Studium v zahraničí

Od: Datum: 21.11.16 19:28 odpovědí: 4 změna: 22.11.16 18:17

Zdravám,

momentálně jsem ve třeťáku na gymplu a přemýšlím kam na výšku. Poslední dobou se dost zajímám o zahraniční studium a dost mě to zaujalo. Jednak si chci tak i tak udělat příští ( kalendářní ) rok zkoušku FCE a jednak by to byla výborná zkušenost vystudovat zahraniční školu.

Zatím jsem zkoumal jen Dánsko a severské země. Tam by mě to táhlo nejvíce, když už bych tedy šel do zahraničí na studium. Ještě si musím promyslet obor. Momentálně se nejvíce věnuji chemii a biologii ( + angličtině ), díky seminářům.

Máte se studiem v zahraničí zkušenosti? Co byste mi poradili? Co bych si měl zjistit? Popřípadě jak se mám začít již teď připravovat?

Díky

P.S. Kdyby to někoho zajímalo, s angličtinou nemám prakticky žádné velké problémy, jasně sem tam se stane chybka, ale potřebuji se tzv. rozkecat => zkouška FCE.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.16 19:56
Za mě mohu doporučit Skotsko, narozdíl třeba od Anglie jsou tady univerzity a colleges zdarma a nikde jinde nezlepšíš tak angličtinu jako při konverzaci s rodilými.
Sam jsem se tu letos rozhodl od záři studovat a zatím si nemohu stěžovat.
Ohodnoceno: 2x

Od: dhsrg
Datum: 21.11.16 20:04

No, hlavně bych si promluvila s rodiči o financování. Studium v zahraničí není pro průměrně vydělávající rodinu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.11.16 18:03

Ano to je jasné. Proto se zajímám o studium v Dánsku a ve Švédsku, kde mají zahraniční studenti studium zdarma a platí si pouze své osobní výdaje + cestu.

Datum: 22.11.16 18:17

Když se chce. všechno jde. To si jen každý myslí, jak je studium v zahraničí drahé, ale pokud se využijí všechny možnosti, tak to není tak hrozné. Dcera byla kdysi na vysoké na několika pobytech s programem Erasmus a v pohodě vyšla a ještě ušetřila. Ovšem třeba Rusky, které s ní studovaly ve Vídni, klidně létaly na víkendové pobyty do Prahy. Říma nebo Barcelony, ty samozřejmě nic neušetřily, ale rodiče jim klidně přispěli, jenže to je úplně jiná kategorie.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.