Nejmensi tepelná roztaznost

Od: Datum: 27.11.16 11:37 odpovědí: 2 změna: 27.11.16 12:05
Cauky všichni, nevíte která pevná látka má nejmenší teplotní roztaznost? Díky moc :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.16 11:53

Co je nejmenší? Některé mají roztažnost zápornou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 27.11.16 12:05

Jestli to po vás chtějí ve škole, tak asi paní učitelka chce, abyste uměli hledat v tabulkách nebo na internetu a ukázali, jak umíte požadovanou informaci najít, nebo jak si pamatujete to, co vám řekla ve škole.

Jistě máte školní matematicko-chemicko-fyzikální tabulky a tam můžete z vypsaných údajů najít různé koeficienty různých materiálů a tam také najdete koeficient teplotní roztažnosti. Například železo má 12 (jednotky najdete v tabulkách, samozřejmě), hliník někde uvádějí 23,8, někde 24, atd. Prostě se podíváte do tabulek, najdete látku s nejmenším koeficientem a do správné odpovědi paní učitelce řekněte, že je to nejmenší z uvedených ve vašich tabulkách, protože přeci nebudete trávit mládí hledáním v dalších a dalších pramenech a tabulkách.

Jestliže nemáte tabulky, můžete je najít například pro kovy na http://www.tzb-info.cz/tabulk…alnich-velicin-vybranych-kovu nebo různých pevních látek na http://kabinet.fyzika.net/stu…pelna-kapacita-roztaznost.php a při odpovědi paní učitelce nezapomeňte citovat, z které internetové stránky nebo tabulek číslo máte, je to dobrý zvyk i ochrana proti napadení, že vaše čísla jsou nepřesná. Prostě uvedete pramen, ze kterého jste čerpala a šmytec.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.