Cena indiv. kurzu?

Od: Datum: 18.11.16 20:31 odpovědí: 7 změna: 19.11.16 15:17

Kolik tak stojí 1x45 individuální přípravy na zkoušku CAE? S tím, že lektor samozřejmě doma opravuje eseje apod. Jaká je taková optimální cena?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.16 20:43
avatar

Jak kdy, jak kde. Cena se bude lišit na místě (Praha x jiné město), lektorovi (Čech x rodilý mluvčí nebo jen lektor x lektor odborné přípravy Cambridge) i jazykovce, mají rozdíly v mezích až 100,- za hodinu. Snad můžu prozradit, že já mám CPE v délce 60 minut za 400,- v Liberci, cena za CAE je u té jazykovky stejná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simon54
Datum: 18.11.16 20:48

Praha, nerodilej, CAE = 300 za 45...mně to přijde hodně...proto ten dotaz :)

Datum: 18.11.16 21:09
avatar

Jako u všeho, jestli Vám to připadá drahé, nekupujte

Ale zkuste si spočítat náklady a uvidíte, že to tak hrozné není. Je to jazykovka? Z těch 300,- spolkne 50,- jazykovka, z 250,- se zaplatí čas 45 minut výuky a minimálně 30 minut přípravy. Předpokládám, že chodíte do místa, kde pracuje lektor, tzn. nemusí on k Vám. Takže dostane cca 330,- na hodinu výuky, odučí 25 hodin týdně a má za to 33 000,-, ze kterých si musí zaplatit zdravotní a sociální pojištění (cca 7 000,-, pokud umím zacházet s kalkulačkou) a musí si naspořit na dovolenou a "plonkové" měsíce, tzn. červen, září, prosinec... Takže jste na hrubém příjmu max. 23 nebo 24 tisíc. Ještě Vám to připadá moc?

Mrzí mě, že za kvalitní výuku lidé nechtějí (nebo nemohou) dávat peníze. Je mi jasné, že je to jiné, než u kadeřníka. Tam člověk jde jednou dva měsíce, tak ty tři kila za hodinu práce oželí. Výuka musí být pravidelná, takže částky jsou znát jinak. Ale věřte mi, že ačkoliv my lektoři dle cen vypadáme, že si žijeme jak prasata v žitě, tak každý administrativní pracovník s maturitou ve větší slušné firmě má víc. Ona totiž je vidět cena 250,- za hodinu, ale není vidět, jak po večerech vysedávám nad tím, jak udělat tu hodinu 1) efektivní 2) zaměřenou čistě na potřeby studenta 3) stylem, který vyhovuje studentovi a 4) různorodou a zábavnou. Není vidět to, že i kdybych se na hlavu stavěla, tak normální příjem mám max. 7 měsíců v roce.

Takže za mě, pokud je to kvalitní výuka (trošku bych se bála nerodiláka? na CAE? to musí být opravdu super lektor!), tak je cena naprosto v pořádku. Na Prahu určitě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: simon54
Datum: 18.11.16 21:28

Lektor to kvalitní je. Na CAE už hodně lidí úspěšně připravil. Přes jazykovku se nescházíme. Být to za 60 min tak to hned vypadá jinak. Ale vašim argumentům musím dát za pravdu :) Člověk utratí za větší blbosti daleko větší prachy , že? Jen se mi to zdálo/zdá hodně vysolit 300 za 45 minut, ale jde o investici do budoucna ...pravda...pravda

Datum: 18.11.16 21:40
avatar

To jsem ráda, že mi dáváte za pravdu. Občas člověku přilítne i "když se ti to nelíbí, tak to nedělej". Je fakt, že pokud to není přes jazykovku, tak jsou moje čísla ihned někde jinde, ale i tak - je to povolání s vysokou odborností, neměli by právě tito lidé vydělávat dobré peníze? Mám míň než mnozí mí studenti (no, taky neberu těch 300 za 45 minut...), kteří si v teple odpracují svých 8 denně a mají zaplacené sociální a zdravotní a ano, občas mi to připadá nefér. Ale nechci se rouhat, jsou horší a těžší práce za míň peněz a já jsem ráda, že dělám to, co dělám.

Jestli chcete minimalizovat své náklady, můžu Vám dát tip: Já chodím na CPE jen 1x za 14 dní, mimo to dělám doma cvičení, která si pak sama zkontroluju, takže gramatiku a čtení jedu sama. Na hodinách řešíme poslechy (ty si doma neudělám), konzultaci ohledně problémů, na které narazím, mluvení (zhodnocení) a psaní - napíšu doma, pak konzultace ohledně chyb. To je vše. Na to, abych v hodinách dělala gramatiku, to je dost drahý špás. (To zpravidla nedělám se svými studenty ani já v hodině, jen výjimečně, pokud si nejsou látkou jistí a potřebují "odborný dohled". Jednoduše řečeno, čas na hodině musí být vždy smysluplně využit, stojí dost peněz...)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: simon54
Datum: 19.11.16 14:54

Děkuji Vám za super odpovědi na moje "dilema"

Myslíte, že by bylo možná Vás nějakým způsobem kontaktovat přes SZ či podobným způsobem? Měl bych ještě pár otázek, ale nechci zde být konkrétní. Děkuji.

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 19. 11. 2016 15:28:30
Datum: 19.11.16 15:17
avatar

Dle poradny to není úplně košér, tak zvažte, jestli opravdu nelze psát sem. Může to posloužit jiným, až budou hledat užitečné rady. Jinak mi ale klidně napište.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.