Znovu na střední

Od: Datum: 05.12.16 18:51 odpovědí: 7 změna: 08.12.16 15:38

Zdravím,

Chtěl bych se vás zeptat. Mám už maturitu,ale chtěl bych znovu na střední je to možné? A pokud jo tak jestli budu chodit čistě na odborné předměty nebo budu muset aji na tělocvik atd?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 18:57
avatar

Ano možné to je ale opět kompletně celé předměty, ale nemyslím si, že to má smysl, nebylo by lepší se poohlédnout po nějaké VOŠ?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majky66
Datum: 05.12.16 19:00

Otom jsem taky přemýšlel.Akorát bych chtěl nastoupit někdy v ůnoru protože budu končit vysokou. A na střední by mne možná vzali,ale ne voš to nevím to si myslím,že ne.

Od: ctenar*
Datum: 05.12.16 19:11

To by mě zajímalo, na co potřebuješ SŠ, když máš VŠ. Si udělej druhého Ing. nebo Bc. nebo i PhD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.12.16 19:08

Zkrácené studium na střední škole po maturitě - obory zde.

Nemyslím, že někdo bude začínat v únoru, ale nezkoumal jsem nabídky všech veřejných a soukromých škol.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.12.16 20:45

Proč by to nemělo být možné? Například plynař si může vystudovat elektrotechniku a dělat kotle sám - plyn i elektroinstalaci a nemusejí chodit dva. Zejména maturanti na gymnáziu si mohou udělat maturitu ve svém oblíbeném oboru a získat plnou kvalifikaci pro uplatnění v životě.

V minulém století bylo studium při zaměstnání zcela běžné, jak večerní tak dálkové (5 let pro vyučné nebo 3 roky pro maturanty na jiné škole), podle možností a navíc s placeným uvolňováním ze zaměstnání a dalšími výhodami od zaměstnavatele.

Nejen možnost získat výuční list v jiném oboru, maturitu v jiném oboru, nebo vysokoškolské vzdělání při zaměstnání ve svém, nebo úplně jiném oboru. Například inženýr strojař nebo lékař si může udělat práva, ekonomii, apod. Cesta ke vzdělání není nikde v životě uzavřená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maturita
Datum: 05.12.16 21:05

Máte maturitu, za chvíli VŠ a znovu chcete jít na střední s maturitou. V tomto případě si budete školu hradit jelikož jednu střední již máte. Po 26 roku si navíc budete hradit i zdravotní pojištění. Ale pravděpodobně o této variantě víte.

-------------------

Natoupíte-li na další střední, budete absolvovat všechny předměty jako vaší 15ti letí spolužáci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ingridj
Datum: 08.12.16 15:38

Záleží na vedení dané školy, kamarádka má učnák a pak po dokončení šla na další obor a požádala o uznání předmětů , prošlo to, hodnotí ji pouze z odborných, ovšem na ostatních hodinách musí být taky, musí si to odsedět. Ale to se může lišit na jednotlivých školách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.