Dluhy omezené/neomezené - spěchá

Od: Datum: 28.11.16 22:00 odpovědí: 2 změna: 28.11.16 22:23

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi tím, když člověk ručí za dluhy omezeně nebo neomezeně. Předem moc děkuji. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 22:14
Omezeně je do nějaké konkretní částky nebo určitých %, neomezeně do výše dluhu. Alespoň tak to chápu já.
Např. zaměstnavatel může chtít po zaměstnanci nahradit škodu do určitého násobku platu (tedy prakticky vzato ručí omezeně), pojišťovna to kryje hodnotou např. 150.000,-Kč protože to je ten x násobek hrubého platu toho konkrétního zaměstnance. Takže i kdyby zrušil např. Auto za mega, může chtít jen max. těch 150k. Samozřejmě záleží na skutečně vyši platu, toto je jen příklad. Ale pokud pojištěný člověk není a způsobí škodu sousedovi, hradí jí neomezeně tedy do výše škody, kterou skutečně způsobil. A to bych si představil i u dluhu)
doplněno 28.11.16 22:32: Obchodní a finanční právo jsem viděl jen z rychlíku :( takže fundovaně poradit nedovedu, ale jako laik bych to tak chápal
Ohodnoceno: 2x

Od: businesman
Datum: 28.11.16 22:23

Aha, takže, když vložím do společnosti vklad cca 20 000 kč a najednou udělám nějakou "krpu" a udělám dluh 100 000 Kč. Tak mi seberou těch 20 000 Kč a už nic nedlužím? - omezeně
A když budu ručit neomezeně, nic do společnosti nevložím nebo něco vložím? Nicméně, když udělám dluh 100 000 Kč, tak budu muset doplatit celých 100 000Kč? Předem díky :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.