Ukončení studia na VŠ

Od: Datum: 02.01.17 18:50 odpovědí: 2 změna: 06.01.17 18:42

Dobrý den, mám otázku. Snad se tu najde někdo, kdo mi porádí :( . Začala jsem studovat první ročník na VŠ, jenže mi tento obor vůbec nesedl a mě nedal počet kreditů za splněné předměty, abych mohla pokračovat v letním semestru. Ted nevím jak mám pokračovat dál, jestli mi sama škola pošle to, že mě vyhazují a nebo jestli mám podat nějakou žádost na ukončení studia. Chci však pokračovat ve studiu dál, ale na jiném oboru. To mohu však až opět na podzim. Chtěla bych si najít na tuto mezeru nějakou brigádu. Nevím, jak je to s pracákem. Určitě tam musím zajít a nějak to zařídit, abych měla status studenta na příští obor. Někde jsem četla, že pokud si ted najdu práci, nebudu už mít pak status studenta. Prosím tedy o radu. Předem moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.17 16:50
avatar

Zkus si zavolat na studijní oddělení školy a tam Ti to všechno zodpoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 18:42
avatar

Zdravím, zpravidla bývá na stránkách školy v dokumentech ke stažení něco jako např. Univerzální žádost nebo přímo Žádost o ukončení studia. Tu vyplníte (ručně nebo na pc), vlastnoručně podškrábnete a pošlete doporučeně na studijní oddělení fakulty, kterou studujete.

Můžete si i počkat, až Vám sami pošlou dopis o ukončení studia, jenže tam běží platnost zpětně (k datu ukončení studia, ne k datu doručení dopisu, na vyjádření má škola lhůtu 30 dní), a v prodlevě - takto to tedy bylo za mého studia - můžete státu zbytečně platit zdravotní pojištění, které může stát opět zpětně žádat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.