Výběr střední školy

Od: Datum: 13.12.16 19:53 odpovědí: 9 změna: 15.12.16 08:16

Zdravím všechny rádce, zanedlouho mě čeká důležité rozhodnutí a to výběr střední školy. Hned na začátek, absolutně nechápu a nedokážu se naučit matematiku! Jinak všechno ostatní zvládám, řekl bych celkem dobře. Známky v osmiččce: 1. pol. 3 z př a dvojky a jedničky, 2. pol. dvě dvojky z mat a čj, čtvrtletí 9. roč. jedničky, akorát z mat 2-3. Můj vysněný obor je veřejnosprávní činnost, opravdu vím, že by mě zrovna tohle bavilo, ale je tu háček s to s uplatněním. Četl jsem na internetu ( i osobně mi tohle tvrdila teta), že dostat se na úřad nebo podobnou instituci není jednoduché, ve většině případů ví kdo výběrko vyhraje, zkrátka "tlačenka", kterou já bohužel nemám. A tak si říkám, nač studovat tento obor, když mám velice malou šanci se dostat na místo, které odpovidá mému vzdělání. Jinak ještě by mě bavila práce např. vlakvedoucí či strojvedoucí, a na toho strojvedoucího by byl ideální obor mechanik elektrotechnik, škola a obor je smluvní s ČD dráhama. Ale na to si bohužel netroufám, kvůli matematiky. Zrovna na tomoto oboru je jí celkem požehnaně. A říkám si, jít na něco o co je zájem? Po čem je poptávka tudíž, mít skoro jistou práci nebo jít na obor, který mě bude bavit, ale neseženu práci adekvátní mému vzděláni?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fjrjkxojrbv
Datum: 13.12.16 20:24
Záleží co chceš dělat z veřejnosprávní činnosti. Chceš skončit na úřadě (finanční,obecni..) nebo chceš dělat ve veřejných institucí (socialka, právo) Hodně lidí z tohohle oboru jde na vysokou, přemýšlej i o tom jestli jses schopný pokračovat dál, jinak mas docela velkou pravděpodobnost že zrovna skoncis na onon úřadě. Na strojvedoucího lze udělat i nějaký kurz dělal ho můj strýc a nedělal ho hned po škole až tak po 30. Strojvedoucí je taky náročná práce pracuješ ve dne i v noci tak je dobrý přemýšlet i o tomto.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rk1
Datum: 13.12.16 20:38

Tak vyloženě vyhrazený úřad nemám, ale každopádně bych se zaměřil na městský, klidně OSSZ, ÚP, moc mi na tom nesejde. Momentálně nevím, co má své výhody atp. Jestli jsem schopný pokračovat dál, neumím posoudit. Ale každopádně jednou trochu si věřím.
Ano vím, co obnáší práce na železnici. Zjištoval jsem si o tom nějaké informace. O tohle mi nejde.

Od: balzerka
Datum: 13.12.16 20:27

Na tu veřejnou správu, pokud není speciální škola, asi bych volila obchodní akademii, protože je tam ekonomika, účetnictví , jazyk a základy práva, což je obsahově nejblíž.Pak se člověk stejně přizpůsobí odboru, kam se dostane. A taky se tyto znalosti uplatní ve firmách různáho typu. Ke strojvůdci jen poznámka: je taky třeba dobrý zdrav. Zrak, sluch.. Elektro jsou náročné, ale zas žádané obory. Teď se hodně shánějí obecně dobří řemeslníci. Krom toho, zda Tě to bude bavit nebo vezmeš, co je žádané, taky zvažuj dojíždění. To vezme hodně času a peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rk1
Datum: 13.12.16 20:45

U té veřejné správy je to obor primárně určený pro práci úředníka, ale každopádně není pravda, vše co se píše. Zde je škola na obor VS: http://www.spsoa-ub.cz/obchodni-akademie
Na té VS, je hlavní naplní hlavně to právo, hned za tím veřejná správa ( z těchto dvou předmětů, se taky skládá povinná maturita), pak tam jsou i základy ekonomiky a účetnictví, písemná a elektronická komunikace..
Zdravotní stav bych splnoval. Brýle nepotřebuji a sluch mám také vpořádku.

Od: balzerka
Datum: 13.12.16 22:30

Všiml sis, že na samém konci je poznámka, že na škol. rok 2016/2017 se obor neotevírá? Takže na dni otevřených dveří zjisti, zda budou fungovat dál naplno. Dcera mé známé dělá tuto školu v Prostějově. Zda je zaměření stejné, či náplň podobná, to jsem nezkoumala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rk1
Datum: 13.12.16 22:35

To patří pro obor obchodní akademii. Tento obor mám být nový a jakási náhradu právě za OA..

Od: hrbkova
Datum: 13.12.16 20:57
A co třeba zajít za metodikem prevence nebo za někým kdo vám dává informace o škole. Vše by jsi to s ním probral a rád by ti poradil. Přeci má letitou praxi a vyzna se líp. Rozhodně navstevuj dny otevřených dveří.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rk1
Datum: 13.12.16 21:11

Ano dny otevřených dveří mám v plánu rozhodně navštívit a mám i na té škole možnost vyzkoušet si jak se ten obor studuje.. Což se mi zdá jako celkem dobrá možnost..

Od: ilka
Datum: 15.12.16 08:16

syn směřoval také tímto směrem a také matiku moc nemusí, vystudoval obchodní akademii, pak vysokou školu medelovu fakulta regionální rozvoje v brně, tam si udělal bc a nakonec mgr. na masarykově univerzitě veřejná správa. Práci našel ihned. Možností je více. Na mendelce měl matiku jen půl roku, ale statistika, mikroekonomie, makroekonomie je taky záhul. Ohledně strojvedoucí zase můj synovec to studoval v Břeclavi, ale pohořel na psychotestech, a nebyl sám. Takže strojvedoucího to co chtěl, už dělat nemůže. složil se a už půl roku marodí. jsou to dvě velmi rozdílná povolání, tak dobře rozmyšlej.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.