absolutně přestávám stíhat, máme toho zadaného tolik, že nevím na co se učit dřív. Nakonec se nenaučím na nic. *smich* V seminářích opakujeme otázky k maturitě, pořád probíráme novou látku, musím psát studentskou práci a učit se asi na čtvery přijímačky. Když si tohle všechno uvědomím, tak se div nerozbrečím zoufalstvím. Vím, že toho bude mnohem víc na vysoké, ale nějak nedokážu rozvrhnout čas. Máte nějaký tipy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.17 19:24
avatar

To znám. :) Tady jde o to, abyste si určil priority a postupoval pěkně v klidu. Osobně radím psát práci a učit se na přijímačky. Maturita není žádná hrůza; pokud ve škole dáváte pozor a průběžně se alespoň trochu připravujete, měl byste ji zvládnout "levou zadní" (navíc ještě máte ty semináře).

Ještě jedna zkušenost – "extraodpovědným" způsobem může člověk sám sebe snadno dohnat ke zhroucení (vím to podle sebe). Velice těžko se z toho dostává, takže se každopádně hlavně soustřeďte na tu práci, jelikož tu musíte odevzdat. Do toho, co máte/ nemáte v hlavě, nikdo nevidí a nemůže na tedy vás dělat nátlak (tj. dohánět vás ke stresu), což by v případě pozdě odevzdané práce hrozilo.


doplněno 03.01.17 20:34:

albatros498022® – záleží, co je to za obory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 20:01
avatar

Na přijímací zkoušky na VŠ se není třeba učit ani není jasné co se učit a je v nich pouze to co se člověk ji naučil, soustavná příprava během celé školy je nutná pak není stres z toho, e něco nezmám. Dohánět zanedbané je pak těké.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.