Musí uznat omluvení z TV i na nové škole?

Od: Datum: 05.12.16 16:51 odpovědí: 12 změna: 10.12.16 13:43

Dobrý den neví tu prosím někdo zda když dcera přestoupila na jinou školu, na té staré měla omluvený tělocvik do konce školního roku , musí ji to na té nové škole uznat nebo k tomu potřebuje nové potvrzení? V její dokumentaci by měl být formulář od lékaře z ministerstva školství, tudíž tam není razitko z minule skoly nic a tak si myslím že by jim to mělo stačit.. Ve škole mi to nejsou schopni říci a dceru nechtějí z hodin pouštět, mají to odpoledne a tudíž je zbytečné aby tam ty 2 hodiny seděla když stejne cvičit nemůže. Už je to měsíc a stále nemám od nich vyjádření. Děkuji za jakékoliv rady, bezradná matka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 16:55

Tak jsem neviděla, aby někoho pustili domů i když necvičí- vždy si to tam musí odsedět.zřejmě záleží na přístupu učitelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezradnamatka
Datum: 05.12.16 17:00

Dcera má už od základní školy omluvený tělocvik vždy na celý školní rok a tudíž se výuky tělocviku zúčastnit nemusela nikdy, ale tady na té škole mi nejsou schopni nic říci, je to hrozné, nevidím důvod proc by nemohla jako již byla zvyklá pred odpoledni výukou jet domů když proste necvičí ani cvičit nebude. Asi si budu muset znovu promluvit s ředitelem ...

Datum: 05.12.16 16:59
avatar

Dcera není omluvena z hodin tělesné výchovy, ale pouze nemusí cvičit. To je dosti podstatný rozdíl a to, že ji na minulé škole z hodin pouštěli byla pouze benevolence školy.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bezradnamatka
Datum: 05.12.16 17:02

To je mi teda zvláštní když je uvolněna tak proč by tam měla být, když se jí stejně ty hodiny do absence nepočítají, nevím mě to hlava nebere. Vždy na začátku roku ukázala papír od ředitele školy učitelce na tělocvik a ta ji řekla že od této chvíle nemusí na tech hodinach být když je to odpolendí vyuka, pokud byl tělocvik dopoledne tak tam musela být to ano.

Od: rqwope*
Datum: 05.12.16 17:07

Myslim si, že nemožnost cvičit neni důvod chodit domu, je to, již z názvu, také výchova.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 17:33
avatar

Dobrý den. Na dotaz Vám neodpovím, ale už za komunistů, když byl někdo třeba po úraze a nemohl cvičit, tak nikdy na ty hodiny nechodil. Měli jsme je ve čtvrtek při odpoledním vyučování. Je to už více jak 40 let. Nevím, co by tam dělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 19:12

No já byl před 40 lety osvobozen od TV, ale domů mě nepustili, vždycky jsem si musel ten tělocvik odsedět na žíněnce v tělocvičně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 05.12.16 17:38

To že nemůže cvičit ještě neznamená že se nemůže účastnit hodiny. Může pískat zápasy, komentovat, cvičit si svoje individuální cviky které zvládne (rehabilitace), individuálně studovat pravidla sportu atd.

Samozřejmě pokud by tam měla jen dvě hodiny sedět tak je nesmysl držet jí tam.

Tak nějak bych to řešil s tělocvikářem, příp. ředitelem - pokud má být na hodině, tak ať to pro ní není ztracený čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xx
Datum: 05.12.16 17:52

Požádejte ředitele školy o uvolnění z předmětu tělesná výchova dle § 50 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. Zřejmě budete potřebovat nové písemného doporučení registrujícího nebo odborného lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 18:02
avatar

Asi budete muset s ředitelem sepsat nějakou dohodu, protože dívka je omluvená z tělocviku, ale kdyby se jí stal úraz v době, když nebude v budově školy, bylo by sporné, kdo za ni ručí, kdo bude zodpovědný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krtek*
Datum: 06.12.16 07:21

na jednu stranu je samozřejmě nelogické, aby tam jen seděla když se jedná o poslední 2 hodiny (což muže být třeba jen tento rok podle rozvrhu hodin), ale zase na druhou stranu...je uvolněná pouze od toho cvičení né od docházky...navíc škola má za ni odpovědnost po celou dobu vyučování tzn. i v době tělocviku při kterém necvičí.. takto bychto viděl..:) jo kdyby hodina odpadla...tak je to zas jiná situace..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 13:43
avatar

Nová škola byla informována o osvobození z TV na původní škole, ale nepíšete nic o tom, že byste potvrzení lékařky nové škole dodali (původní potvrzení zůstane staré škole).

Ohledně uvolňování (pouštění domů) se dohodněte s vedením školy. Jakmile bude dcera osvobozena i v ní, nebude už podle mne žádný důvod ji nutit na hodiny TV chodit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.