Kolik hodin může byt žak ve skole?

Od: Datum: 23.11.16 08:26 odpovědí: 15 změna: 27.11.16 11:39
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik hodin za den může být student maximalne v jednom dni na střední škole?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.16 08:26
avatar

Kolik určí daná škola.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 08:49
avatar
24. Pokud ho skolnik nevyhodi a nezamkne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 23.11.16 08:58

Povinné předměty 7-9 vyuč.hodin.

Praktická výuka to má složitější.


doplněno 23.11.16 09:03:

Sportovní školy mají také jiná pravidla.

Musíte přesněji popsat svůj problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 23.11.16 09:08
Jste si chlapci opravdu s tím určováním přímo školou jistí?
Mám za to, že se vyučovací doba řídí směrnicí, která určuje začátek, délku a počet hodin dopoledního a odpoledního vyučování, maximální počet hodin denně celkem a délku přestávek.
Hádat se nebudu, ale z nějaké normy vycházet musí. Samurraj se v oboru pohybuje, ten by informace sehnat mohl.
doplněno 23.11.16 09:10: Tak čtenář byl rychlejší
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 11:39
avatar

Směrnice je sice jedna věc, ovšem vážně si myslíte, že směrnice je pro školy směrodatná? Takhle to nefunguje. Většina škol se řídí školním řádem, kde je kromě práv a povinností žáka uveden i provoz školy a jejího harmonogramu. Netuším, jaká pravidla mají na základkách, ale na středních je to hodně individuální. Také se bere zřetel na úvazky pedagogů, praktické a odborné vyučování apod. Podle toho se sestavuje rozvrh hodin a tudíž i celé vyučování. Rozhodně si nemyslete, že nějaká směrnice je na stoprocent platná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 18:08
avatar

Maximálně celou dobu, po kterou je škola otevřena. [Pomíjím, že by se některý "vtipálek" chtěl nechat ve škole zamknout přes noc.]

K ostatním odpovědím: Počet vyučovacích hodin je něco jiného, než doba, kterou lze ve škole strávit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 23.11.16 19:46

Pokud si pamatuji, tak se uvádělo maximum vyučovacích hodin týdně, které se muselo dodržet. Týdně např.u menších 32 nebo u nejstarších 42. Záleží na věku žáků. Pro každy ročník to tedy bude jinak. Počet hodin v každém dni je tedy různý a nejspíš tam není limit..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sufurky
Datum: 23.11.16 21:19
Já mám rozvrh v jeden den 8:00-16:05. Mimo dům jsem cca od 6:55-17:20 -_-
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pisatel
Datum: 23.11.16 23:38

To si stěžuješ, nebo se chlubíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolomaznik
Datum: 24.11.16 13:53

Já co mám nejdéle tak od 7-15:30

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 13:58
avatar

V kuse? To snad ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolomaznik
Datum: 25.11.16 14:39

tak klasicky s prestavkami a i obedem.

Ostatní dny mám ale zase treba jenom do 12:40, 11:40 .. :D ale zase na sedm hodin ráno no :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 17:24
avatar

Podle § 26 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění, rámcové vzdělávací programy pro střední vzdělávání stanoví počet povinných vyučovacích hodin, a to nejvýše 35 povinných vyučovacích hodin týdně; ...v případě odborného výcviku a odborné praxe v rámci praktického vyučování nejvýše 40 povinných vyučovacích hodin týdně.

Jestliže se v jednom týdnu kombinují hodiny teoretického vyučování a odborného výcviku, pak jejich součet nemá přesáhnout 35 hodin týdně. Pokud v daném týdnu probíhá pouze odborný výcvik, může činit maximálně 40 hodin týdně.

Další omezení týkající se délky výuky jsou uvedena ve vyhlášce č. 13/2005 Sb., v platném znění.

Podle § 11 odst. 1 vyhlášky č. 13/2005 Sb., v platném znění, nejvyšší počet vyučovacích hodin povinných předmětů v jednom dni s polední přestávkou je 8 hodin, ve výjimečných případech 9 hodin, bez polední přestávky 7 hodin.

Podle § 13 odst. 2 vyhlášky č. 13/2005 Sb., v platném znění, v odborném výcviku je v denní formě vzdělávání vyučovací jednotkou vyučovací den; v prvním ročníku nesmí být delší než 6 vyučovacích hodin. Maximální počet hodin odborného výcviku ve vyšším než prvním ročníku je dán zákoníkem práce: u zaměstnance mladšího než 18 let nesmí délka směny v jednotlivých dnech překročit 8 hodin (§ 79a zákona č. 262/2006 Sb., v platném znění). Zdroj: http://www.rodicevitani.cz/pr…i-pocet-hodin-v-tydnu-na-sos/

Pomůže to?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 19:38

ono je to ještě kouzelnější v tom, že otázka je položena zavádějícím způsobem a dost dobře na ní nejde odpovědět jednoznačně (na jinou věc se totiž ptá název otázky a na jinou text pod ním).

Podle školského zákona totiž na střední škole studují skutečně žáci, takže by platily odpovědi uvedené výše. Studenti jsou až na VOŠ a VŠ a v tu chvíli už pro ně platí trochu jiná pravidla - pokud tam budou na praxi jako budoucí učitelé či mistři, nebo pokud tam budou už rovnou pracovat (pak třeba zákoník práce).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 25.11.16 06:52

Navíc všechny odpovědi uvádějí maximální délky dní pro povinné předměty. Volitelné předměty vyučované před nebo po povinném vyučování snad nejsou vůbec nikde omezené.

Dokud se tazatelka nevrátí a neuvede bližší informace k její konkrétní situaci, tak žádnou lepší radu jí nikdo dát nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.