Mluvní cvičení - téma

Od: Datum: 02.01.17 12:45 odpovědí: 2 změna: 02.01.17 16:43

Ahoj,

na zítra mám do slohu mluvní cvičení a snažím se vymyslet nějaké speciální téma. Nemáme určený čas, můžeme si vybrat jakékoliv téma a může to být i s ukázkou (např. lakování nehtů, zmrzlina, Hunger Games nebo rugby, ale to už všechno bylo...). Byla bych velice ráda kdyby to bylo alespoň trochu originální a kdyby to nebylo o sportu (tomu nerozumím) a o svátcích (ty už všechny byly). Měla jsem v plánu uděat mluvní cvičení na něco jako horor v Amityville nebo manžele Eda a Lorraine Warrenovy, ale myslím si že naše třída na paranormální jevy moc není... A abych nezapomněla, může to být i ve formě prezentace. Předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.17 13:19
avatar

Pokud tě zajímají paranormální jevy a chtěla bys o něčem podobném mluvit v hodině (proč ne), je potřeba to podat ne jako ověřený fakt, ale jako možnost. Potom můžeš přednášet o čemkoliv. Zajímavý je třeba dům Winchesterů, ke kterému se váže i spletitá historie – podle mě je to jeden z vhodných námětů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 02.01.17 16:43

Pokud chcete být originální, zkuste si, jestli to bude skutečně mluvený projev a ne písemná slohová práce, posadit před sebe paneku nebo medvídka, slíbit mu pohádku, říci mu aby se nevrtěl a pěkně poslouchal a pak mu můžete vyprááááávět poháááádku, nebo třeba aby to bylo kratší mu kráásně a velmi srozumitelně a jímavě zpěvaným hlasem, jako když vám někdo četl pohádku nebo něco podoného, přečíst básničku "Jak to bylo pohádko? Zabloudilo kuřáááátkoooo". Krásně recitovat, přehánět, koulet očima a občas medvídka oslovit "líbí se ti pohádka? když jsi pěkně spapal kašičku, tak budu pokračovat..."., atd.

Nebo zkuste přednést vlastními slovy něco ze Šimka a Grosmanna nebo z Cimrmana, například Dobytí severního pólu, nebo zkuste udělat předsedkyni SRPŠ, která přednáší referát co se pro děti ve škole plánuje (výlet do ZOO, vyhlídkový ket letadlem, kroužky aerobiku, jógy, dárky pro učitelky, plavání v městském bazénu, vymalování školy květinovými vzory) a a nakonec na rodiče vybafne, že musí zaplatit zvýšený příspěvek na SRPŠ 1000,- Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.