Jaké datum uvést na průkazce?

Od: Datum: 28.11.16 10:59 odpovědí: 2 změna: 29.11.16 14:36

Zdravím, mohl by mi tu prosím někdo poradit? Potřebovala bych vědět jestli je možné při zakládání studenstkého průkazu dát datum az prvního prosince, protože doted sem nedojížděla ale od 1.12. budu dojíždět do školy, a psát tam prvního září si myslím že je nesmysl. Děkuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 11:26

Ahoj, poptej se přímo u daného dopravce (vlak nebo autobus, podle toho, čím budeš dojíždět) - zde si pravděpodobně i průkazku zakoupíš, pak si ji musíš vyplnit, potvrdí Ti ji škola a pak tam půjdeš znovu, aby Ti to potvrdili oni za dopravce. Myslím, že by neměl být problém se s nimi domluvit. Napíší Ti platnost od toho 1. prosince asi do 30. června, pokud jsi na střední škole (studentský průkaz je pro střední a vysoké školy), u vysoké školy Ti mohou napsat datum i pozdější (i do září například). Pokud jsi ještě na základní škole, tak žádej žákovský průkaz.

Obecně - když jim vysvětlíš situaci, neměl by být problém, aby tam napsali datum až od prosince.

Kdyby s tím problém byl, tak tam prostě napíší zařijové datum, ale to na situaci až tak nemění, protože je důležité hlavně to, abys měla průkaz platný v době, kdy skutečně pojedeš. Cena za průkazku i cena za potvrzení bude zřejmě stejná, ať budeš jezdit až od prosince, tak "fiktivně" už od září.


doplněno 28.11.16 11:29:

Datum platnosti si zřejmě nevyplňuješ Ty sama, vyplňuje ho zástupce dopravce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mink
Datum: 29.11.16 14:36

I na základní škole se používá k dojíždění studentský průkaz, jelikož žákovský je jen do věku 15. let. A skoro všichni žáci 9. třídy těch 15 let dovrší během školního roku. Vlastní zkušenost musel jsem synovi vyřídit studenstský průkaz jen na dva měsíce, jelikož měl 15. v dubnu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.