Vyloučení - co teď?

Od: Datum: 14.12.16 01:26 odpovědí: 7 změna: 14.12.16 08:56
Dobrý den, spolužáka vyloučili ze střední školy kvůli problémům s kázní. Vždy mu dělalo problém respektovat a poslouchat učitele, je ale velice chytrý a šikovný, troufám si říct nejlepší z ročníku.
Zajímalo by mě, jestli s tím my, jako zbytek třídy můžeme něco udělat. Mám namysli třeba petici nebo něco na ten způsob... Přimlouvání u vedení školy nezabírá - vyzkoušeno.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.16 04:23

Ať se ten dotyčný spolužák zkusí omluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 04:35
avatar

Spolužák nebude asi příliš chytrý a šikovný. Protože jinak by mu bylo jasné, jak se má chovat ve škole k učiteli jako autoritě. Že ho musí respektovat, mít od něj určitý odstup. Za nás se říkávalo: nepásli spolu husy.

Pokud má přirozenou inteligenci, měl by jí použít a mělo by mu být jasné, jak se chovat ve škole. Pokud tedy nemá nějakou duševní nemoc. Mohou být lidé inteligentní, ale zároveň co do chování zcela nemožní.

Problémy jistě nastávaly opakovaně, nebyl by určitě vyloučen za první prohřešek. Učitelé ho mají asi plné zuby a těší se, že se ho zbaví.

Nevím, zda to pomůže, učitelé mají už špatné zkušenosti. Ale zkusit se kát, omlouvat, slibovat, že už nikdy...ale pak to, samozřejmě, dodržet.

Co žákovi rodiče? Jak se k tomu staví oni? Dokáží dát nezbedného synka do latě a tím pomoci jemu i škole, nebo jsou to jen všepromíjející loutky, které tancují tak, jak syn chce? Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: batcha
Datum: 14.12.16 08:20
V rodičích bude asi problém největší... Mám dojem, že je syn nijak zvlášť nezajímá a bylo to tak vždycky.
Datum: 14.12.16 07:19
avatar

Ne, vy s tím neuděláte nic. Rozhodnutí o vyloučení je pouze na vedení školy.

Možná se spolužák uklidní a časem přijde na to, že ani jeho chytrost mu nepovoluje chovat se jako hovado a nerespektovat autority.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 07:30
avatar
Každý strůjce svého štěstí. Ja měl a mám taky problém s autoritama, pokud využívají svých postavení, nicméně vždy jsem věděl kde je ta hranice. A jít za hranici byl vždy hazard. Nevím jestli je to u tvého spolužáka podobné, nebo je to jen problém jeho výchovy, řešit si to musí nějakým způsobem sám. Pokud se ovšem ve škole choval nevhodně tak učitelé budou za jeho vyloučení nadšení. Nedivím se jim. Teď se musí zpovídat za své činy on sám.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 07:52
avatar

Petici můžete psát na cokoli, ale pokud někdo porušuje pravidla závažným a zásadním způsobem a je za to ze školy vyloučen, neuděláte s tím nic. Jinak o inteligenci člověka, který nemá základy slušného chování, dosti pochybuji.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.16 08:56
avatar

Kdyby byl spolužák tak chytrý, jak uvádíte, nedělalo by mu problém seznámit se s pravidly, řídit se jimi (dodržovat je) a nenechal by k vyloučení dojít.

Vy jako třída nemůžete udělat nic. Jediný, kdo mohl něco dělat, je bývalý spolužák. Ovšem musel by začít včas. Obávám se, že teď nějaká omluva nepomůže.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.