Fyzikální příklad

Od: Datum: 25.12.16 18:11 odpovědí: 4 změna: 25.12.16 22:25

Zdravím, je tu někdo kdo by mi vypočítal tento příklad, nevím si s ním rady:
V bazénu ponoříme sklenici dnem vzhůru do hloubky 1 m. Do jaké výšky nateče voda do sklenice? Sklenice má tvar válce o výšce 10cm. Předpokládejte, že voda v bazénu je dobře promíchaná a má všude stejnou teplotu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: klus
Datum: 25.12.16 18:23

je tu někdo kdo by mi vypočítal tento příklad,

Aha, ty chceš jen výsledek, tebe nezajímá jak se k výsledku dopracuješ, ty nemáš zájem se to naučit? Zkus sem hodit tvůj výpočet, byť špatný a určitě ti bude pomoženo. Ale proč za tebe má někdo vypracovat DÚ?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blik
Datum: 25.12.16 21:56

Prříklad vypočítám sama... jen jjsem chtěla aspoň poradit vzoreček, který by mi pomohl s tím příkladem nějak hnout.

Od: hm®
Datum: 25.12.16 22:25
avatar

Ale fuj! Jak "jenom poradit vzoreček"?! To jako že sice nebudeš vůbec vědět, o co jde, ale dostaneš sadu písmen (o nichž ani nebudeš vědět, co znamenají), místo nich doplníš nějaká čísla, výsledek spočítáš na kalkulačce a je to? No to je děs. Přece potřebuješ pochopit, co se děje při potápění té sklenice, jaké jsou vzájemné vztahy a vzájemná působení jednotlivých částí té myšlené fyzikální soustavy, a pak už si příslušný vzoreček najdeš v tabulkách, pokud ho vůbec budeš potřebovat.

Takže pro začátek: Když se bude sklenice potápět, poleze do ní vůbec voda? Proč? Až se sklenice ponoří celá, bude vevnitř ještě nějaký vzduch? Proč? Bude-li tam vzduch, bude se jeho výška měnit při změně hloubky ponoření sklenice? Proč? Až na tohle správně odpovíš, budeš moci docela dobře odhadnout řešení úkolu i bez vzorečku (jako odhadnul @ra252 výšku vzduchu v 10m hloubce).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.16 18:46

Nápověda - v hloubce 10 metrů to bude 5 cm.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.