Vysoká škola

Od: Datum: 19.11.16 12:12 odpovědí: 5 změna: 20.11.16 00:46
Měla bych dotaz.
Maturovala jsem v roce 2016. Chodím teď na vysokou školu, na kterou jsem se dostala na průměr, tedy bez přijímacích zkoušek. Škola mě ale nebaví a tak chci jít na jinou.
Mohu se na tu druhou vysokou školu také dostat bez přijímacích zkoušek, díky průměru, ikdyž by byla mezi střední a vysokou v podstatě roční pauza, když neberu, že teď chodím na mou současnou školu?
Snad jsem to napsala srozumitelně :)
Díky za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.16 12:38

Trochu jsem se zasmál, když jsem četl hned první větu "Maturovala jsem v roce 2016"... Jakoby byl už rok támhle rok 2030 :). Každopádně každá škola má jiné přijímací kritéria. Čili ne, všechny školy vás nevezmou jen na základě prospěchu a musíte se kouknout na konkrétní případ. Srozumitelně to vesměs je, obsahově však ne, jelikož vám nemáme jak poradi. To by bylo v případě, kdy napíšete školu, na kterou v současnosti chodíte, následně školu, o kterou máte zájem, atd...

Ohodnoceno: 2x

Od: mozart
Datum: 19.11.16 13:00
Chtěla jsem zdůraznit fakt, že mezi maturitou a žádostí o přijetí na VŠ je právě rok :)
Informace o prominutí přijímacích zkoušek na nové škole mám zjištěné, ale ráda si nechám poradit.
Má současná škola je Univerzita Karlova v Hradci Králové, obor Farmacie
Má "nová" škola by byla Univerzita Palackého v Olomouci, dvouoborové bakalářské studium Biologie
Jde mi spíš o to, jestli VŠ nebude vadit, že jsem ze střední školy vyšla 2016 a žádám o prominutí na základě průměru až za rok tedy 2017 :)
Datum: 19.11.16 16:12

Tohle přece můžete zjistit jenom na Palackého univerzitě v Olomouci...

Ohodnoceno: 2x

Od: ctenar
Datum: 19.11.16 18:53

Předpokládám, že je to ta Biologie pro učitelství na PřF.

V přijímacích podmínkách nepíší, že by neuznávali starší maturity. Dokonce radí, jak správně zaslat známky ze střední, když už na ni uchazeč nechodí.

Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 20.11.16 00:46

Zvažte to. Abyste zase nebyla zklamaná. Druhá škola vás také nemusí bavit. Usuzujete podle začátku. První ročníky bývaj skoro všude nezáživné, obecné předměty. Zjistěte si také uplatnění. Pokud chcete změnu, tak si zavolejte na studijní oddělení do Olomouce.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.