Co po střední?

Od: Datum: 13.11.16 16:56 odpovědí: 4 změna: 13.11.16 22:16

Dobrý den, když budu mít střední školu s výučným listem a potom si budu chtít udělat nástavbu musí to být něco, co na ten obor navazuje? Třeba,že bych ze cukrářky šla na marketing...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.16 16:59
avatar

Buď to musí nějakým způsobem navazovat na váš obor, anebo také můžete nastoupit na nástavbu "podnikání" (ta je pro všechny obory).

--

Pokud je obor zakončen výučním listem, asi by bylo přesnější mluvit o "učilišti", ne o "střední". :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 18:19
avatar
Je to jak kdy. Některé nástavby jsou vázané k ucebnimu oboru už jen proto, že je tam již potřeba rámec nějakých znalostí. Pak jsou uvedeny nastavby jako právě podnikání, již zmiňované od ildiky.
Spíš bych přemýšlel proč si to chci dodělat a kam mé plány směřují, už by jsi měl pravděpodobně vědět co do budoucna chceš.
doplněno 13.11.16 18:20: Promiň ildiko já to dal omylem k tvé reakci
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 13.11.16 19:38

Doplním předchozí rádce konkrétním údajem. Například střední škola v Bráníku má nástavbový obor Gastronomie nástavba (viz http://www.ssgh.cz/dalkove-studium-gastronomie ) pro přesně uvedené obory s výučním listem, viz http://www.ssgh.cz/dalkove-st…bni-obory-k-oboru-gastronomie

Podobně si to můžete najít pro vaše město nebo kraj a váš obor. Pokud toužíte po jiném oboru, například váš marketing nebo co vás to zaujalo, tak byste mohla studovat od začátku, tedy začít od prváku, s výukou čtyři roky bez návaznosti na váš obor, pro který máte kvalifikaci. Napříkla Hotelnictví nebo Cestovní ruch - viz http://www.ssgh.cz/dalkove-studium kde je minimální požadované vzdělání ZŠ (ukončená základní škola).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 13.11.16 22:16

Jestli mluvíš o té 2-leté maturitní nástavbě pro učební obory, tak cukrářky mohou pokračovat jen na "Technologie potravin" (viz tabulka C2 zde) nebo na jedné z těch 3 nástaveb (Podnikání, Bezpečnostní služby, Sociální činnost), kam může jít každý s uč.oborem (viz tab.D5).

V Podnikání jsou různá zaměření (viz menu ŠVP - Školní vzdělávací program - vlevo dole) a zaměření obsahující přímo slovo marketing nabízí jen soukromé (placené školy). Dá se ale předpokládat, že je to větší či menší součástí výuky na každé veřejné škole. Jen si pozorně u každé z nich přečti, co přesně vyučují.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.