Buňky pokožky

Od: Datum: 20.12.16 15:48 odpovědí: 13 změna: 24.12.16 12:13

Prosím vás, jaký fyziologický proces se vyskytuje pouze u buněk pokožky a ne u buněk sliznice?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.16 15:56
avatar

Ale no tak! Umíš přece číst a sedíš u pc! Strejda Gůgl a teta Wikipedi vědí všechno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.12.16 16:36
avatar

Než se dopídíš detailů,tak jen maličko k tělesné stavbě.Tělo živých organizmů se skládá z mnoha milionů buněk.Ty se od sebe díky specializaci dost značně liší podle orgánů,které tvoří.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 21.12.16 16:02

jabraka - Ano, to vím.

Datum: 20.12.16 16:43
avatar

Co říkají tvoje učebnice a poznámky z výkladu? (Bude-li potřeba, opravíme tě.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.12.16 11:22
avatar

A já odpovím, protože se mi zdá, že otázka je poněkud zvláštně položená.

Musíme si uvědomit, že jsou zde míněny fyziologické procesy (tedy ty správné, zdravé, jejichž opakem jsou patologické). Proces, který se vyskytuje jak u buněk pokožky, tak u buněk sliznice – ale fyziologický je pouze u buněk pokožky – je rohovatění. Rohovatět mohou i buňky sliznic, ale tam jde o patologický (chorobný) proces.


doplněno 22.12.16 15:40:

Mon, a co jsi do té otázky napsala?

(Jinak ani já nemívám ve zvyku hned takto odpovídat – v rubrice škola platí určitá pravidla :). Ale z vlastních zkušeností vím, že žáci často pořádně neznají význam slova "fyziologický", protože to nebývá dostatečně vysvětleno. Navíc se mi nepozdává, když se mluví o "sliznici", jelikož sliznic je více druhů. Odpověď na takto položenou otázku bys tedy na internetu hledala asi obtížně.)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mon*
Datum: 21.12.16 16:00

Takovou otázku jsem měla v písemce.. Děkuji ildika, která mi jako jediná poradila. :)

Od: bunka
Datum: 21.12.16 20:08

mon - chtěla jsi určitě napsat, že jedinná ildika ti vypracovala domácí úkol aniž by ty jsi musela hnout brvou, že jo? Další domácí úkol už nemáš?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mon*
Datum: 22.12.16 15:30
Nebyl to domaci ukol, ale otazka v písemce, co jsme psali a jen jsem chtela vedet spravnou odpoved, jelikoz tu moji mi ucitelka skrtla. A ano ildika mi jako jedina poradila... :)
Proc jste tak útočná?
Datum: 22.12.16 18:35
avatar

Mon, i příprava do školy je domácí úkol. Správně jsi měla napsat své řešení, my bychom tě byli opravili.

A Ildika jediná zareagovala nesprávně. Měla tě přimět se nad zadáním (jedno jestli úkolu nebo písemky) zamyslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 18:53
avatar

Ivzez, mně se ta otázka nelíbila z více hledisek, proto jsem to dále nerozebírala. Osobně bych ji položila zcela jinak.


doplněno 22.12.16 22:52:

Jinak si myslím, že nutnost toho, aby tazatel sám došel ke správné odpovědi, je aktuální zejména v matematice nebo třeba také v otázkách pravopisu (kde je mj. nutné procvičování). Přesto, když se tu objeví např. otázka "jaké í/ý píšeme ve slově mýval?" nebo "kolik n se píše ve slově jediný?", většina rádců ihned odpoví na položený dotaz, ačkoli by tazateli mnohem více prospěli, kdyby ho odkázali na patřičná pravopisná pravidla, ze kterých si lze správný zápis slova jednoduše odvodit.

-

V biologii/ přírodopise je na ZŠ úrovni především nutné najít správnou informaci a zapamatovat si ji. Člověk si nejlépe ukotvuje vědomosti, pokud je má na co navázat → a z toho důvodu je lepší problematiku názorně a jednoduše objasnit a nevysilovat tázajícího bezvýsledným hledáním ve stozích odborné literatury (v tomto případě by hledání opravdu bylo nejspíš bezvýsledné), při kterém by dost možná ztratil zájem o danou látku.


doplněno 26.12.16 21:20:

Tazatelka píše, že to není domácí úkol (a vzhledem k charakteru otázky předpokládám, že mluví pravdu). Spousta žáků se ani nezajímá o to, jak zněla správná odpověď v testu, takže já oceňuji už jen toto. :) Myslím, že kdyby přišla za vyučující/m, dostalo by se jí rovněž vysvětlující odpovědi. Jinak některé obory jsou bohužel velmi složité a jejich odborá literatura je velice náročná – biologie je zrovna jedním z nich. Aby mohl člověk v takovýchto zdrojích adekvátně vyhledávat, musí mít alespoň nějaké povědomí o dané problematice (což může být u žáků ZŠ problém). Tazatelka samozřejmě mohla prolistovat patřičnou učebnici (která je jistě uzpůsobena znalostem žáků), ale vzhledem k tomu, že je otázka položena poněkud nekorektně, si nejsem jistá, zda by tam odpověď nalezla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 12:13
avatar

Ildiko, já nejsem proti tomu, aby si žáci nebo studenti nacházeli informace a s těmi dále pracovali. Jsem jenom proti tomu ze ně dělat jejich práci.

Dojde-li si žák do knihovny, nebo najde-li si v internetu informace z různých zdrojů, je to jenom dobře. Získané informace si musí prověřit a dále s nimi pracovat.

Není dobře zadat svůj úkol někomu jinému. Škoda, že právě Vy jste "na to skočila".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 22.12.16 17:08

Vem si lupu a pozoruj svou kůži. A hned uvidíš, jaký fyziologický proces se tam vyskytuje. A kdyby to nešlo přes lupu vidět, vyřízni si čtvereček třeba z ruky a hoď to pod mikroskop.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 19:16
avatar

Tak já nevím, klde jste vzali pravidolo, že se na otázky neodpovídá a že odpověď na otázku je nesprávná reakce,

Ano, většinou se také vyhýbám kompletní přímé odpovědi, ale žádné pravidlo to není, to je úzus, který si samovolně zavedli někteří rádcové. Ukažte mi bod pravidel, který přímou odpověď zakazuje.

A na okraj, dotaz, zda již odevzdaná odpověď byla správná, respektive jaká měla být správná odpověď, není příprava na výuku, ani domácí úkol.,

A co teď uděláte s @ildika? Nahlásíte ji a budete pro ni požadovat ban?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.