Jak si dodělat maturitu

Od: Datum: 21.11.16 19:20 odpovědí: 4 změna: 23.11.16 08:51
Dobrý den,jak a jde si mohu dodělat maturitu.mam ukončeny 4 ročník sos mng obchodu a služeb ale mst.zkouska mi chybí.studium jsem ukončila již před několika lety.jde to?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.16 21:24

Nepíšete proč chybí - jestli jste ji neudělala nebo jste k ní nebyla vůbec připuštěna. Každopádně po takto dlouhé době se už budete zřejmě muset na studia přihlásit znova. Ředitel školy Vám však může uznat dřívější studia a můžete tak teoreticky nastoupit přímo do 4 ročníku. Ale je to zcela individuální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 22:31

Pravděpodobně se najde škola, kde Vás přijmou do posledního ročníku v dálkovém studiu. Zamyslete se nad sebou, jestli máte na to, abyste se během několika měsíců dokázala připravit na maturitu. Poslední ročník je totiž sakra krátký a řada jedinců jako Vy ho absolvuje i třikrát a ještě zbytečně. Doporučuji se nechat přijmou max. do předposledního ročníku, rok je optimální,aby se člověk rozkoukal a zvyknul na způsob studia.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 22.11.16 02:08

Jestli jsi skončila 4.ročník před méně než 5 lety, můžeš se ještě pořád přihlásit přímo na maturitu. Dělá se na původní škole - viz odst.1 v tom zákoně. Termín v květnu a září. Uzávěrky přihlášek před vánocemi a v půlce června.


doplněno 22.11.16 02:39:

Termín jaro/podzim: zákon

Přihlášky pro květnový termín se odevzdávají do konce listopadu (1.prosince)! Tedy za pár dní. Nezmeškej to. Po domluvě s ředitelem školy ti možná počkají třeba ještě týden. Oni sami to musí poslat dál nejdéle 15.prosince.

Jestli v době maturity by to bylo déle než 5 let od konce 4.ročníku, musíš dělat znovu střední. Uděláš přijímačky na přijetí do vyššího ročníku. Co ti uznají (jaký ročník) záleží jak dlouho to je od konce původní školy. Tuším, že se můžou předměty uznat do 10 let.


doplněno 22.11.16 02:48:

Přijetí do vyššího ročníku. Zádný limit 10let tam není. Nevím, kde jsem to vzal. Že bych to pomotal s VŠ?

Kdy jsi skončila čtvrťák a proč nemáš maturitu, ať můžeme radit více konkrétně pro tvoji situaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 23.11.16 08:51

Už jsem ten limit 10let našel. Na tento případ se nevztahuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.