Otázka-jsem na ZŠ-mám 12 neomluvených hodin

Od: Datum: 01.12.16 15:55 odpovědí: 10 změna: 01.12.16 19:52

Zdravím, mám otázku, co mi hrozí když mi můj otec s kterým ani nebydlím není schopný napsat omluvenku. (Je na unii bydlím s jeho kamarádkou) mimochodem mi je 14.. Co mi hrozí když mám za dva dny za sebou 12 neomluvených hodin? Už jsem se rozloučil z vojenskou školou, to je mi jasné... Byl jsem pouze nemocný, mám časté migrény tak jsem to moc neřešil ale když jsem měl v pondělí ráno jet do školy opravdu jsem nezvládal, tak jsem šel zpět domů. Bohužel jsem v posledních dnech ztratil simkartu a nemáme doma wifi, takže jsem otcovi nemohl nijak sdělit že nejsem ve škole... Odpoledne když ta jeho ,,kamarádka´´ přišla z práce jsem mu od ní volal, jenže táta je velice náladový a nebyla vhodná chvílu mu to říct, moc jsem se bál.. Tak jsem si od ni nechal napsat omluvenku s tím že mu to povím až bude vhodná chvíle.. Druhý den ráno vstanu a to samé co včera, tak si beru prášek a zůstávám doma, odpoledne když ta kamarádka přišla opět z práce, už mi řekla: ,,zavolej tátoj, chce s tebou mluvit´´ Říkám si ok proč ne aspoň mu to už řeknu, když to zvedl okamžitě na mě spustil co se to opovažuju, že mám štěstí že není u mě... No byl to zásah, bylo mi jasné že mu volala třídní která je fakt histerka... Takže s ní asi hodil ostrej pokec a udajně ji řekl že mi omluvenku nenapíše ani kdyby se měl na hlavu stavět.. Zároveň se s ní domluvil že jestli tam nějaká omluvenka bude, ať se to počítá jako podvod, jenže si debil asi neuvědomil že chci jít na vojenskou školu z čehož byl moc rád, a tam mě z 3jkou z chování fakt nevezmou. Můj táta je zvláštní, ať jsem mu vysvětloval jak jsem mu vysvětloval že mám horečku, řekl ,,já ti to horečku z hlavy vyženu´´. Prosím vás, co se mi může vše stát, může na to přijít i sociálka.. Kdyby ano asi by to bylo špatné protože to v jaké jsme situaci, že nebydlím se zákonným zástupcem asi není uplně ono... Děkuji moc za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kusk
Datum: 01.12.16 16:28

Hmmm... třídní učitelka je histerka, otec debil a ty jsi co? Záškolák. Při migrénách máš horečky? To si myslíš, že jsme zde všichni omezení? Jen si záškoláctví vychutnej až do konce. Místo flákání doma jsi měl jít k lékaři. Asi by tě neuznal i lékař, proto jsi tam nešel. Co tak zavolat záchranku? To už jsi neměl odvahu vůbec, že jo?

Neboj, určitě tě veznou třeba na nějaké řemeslo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 01.12.16 16:39
avatar

Nevezmou ho - a kdyby náhodou s tímto přístupem zdolal nějakou školu, vyhodí ho každý zaměstnavatel ve zkušební lhůtě. Nemakačenko, chudáček, co mu všichni jen ubližují - a jeho bolí hlava... njn, to si tak někdo dokáže užívat mládí... Kdyby neměl možnost TV, telefonu, tabletu či dalších moderních blbostí, určitě by do té školy šel. Jenže když se má doma čím zabavit ... Na 14 let rada "kdo chce kam, pomozme mu tam".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veenca
Datum: 01.12.16 16:58

Jee to jsem se pobavil... Ne. Chtěl jsem tím říct že jsem neměl migrénu, ale horečku, ještě mi řekni jak mám bez telefonu někam volat? A proč mi tu předhazuješ že díky novodobím zařízením jsem nešel do školy? Zopakuji NEMÁM NET, ANI TELEFON, ANI TABLET takže kvůli tomu asi neee :)

Datum: 01.12.16 17:07
avatar

I my jsme se pobavili. (–: Neměl by náhodou budoucí voják dokázat zvládat překážky? Netvrď mi, že čtrnáctiletý kluk neví, že se zdravotním problémem má navštívit lékaře!

Ale za 12 neomluvených hodin by trojka z chování být nemusela. Příště situaci řeš rozumněji → jdi k lékaři. Od věci by nebylo ani zařídit nějaké spojení (telefon nebo internet).

Ohodnoceno: 4x
 
Od: veenca
Datum: 01.12.16 17:12

Věřte že tohle pro mě bylo fakt obrovské ponaučení, udělal jsem velkou chybu, a ještě budu hodně bojovat abych to aspoň nějak napravil... Zvláštní jak rychle si čkolvěk může pokazit sen... Ale údajně vojenskou školu na armádu mít nemusím, tudíž mohu jenom doufat že mě vezmou na 4letý na automobilku a potom hopem do armády.. Je možné že mě s 2jkou z chování vezmou na maturitu?

Datum: 01.12.16 19:11
avatar

A nebudou časté migrény problémem v armádě? Já mám dojem, že ano. *nevi* Pokud to jsou skutečně migrény, pak to není žádná legrace a možná by bylo lepší uvažovat o jiné budoucnosti.

Viz i zde (G43-G47).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.16 19:14
avatar

Jestli to byl jednorázový "úlet", nemáš ve škole žádné kázeňské problémy, nemuselo by to skončit trojkou. Možná napomenutím nebo důtkou třídního učitele.

Ale kromě toho, že už to nebudeš opakovat, by ses měl naučit rozumně komunikovat s otcem. Docela mne zarazilo, že jsi z něj měl takový strach, že´s mu o problému neřekl ani do telefonu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mel*
Datum: 01.12.16 17:09
Nemáš net...a odkud píšeš? Když už historku, tak lépe promyšlenou. Když budeš příště nemocný, ihned jdi k doktorce, budeš to mít podložené a třeba i něco udělá s tou migrénou ;)
Ohodnoceno: 3x
 
Od: veenca
Datum: 01.12.16 17:14

:D:D Momentálně jsem si musel koupit simku s daty, abych aspoň nějak vyšel..


doplněno 01.12.16 17:15:

Ale děkuji za rozumný zbytek odpovědi, aspoň budu příště vědět..

Od: lego®
Datum: 01.12.16 19:52
avatar

Nerikej ze nikde nepotkas tlf. automat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.