Zakomexovaný tělocvikář

Od: Datum: 25.11.16 15:13 odpovědí: 17 změna: 05.12.16 08:45
Ahoj, mám problém.
Jsem teď v 9. třídě. Minulý rok po si ho na druhém stupni kam chodím dva tělocvikáři - každý měl na tv dvě třídy. Nás měl vždyvky takový starší starý, milý. Proto jsem si taky zvolil tělocvik jako volitelný předmět ( na výběr bylo vaření, informatika nebo hodina tělicviku navíc) a proto mám letos tři hodiny tělocvikuv týdne - dvě v pondělí jako odpoledko a jednu ve čtvrtek šestou hodinu. Jenže ten učitel letos odešel do důchodu a my vyfasovali toho druhého. Možná byl naštvaný, že schytal třídu navíc, každopáfně si na nás zasedl. Pořád nás nutí posilovat a dělat kliky a řve na nás. Už adi dvakrát nás vzal na běh 6 km na celou hodinu a to nám nakázal, že si musíme vzít tašky jako zátěž. Vše hodnotí přehnaně přísně a trestá stylem, že po vyučování musíme klikovat přímo před ním. Vážně nevím co mám dělat, poradíte?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.16 15:15

Že jsi si měl raději vzít to vaření. *smich*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.11.16 15:17
avatar

Hele...já vážně nevím.9.třída...6km...na celou hodinu..

6km (v lehkém terénu, ale kopcovitém) uběhne žák 3.třídy za 35:20..

Takže bych to zase tak extra vážně nebral.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.11.16 18:40
avatar

Nevím za kolik to uběhne žák 3. třídy, nicméně co si pamatuji, tak na ZŠ se běhá maximálně 3000m.

Každopádně dneska jsou ve školách trosky, a nejsou schopni běhat ani klasických 1000-1500metrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 15:18
avatar

Neprudit a cvičit a cvičit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 25.11.16 15:32

Poradím - domluv si kurz psaní na stroji, docela by se to hodilo...

6km za hodinu je svižná chůze, uběhnuté to je za půl hodiny a nevidím na tom nic divného. Spíš budeš chcípáček, tak běhej a posiluj ještě ve volném čase, ať nemáš problém s pár klikama.

Chyba je jen ta zátěž, to bych odmítl. (Školní brašna je na běh naprosto nehodná a bez kvalitních bot při běhu se zátěží trpí klouby)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kili
Datum: 25.11.16 15:42
Až na to, že vyučovací hodina trvá 45 minut, ne 60 a musíme to stihnout i s převlékáním.
Od: bezec
Datum: 25.11.16 16:38

5 minut převlíkání, pomalý běh 500m, pak protažení, svižně 5000m, pak pomalu 500m, nakonec zase protažení a 5 minut převlíkání - nevidim problém, je to akorát na školní hodinu... Rychlý běh na 6 km začíná pod 24 minut (4 minuty/ km), nad 5 minut/ km tj. 30 minut to je opravdu volný tempo... Pokud to nezvládáš tak bys měl trénovat ještě mimo školu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 15:36

Zatnout zuby, a držet. Na střední bude hůř, tam je na programu 10 km. Kdo měl natrénováno, byl v pohodě, kdo ne, zvracel do pangejtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 43radim
Datum: 25.11.16 17:02

makej poradne doma,behej,delej drepy,kliky,kvalitne se stravuj a uvidis pozdeji nebudes mit problem v telocviku,chce to jen makat a snazit se,dnesni mladi neumi psat,vse je pro ne problem,polovina je obeznich,ceske deti jsou na prvnim miste v Evrope v chlasteni alkoholu,koureni a brani drog,mlada generace degeneruje,je treba s tim neco delat,tak se snaz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chjbc
Datum: 25.11.16 18:11
No, s babičkou (80 let) chodíme 3 km od autobusu za 30 minut. Takže bych skoro řekla, že když se mladý zdravý chlap nedokáže tam a zpátky dostat dvounasobnou rychlostí její chůze, tak je něco špatně.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: bezec
Datum: 25.11.16 21:16

Ty bys po deváťácích chtěla dojnásobnou rychlost babičky?! To jsi taky zasedlý zlý tělocvikář :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 18:25
avatar

Před mnoha lety, na střední škole, jsme chodívali běhat do městskýho parku. Vášnivý kuřáci to bez problému stihli nejen uběhnout, ale i si běh malinko prodloužit, na jedno odlehlý místo, aby mohli v klidu jednu spálit.

Takže místo stěžování začni trochu makat. Nejen ty, nýbrž celá vaše třída lenochů, když tohle nedáváte. To vám v žádným případě neuškodí, naopak, prospěje vám to. Prostě to chce míň mobilovat a víc se hýbat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 19:00
avatar

Vidíš .. Jak jsi byl blbý ... Informatika- sedět na zadku, nohy v teple a dělat tabulku v excelu a brouzdat po netu, relax... Nebo vaření .. Určitě na to chodí většina holek, holkám se líbí když kluk vaří, pokecal by sis, v teple, s holkama, ještě by ses nadlábl prostě pohodička .. ale ty sis vybral to kde se musí pořád něco dělat, venku v chladu, spotíš se, chtěl jsi si vybrat něco kde se nebudeš ulejvat - ale každý dobrý umysl musí být po zásluze potrestán .. takže trp *smich*

Myslím si,že by snad nemusel být problém přejít do jiného toho volitelného předmětu, poptat se...

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 26.11.16 07:36
avatar

Učitel vidí, že se mu hlásí zdatná a sportumilovná děcka, tak podle toho zvolí program. Zařadil ses mezi fyzicky zdatné, tak se podle toho chovej. Byla to tvoje volba. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 11:08

Myslím si, že když si někdo vezme hodinu tělocviku navíc, tak by měl být na tom po fyzické stránce dobře a nebo si ji chce zlepšit. Tak s tím asi počítá i učitel a řekněme si, někdy přidrzlé a frajerské chování chlapečků ani nic jiného nezasluhuje On takový vojenský výcik měl také něco do sebe. To se mohl přihlásit na vaření a tam si stěžovat, že mu nedělá dobře aroma cibule, česneku, že nevezme do ruky syrové maso, že ho bolí ruka od krájením ,strouhání, míchání a kdesi cosi. Když se pro něco rozhodneme, musíme to přijmout , byla to naše volba.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milkaa
Datum: 05.12.16 08:24

to jsou rady, dříve holky mohly běhat maximálně 1500 a kluci 3 km. Nevím jak je to dneska, ale učitel určitě nedovolí, aby se někdo zastavil, musí běžet a běžet. Narozdíl od ostatních tě chápu, také jsem jednou narazila na debilní primitivní tělocvikářku, která jen buzerovala, šikanovala a vysmívala se silnějším dětem, ale o tom, že mohou mít nějaký zdravotní problém se nezajímala. To není profesionál, ani když jsem ji donesla papír od několika lékařů, pochopila to až po 4 letech, že dcera není žádný ulívač. učitelka byla prostě hloupá nána, oni někdy učitelé tělocviku jsou někdy rovněž zakomplexovaní, nejsou to ani pořádní učitelé ani sportovci, ani kočka ani pes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 05.12.16 08:45
avatar

Ber to tak, ze mas mlade telo a to si na vyssi nez nizkou (schvalne nepisu na vysokou) zatez zvykne velmi snadno v ramci nekolika malo dni.

Fyzicka se vzdycky hodi, tak zatni zuby a makej.

A pouceni muze byt, priste si nevybirej predmety podle starsiho (stareho?) mileho ucitele, ale podle toho, co se chces naucit / zvladnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.