Edgar Allan Poe - Jezero

Od: Datum: 11.12.16 19:43 odpovědí: 2 změna: 12.12.16 18:25

Dobrý den, o čem je tato báseň? Čtu to pořád dokola a stále nechápu o co tam jde, co se tam děje.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.16 21:13
avatar

Musíte to brát tak, že Poe psal svá díla v období (a v duchu) romantismu. Co se týče této básně: děj zde není až tak důležitý; vzhledem k tomu, že se jedná o lyrické verše, jde zde především o vyjádření pocitů. Je to poměrně typická romantická báseň, opěvující krásu divoké, panenské přírody (v tomto případě básníkovy oblíbené jezerní krajiny), zároveň však obsahující i pověstnou "temnou strunu". Kraj je sice nádherný, avšak jeho zmíněná divokost může v citlivém a snad i poněkud "labilním" jedinci (a právě takoví bývají hrdinové romantické literatury :) ) vzbuzovat vnitřní rozháranost, deprese a možná i touhu po sebevraždě... zvlášť, je-li zahalen noční temnotou.

Krátce řečeno: báseň popisuje obrovskou sílu nespoutané přírody, její nadvládu nad člověkem a též její schopnost ho dohnat k poblouznění i dobrovolné smrti.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: nechapalek
Datum: 12.12.16 18:25

Děkuji za odpověď :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.