Zrušili nám školu

Od: Datum: 30.11.16 23:53 odpovědí: 10 změna: 02.12.16 09:40
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, co mám dělat, když nám zrušili školu? Má se to asi takhle - že zdravotních důvodů jsem nemohla k maturitě v květnu, tak jsem předpokládala, že ani nestihnu dohnat známky, tak jsem si nepodávala přihlášky na VŠ. Nakonec jsem známky dohnala a maturu jsem udělala v září, jenže jsem neměla VŠ. Tak jsem si zaplatila studium ve vzdělávacím centru az smart, který dnes zrušili (az-smart.cz), takže mi zaniká status studenta. Nevíte, kam jinam bych mohla jít studovat, aby se mi status studenta vrátil? Jiná placená instituce nepřipadá v úvahu, protože už na tuhle padly všechny moje úspory a nevím, kdy mi vrátí zbytek. Berou třeba některé VŠ nebo SŠ takhle od prosince nebo ledna? Budu vděčná za každou radu. Předem děkuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.16 00:25

Na veřejné škole podle mne neuspějete, spíše na soukromé. Ani u těch to ale v prosinci/lednu není moc pravděpodobné.

Studovat by člověk měl kvůli tomu, že chce studovat, něco se naučit, nikoliv kvůli statusu studenta. Klidně můžete někam nastoupit na broigádu a začít studovat až v dalším akademickém roce.

Ohodnoceno: 1x

Od: kailie
Datum: 01.12.16 09:15
Jenže o to jde, já chci studovat. Proto jsem nešla na pracák hned po matuře a že svých úspor jsem si platila drahou školu. Na této škole jsem studovala společenské vědy se zaměřením na právo, angličtinu a ještě jsem si připlatila základy třetího cizího jazyka. Jen nejsem zrovna z těch, kterým by někdo něco platil, tak potřebuji zajistit zdravotní a sociální. A nevím, jestli by mi to někde na brigádě platili.
Datum: 01.12.16 04:39
Být tebou, tak si zkusím najít nějakou brigádu nebo i praci na plný úvazek do konce léta. Chodit na znova na nějakou školu jen proto, abys zabila čas a měla status studenta, mi přijde jako plýtvání času a nic ti to nedá. Když půjdeš někam pracovat, tak si můžeš aspoň za ten půlrok znova nějaké úspory vytvořit.

Datum: 01.12.16 09:20
To mě právě napadlo taky, jen nevím, jestli by mi nějaká brigáda platila zdravotní a sociální. Na plný úvazek dělat nemůžu, měla jsem ke škole jako přivýdělek vedení kroužků, takže z práce bych asi nestíhala na ně jezdit. Vedu 2 kroužky a oba jsou od 15.00 a mám smlouvu do konce školního roku :/
Datum: 01.12.16 10:21

Právě proto musíš na pracák. Ten vyřeší všechny povinnosti placení státu.

Ohodnoceno: 0x

Od: kusk
Datum: 01.12.16 16:37

Pracovní úřad vyřeší zdr. pojištění, ale sociální pojištění nikdo za vás platit nebude.

Od: kusk
Datum: 01.12.16 09:44

Kdejaký supermarket vás rád vezme pouze na noční směny a to na plný úvazek. Takže nepište, že to nejde.

Od: michaelk
Datum: 01.12.16 19:53

Ahoj,

řešení všech tvých dotazů a situace připravila škola na svém webu, mrkni se, jak potvrzení, tak žádosti, tak řešení na trhu práce, ale i pro další studium a získání statutu studenta, tak třeba ti to pomůže...

Datum: 01.12.16 20:48

Jojo, už jsem viděla :) já jsem tu otázku psala včera úplně zoufalá, protože tam visela jen zpráva, že konec. Dnes ráno jsme se tam stavovali osobně a poslali nás pryč. Dali to tam asi někdy odpoledne nebo k večeru, ale já jsem už ráno volala na pár VOŠek a říkali, že jim mám v mailu poslat, co jsme měli za předměty, a že by mě možná vzali. Takže můj plán teď je, že obepíšu více VOŠek a budu doufat, že se někde chytnu. :)

Od: michaelk
Datum: 02.12.16 09:40

jj, akorát bych nezapomněl si vyžádat rychle Potvrzení o studiu, protože to na nové škole určitě potřebovat budeš.

No fandím ti a přeju hodně štěstí! ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.